Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lenne pár kérdésem a teherbees...

Lenne pár kérdésem a teherbeeséssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

- Cickafarkfű teát mikortól kell inni?

Több helyen olvastam, hogy az utolsó vérző cn-on kell elkezdeni. Viszont itt olvastam olyat is, hogy első vérző cn.-tól kell inni.


- Mennyit kell belőle egy nap inni?

Erről is két félét olvastam. Egyiknél azt írták, hogy napi 3-3,5 L.

Másiknál meg azt, hogy egy bögrével kell, azt is este, lefekvés előtt.


- Hogyan kell elkészíteni?

Igaz az, hogy egy bögre forró vízbe egy evőkanálnyit rakok és 15 percig hagyom állni, majd leszűröm és úgy fogyasztom?

ízesíteni lehet? Ha igen mit rakhatok bele?


- Meddig kell innom?

Van, aki szerint ovu napjáig, utána palástfű teára kell váltani. Olvastam, hogy nem gond, ha még ovu után 1-2 napig cickafarkfűt iszom, de egy hét után mér nagy problémát okoz.

Máshol pedig azt írják, hogy akár terhesség/szoptatás alatt is lehet fogyasztani. Most ez hogy is van?


- Palástfű teát is ugyanúgy kell elkészíteni, mint a cickafarkfűt?

Úgyis kell inni?

Valamint ezt egészen a ciklus végéig kell? Esetleg, ha pozitív a terhességi teszt, akkor abba kell hagyni vagy lehet tovább folytatni?


- Ovu teszt (25uml): 35 napos ciklus hossznál nem gond, ha a 10-11. cn-tól kezdem el csinálni?


- Ovu tesztet reggeli első vizeletből kell elkészíteni vagy a nap bármely szakában meglehet csinálni?


- Ha elkezd sötétedni a 2. csík, akkor egy nap többet is érdemes ellőni? Emellett azokban a napokban "éjjel-nappal" érdemes együtt lenni?


- Terhességi teszt: 10-es tesztet melyik naptól lehet csinálni? Mikor mutatja ki leghamarabb a terhességet?



Azt hiszem, hogy hirtelen ennyi. Bocsánat, hogy ennyi és ilyen kérdést rakok fel, de a neten és leginkább itt is 8 fajta választ lehet olvasni.


Köszönöm a válaszokat!

Ha van még valami hasznos, amire nem kérdeztem rá, azt írjátok le nyugodtan! :)


2013. márc. 17. 20:46
 1/5 frászkarikaborsó ***** válasza:

szia! a teázáshoz sajnos nem értek. Az ovu tesztet tudtommal délután kell csinálni, de önmagában nem sokat ér, mást is érdemes figyelni.


A 10-es tesztet a peteérés utáni 14. napon reggel már bátran használhatod, van akinek már a 10. napon is mutatja, de ha nem szeretsz feleslegesen csalódni akkor várj a 14-ig.

2013. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Ne haragudj, de azt hiszem te tipikusan az leszel aki mindent megtesz es megsem jon a baba ... mert annyira ragorcsol...!

Nem szabad ennyire tulzasba vinni es ezt tapasztalatbol mondom.

En is probaltam a teazast, az ovu tesztet, terhes vitsmint szedtem, homeroztem, meg a pg53 minimikroszkopot is hasznaltam az eredmeny 6 sikertelen honap vt. Majd amikor "feladtam" es abbahagytam a praktikazast rogton sikerult.

Teat egyebkent napi 1 bogrevel kell inni es igen leforazva es 15 percet varva. Ne izesitsd csak ugy idd magaba. 14 napig cicka ( ihatod 1-2 nappal tovabb elvileg segiti a tuszot megrepedni ) axtan johet a palast. Ha simerult a baba a cickat hagyd abba de a palast ihatod elvileg jo a magzatnak.

Drukkolok hogy mielobb sikeruljon.

2013. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha még csak tervezitek a babát, miért akarsz mindjárt teázni, ovutesztelni? Ezek a "gyerekcsináló" teák, indokolatlanul fogyasztva, megzavarhatják a normális ciklusodat. Első nekifutásra próbáljátok meg az évszázadok óta bevált "ősi" módszert; szeretkezzetek akkor, amikor kedvetek van hozzá, anélkül, hogy akár csak gondolnátok arra, hogy most épp gyerek-készítés van tervben. Hidd el, ha egészségesek vagytok mindketten, a természet tudni fogja a dolgát akkor is, ha nem vértezed fel magadat ilyen segédeszközökkel.
2013. márc. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 10-es teszt csak a menstruáció elmaradása után 1 héttel lett pozitív addig 3 negatívat teszteltem... Az első terhességemnél meg 8(!) negatív tesztem volt hiába volt meg minden klasszikus tünet már együttlét után 1 héttel... A többiben nem tudok segíteni!

2013. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cickafarkot akkor kezd el inni,amikor elmúlik a mensid,különben vérbőséget okoz!

Napi egy bögrével elég ha megiszol,reggel éhgyomorra! Forrón fogyaszd el,úgy hatásosabb és lehetőleg ne ízesítsd semmivel,ha nagyon nem bírod az ízét,akkor egy kis mézet tehetsz bele!

Ovu napjáig idd ( azaz,a 14.napig,ha 28 napos a ciklusod,ha nem a 15,16,17 stb.) aztán mehet a palástfű tea!

A palástfűből pedig szigorúan 1 bögrével igyál,mert károsodást okoz a májban! Ha terhes leszel,akkor is ihatod,segít a baba megtartásában!

A terhességi teszttel érdemes megvárni a nemvárt napját,hogy megkíméld magad egy esetleges csalódástól!

Sok sikert!

2013. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!