Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon az miért lehet, hogy...

Vajon az miért lehet, hogy aki egyszer felelőtlenségből nem védekezik, esetleg balesete van, általában terhes lesz, úgy h nem akarja, megszakítja. Aki pedig pont a baba dolgon van, nehezen jön neki össze?

Figyelt kérdés
mostanában ezen gondolkodom..érdekes nem?!:)
2013. febr. 25. 20:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezen már én is nagyon sokat gondolkoztam!Sajnos én is olyan helyzetben vagyok hogy 2 éve nem jön a baba.Sokszor nem tudom mi lett volna a jobb,tizenévesen teherbe esni vagy ez.Valószínűleg egyik sem.
2013. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
meg azt is tegyük hozzá, h rengeteg nem tervezett gyerek stabil párkapcsolatba érkezik. és nem csak hogy csúnya szóval élve "megtartják" őket, hanem hatalmas szeretettel várják is és nem lesz "borzalmas élete a picinek" pusztán attól, h nem tervezett baba. én két ilyet is tudok a közvetlen környezetemben. az egyik én vagyok, a másik meg a babám a pocakomban. ahogy az is gyakori (ahogy vmelyik válaszoló már tök jól kifejtette ezt egyébként), h a pár eltervezi, h babát szeretne és záros határidőn belül meg is fogan, ezért nem terjed a kálváriájuk szájhagyomány után. sokkal több ilyen van, csak az nem kap akkora hírverést, ha valami simán megy...
2013. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
én a tinikre gondoltam, akik még tanulnak, nem dolgoznak, együtt élnek a szülőkkel:)
2013. febr. 25. 20:41
 14/16 anonim ***** válasza:

Biztosan sok oka van. Praktikusan csak néhány:

Kor.Egy fiatal (akár tini korú) nő szervezete minden szempontból rugalmasabban működik, fiatalabbak a petesejtjei. Ne feledkezzünk meg róla, hogy a férfiak hímivarsejtjei folyamatosan újra termelődnek, de a női petesejtek egyidősek velünk, mivel velünk születnek. Tehát idősödnek, és életformától függően károsodhatnak is olykor.

Szex. Akinek a hátsó agyában sem fordul még meg, hogy gyerekre "hajt", az pusztán a szex öröméért bújik össze a párjával, és felszabadultabban élvezi az együttlétet, egy kiadós orgazmus pedig olykor csodákra képes.:-) Utána nincs kispárna a fenék alá, meg gyertyaállás, csak jóleső kimerültség, és egymáshoz simulás.

Stressz. A legnehezebben kikerülhető csapda az, hogy ha egy nőnek ketyegni kezd a biológiai órája, ne gondoljon folyton a gyerekre. Ez valahol természetes, és nem olyan nagy baj. Egészen addig, amíg a "sikertelen" hónapok múlásával, nem a hőmérőzés, ovutesztek, határidőre szexelés, jelek keresése, és figyelése, terhességi tesztek végzése, és elkeseredett csalódás veszi át a helyét, és nem ez válik egy nő, vagy egy pár központi problémájává. Ez ugyanis önmagában is képes megnehezíteni a teherbeesést, mert tényleges hormonális elváltozást okozhat. Ugyanis, ugyanaz a mirigy (hipotalamusz) koordinálja a stressz reakciók lefuttatását a szervezetben, amelyik a női nemi hormonok megfelelő működéséért is felelős.

És akkor még senkinek nincs semmiféle kóros elváltozás a szervezetében, csak valami miatt nem jön a gyerek néhány hónapon át. Amikor egyéb gond is van, az már más tészta...

2013. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit írnék, hogy nekem van egy csodás 18 hós lányom, aki a próbálkozás 2. hónapjában összejött. Most viszont 10 hónapja nem sikerül a tesó!

A környezetemben viszont sok sok hölgy pikk pakk teherbe esik, olyan is aki egyáltalán nem akarja.

És akkor ott vannak a felelőtlen tinik akik meg sorba szülik a gyereket

2013. febr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért nem minden tini lesz felelőtlenül pikk-pakk terhes, és nem minden babára vágyó párnak kell küzdenie, hogy összejöjjön a gyerek. De ezekről az esetekről ugye többet hallani. Ha csak egy emberrel is megtörténik, hogy felelőtlenségből terhes lesz vagy hosszú idő után sem jön a baba az nagyon szomorú. De például egy ismerősömék 2 éve elvetették a babát, rá kb. fél évre ismét terhes lett a lány, de őt már megtartották, holott őt sem tervezték, és annyira imádják, hogy öröm látni.
2013. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!