Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beágyazódási tünet? Hányadik...

Beágyazódási tünet? Hányadik napon lehet a beágyazódás pé -és után?

Figyelt kérdés

2 napja szurkál a méhem,lehet beágyazódás?8 napon vagyok pé után.

kicsit ég a gyomrom,a hőm ma 37.2.

Tegnap 37.1 volt.kicsit érzékenyebb a melleim.

Lehet korán beágyazódás,vagy csak a 10 dik napon??Köszönöm aki válaszol.TI Mit éreztetek?


2009. szept. 16. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb nemvárt előtt 1.5 héttel volt egy nap meg fog jönni érzésem. Valószínűleg az volt a beágyazódás!

Most 5 hetes vagyok!:-))

2009. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia.köszi a válaszodat.Megkérdezhetem más tüneted nem volt??Pé után hányadik napon érezted,hőd milyen volt?Bocsi a sok kérdésért:-))
2009. szept. 16. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik petefészekböl kibocsátott petesejt csaknem azonnal belép a petevezeték nyílásába. Ahogy halad a méh felé (1,2 mm-t tesz meg percenként), éretté válik a spermiummal való egyesülésre. Ezt az érettséget a pete néhány órán belül eléri, miközben még a petevezeték felsö harmadában tart. Ebben az idöpontban kell odaérnie a spermiumnak, hogy a megtermékenyítés megtörténhessen. A spermiumok 2-3 mm-t haladnak elöre percenként és kb. 50 perc alatt teszik meg a 15-18 cm-es utat a petesejtig. Az egész periódus, amelyben a petesejt és a spermium egyesülhet, kevesebb, mint 24 óra. Ha ilyen egyesülés nem történik, a petesejt elhal és szétesik. Ám a petevezetékben mozogva a pete találkozhat olyan, élö spermiumokkal, amelyek egy néhány nappal korábbi koitusz során érkeztek oda. (A spermiumok öt napig is életben maradhatnak a petevezetékben.)

A petesejt külsö rétegén csak egyetlen spermium hatolhat át. A spermium feje és a petesejt magja egyesülnek; így jön létre a zigóta.

Miután 5 nap múlva megérkezett a méhbe, a blastocista 3-4 napig tovább fejlödik, aztán hozzá tapad a méh falához. Ez kb. egy héttel a petesejt megtermékenyítése után kezdödik, s a 11. napra a blastocista teljesen beássa magát a méh belsö felszínének tápláló szövetébe (az endometriumba).

A blastocista méhfalba merülésének ezt az egész folyamatát beágyazódásnak nevezik, s ez hozza létre a terhességet.

A beágyazódás csak bizonyos feltételek esetén történhet meg. Ha például a zigóta még blastocistává fejlödése elött ér a méhbe, akkor nem tud beágyazódni, s így terhesség sem következhet be. Hasonló a helyzet, ha a méhfal nem készült fel a blastocista fogadására. A sejtcsomó mindkét esetben elhal és szétesik.

Néhány ritka esetben a blastocista nem a méhfalhoz tapad, hanem a petevezetékhez vagy máshová a méhen kívül, a hasüregbe. Az ilyen, ún. ectopikus terhességböl nem születhet élö gyermek, s a nöre nézve is veszélyes. Ezért az ectopikus (görögül ec=kívül; topos=hely), vagyis méhen kívüli terhességeket mütétileg meg kell szakítani.

2009. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor ez az jelenti,hogy a mai hasszurka-petefészekszurka,lehet a beágyazódás???
2009. szept. 16. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet beágyazódás.Van görbéd?

Itt az enyém.Én 22-re NEM Várom!

[link]

2009. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Baba volt a dologban?
2023. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!