Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha fogamzásgátló mellett...

Ha fogamzásgátló mellett terhes leszek, azt észreveszem?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés...Még szedtem a gyógyszert, kb.4 db volt még a levélen, amikor egy kis barnás vérzésem volt. Nem volt sok, de még nem volt ilyen. Ugye kb. 1 hét múlva kellett megjönnie és nem tudtam, hogy mi van. Bár elég stresszesek voltak, akkor a napjaim. Lehetséges, hogy a stressz miatt mégis volt peteérésem. Ez lehet annak a jele? Elég sokat voltunk együtt azokban a napokban a párommal és olyankor belém jött az anyag is. Attól félek, hogy baba foganhatott. Kérdésem: Ha akkor megfogant volna egy baba és én 4 nap múlva abbahagyom a fogamzásgátlót, akkor ugyanúgy megjön rá 3 napra a menstruációm vagy a terhesség miatt már nem tud megjönni, hiába nem szedem a gyógyszert? Azóta most megint menstruáltam, de nem 3 nap után jött meg, hanem 5 nap után. Ha az előző menzeszem előtt összejött volna a baba, akkor meg tudna jönni a menstruációm utána. Vagy csak a gyógyszer hatására jön meg? Félek, hogy esetleg összejött egy baba. Már van 2, nem akarunk 3.-at. Valaki tud erről valamit?
2013. febr. 28. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha kihagyás nélkül szedted a gyógyszert, akkor a köztes vérzés nem jelenthet peteérést, tehát terhességet sem. A mostani korszerű fogamzásgátlóknak annyira minimális a hormontartalma, hogy időnként teljesen egészséges nőknél is megjelenhet áttöréses vérzés. Ha ez nem rendszeres, vagy túl hosszú, akkor nem érdemes gyógyszert váltani. Ha minden ciklusban jelentkezik, vagy napokon át tart, akkor érdemes az orvossal megbeszélni, és egy más összetételű tablettára váltani.

Ha voltak kihagyások a tablettaszedésben, az okozhat vérzést is, és számolni kell a terhesség lehetőségével is.

2013. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Mivel a fogamzásgátló megvonásos vérzést idéz elő, ezért igen megjöhet úgy, hogy terhes vagy. Én a 12. héten tudtam meg, hogy babát várok..fogamzásgátlót szedtem és 1 szemet később pótoltam.(már 1 éves a lányom:) ) De nagyon kicsi az esély rá, hogy terhes lennél. Ha kétségeid vannak csinálj egy tesztet.
2013. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Nem hagytam ki egyet sem. vasárnap kellett beszednem az utolsót és így is jött ki. csak ilyen barnás pecsételős vérzésem kb. 1 héttel a menzesz előtt még nem volt. Azt hittem, hogy a barnás vérzés jelenti a peteérést.
2013. febr. 28. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én is terhes lettem fog.gátló mellett de nekem meg sem jött amikor elfogyott a gyógyszer.
2013. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Te szedtél más gyógyszert is vagy elfelejtetted bevenni? Nem tudod, hogy hogy lettél terhes. És amikor elfogyott a gyógyszered, rá 3 napra semmi vérzésed nem volt?
2013. febr. 28. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy éve jártam így, 2 fiam van, 3-at nem terveztünk. Szedtem a gyógyszert, mellette a megfázás elleni készítményeket, Neocitrán, stb. terhes lettem. Én a 15. hétig véreztem nagyon, de nekem vérömlenyem volt a méhemben.

2 hónapos a 3. fiam

2013. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
A fogamzásgátló tablettáknak is van egy minimális hibaszázaléka, ez benne is van a leírásukban. Kihagyás, hányás, hasmenés, egyéb gyógyszeres kezelés csökkentheti a hatásukat, és akkor bekövetkezhet terhesség. De annál, aki előírásszerűen szedi, és ezek nem fordulnak elő, nagyon kicsi a valószínűsége. De NEM 0%. Csinálj egy tesztet pár nap múlva, hogy legalább tisztában légy vele, mi a helyzet. Ennél okosabbat most úgy sem tudsz tenni.
2013. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!