Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Régen hogyan tudták megvizsgál...

Régen hogyan tudták megvizsgálni, hogy terhes-e valaki?

Figyelt kérdés
Mikor még sem ultrahang nem volt, sem egyéb ilyen eszközök. Szóval ha biztosra akarta menni, hogy nem csak késik a menzeszük... hogyan vizsgálták meg a nőket, vagy hogyan derítették ki, hogy biztosan terhes-e?
2013. márc. 6. 21:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem a békára pisiltek, hanem ha a béka belepetézett a vizeletbe, akkor a nő terhes volt. Ha nem rakta bele a petéit, akkor nem volt alkalmas a táptalaj a petéknek, vagyis nem volt terhesség. Én valami ilyet tudok, de ez sem 100%
2013. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Kérdés : mennyire régen? Én nem láttam azt a filmet, aminek kapcsán felmerült benned a kérdés.

Nagyanyáink például nemigen jártak nőgyógyászhoz, nem is nagyon volt még olyan, max a szüléshez hívták a bábaasszonyt.

Ha egy fiatal nőnek kimaradt a mensese és rosszullétek gyötörték, akkor rögtön azt feltételezték, hogy babát vár. Egyéb betegség fel sem merült.

Biztosra csak akkor tudták mondani a terhességet, ha érezték a magzatmozgást, és nőni kezdett a pocak. Addig csak azt mondták, valószínűleg terhes.

A békatesztről én is hallottam, de hogy ez mennyire volt általános gyakorlat, azt nem tudom. Állítólag tényleg reagál a béka a vizeletben lévő hormonokra. De hogy honnan jött az ötlet, hogy kipróbálják??? :-)

2013. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szia! Egy sorozat megy az RTL-en, I. Szulejmán életét dolgozza fel. Az 1500-as években élt. Csak azért érdekelt a dolog, mert volt egy jelenet, amelyben a kedvenc ágyasáról akarták kideríteni, hogy tényleg terhes-e, és amikor a bába vizsgálta, az arcát mutatták az ágyasnak, amin elég erős fájdalmat láttam, és nem tudtam, vajon akkoriban hogyan vizsgálták meg a nőket. Köszi a válaszokat:) amúgy én is örültem, hogy terhes :)
2013. márc. 8. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!