Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek most akkor lehetek...

Szerintetek most akkor lehetek terhes, vagy sem?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek kb. egy éve - eleinte rendesen szedtem, akkor mindig pontosan meg is jött nekem, de az utóbbi 2 hónapban egyet és azelőtt is egy tablettát véletlenül elfelejtettem - emiatt az utsó havim két napot késett is a szokásoshoz képest. Na, és most kb. másfél hete már nem gumival csináltuk a barátommal, hanem amolyan "mindent bele" módon és az elmúlt két napban meg feszít a mellem és hányingerem van (vagy inkább gombóc a torkomban-érzés). Vegyek tesztet, vagy ne aggódjak, mert nincs miért?
2013. febr. 28. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél tesztet ha nem jön meg, vagy ha kevesebb lesz. Aki szexel az terhes is lehet mind1 hogy védekezik.
2013. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a "mindent bele" másfél hete tart, akkor a tüneteid kicsit koraiak terhességhez. Ha a tabletták kihagyása után késve, de jelentkezett a megvonásos vérzés, akkor kicsi a terhesség valószínűsége. Egy tesztet mindenképpen megér a nyugalmad. Az nem teljesen világos, hogy most akkor gyógyszert szedsz, vagy gumival védekeztek??
2013. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gyógyszert szedek, de mellette gumival is védekeztünk, mert azt mondta a doki, hogy kell egypár hónap amíg kialakul a gyógyszernél a védettség - na jó, én ezt kicsit hosszúra is nyújtottam mert kb. egy éven keresztül védekeztünk mindkét módon... és másfél hete volt először, hogy nem használtunk gumit, csak a gyógyszer volt. De nem másfél hete egyfolytában csináljuk anélkül, hanem másfél hete szexeltünk utoljára és akkor volt ez a gumi nélküli "ákkcióó"... :D

Szóval akkor vegyek tesztet azért, mindenesetre? Vagy semmi gond nem lehet...? Nagyon parázós vagyok e téren - nem kéne még teherbe esni. :$

2013. febr. 28. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Felesleges. Érdekes orvosod lehet. Minden fogigátló használati utasításában benne van, hogy az első levél megkezdésekor 7-10 NAP(!!!) kell a védettség kialakulásához, addig célszerű másként védekezni. A néhány hónap, azért kicsit túlspilázás szerintem... De ha te erre még rábiztosítottál gumival is, akkor ott tutira nem lehet gond. A tüneteidet, valószínűleg a félelem okozza, nehogy terhes légy. Ha normálisan szeded a tablettát, akkor szinte kizárt a teherbeesés gumi nélkül is. A hormonális fogigátlók Pearl indexe, vagyis a "hibaszázaléka" ugyanannyi mint a sterilizáló műtété... Azé´az nem olyan rossz.:-))
2013. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!