Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magán Endokrinológushoz...

Magán Endokrinológushoz megyek ma. A vizsgálatot ma végzi vagy a 3. ,21. napon? Vagy csak megbeszélés lesz? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem tudom mire készüljek.Német.oban dolgozom és ott voltam nőgyógyásznál és modnta hogy túl sok a tesztoszteronom.Semmi értéket nem mondott.:/És nem is adott leletet.Most másfél hónapig leszek itthon így kihasználtam és bejelentkeztem endokrinológushoz.Ennyi idő alatt ha a tesztoszteron szintem a probléma meglehet oldani?Ma már vérvétel is lesz?(ma jött meg) vagy nem?ha nem akkor kell érte fizetnem ugye?
2013. febr. 6. 12:51
1 2 3
 11/21 frászkarikaborsó ***** válasza:
hajrá! jó döntés. A centrumban még nem voltam, a mens mentis bejelentkezős, azt tudom...
2013. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
voltam ma a vérvételen.Azt mondták holnap emailban megkapom az eredményt.Az endokrinológusom atzt ondta hogy 21ik napon is kell egy progeszteronszint mérés.27én megyek viszsa az orvoshoz.Remélem tudni fogjuk mi a probléma és mit kell tenni.
2013. febr. 7. 21:13
 13/21 anonim ***** válasza:
majd írd meg a laboreredményeket ha megjöttek.
2013. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ma reggel 7 órára meg is érkeztek az eredmények.


Glükóz 5,0 mmol/L 3,5 - 6,1

LH Folyamatban

FSH 4,82 U/L

follikuláris fázis : 3,85-8,78 U/L

ovulációs fázis : 4,54 - 22,51 U/L

luteális fázis : 1,79 - 5,12 U/L

posztmenopauza : 16,74 - 113,59 U/L

Prolaktin Folyamatban

Tesztoszteron 1,2 nmol/L 0,4 - 2,6

Inzulin 17,2 mIU/L 1,9 - 23,0

HOMA-IR 3,8 - 4,4

17-OH-progeszteron Folyamatban

2013. febr. 8. 10:22
 15/21 anonim ***** válasza:
Az lh eredmény majd fontos lesz, de már ebből is látszik, hogy súlyos inzulinrezisztenciád van, mondjuk érdemes lett volna terheléses vizsgálatot cisnátatni. De az éhgyomri inzulinnak 5 alatt kéne lennie, 10 felett már súlyos ir-ről kell beszélni,sajna a referncia tartomány már nagyon elavult.
2013. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 frászkarikaborsó ***** válasza:

Igen, ez tényleg inzulinrezisztencia sajnos :( nézd a jó oldalát, most legalább tudod hogy mi a gond... amíg nem kapsz rá gyógyszert addig is kezd el diétázni és mozogni, a diétáról itt egy remek összefolgaló:

[link]

2013. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ez nem éhgyomorra van és ott van mellette hogy referencia 1,9-23,0!!Tehát szerintem valami tfélrenéztetek.Megjött az LH ÉS a Prolaktin eredményem.

Lh:4,44

Prolaktin:264,1 mIU/L 70,8 - 566,5

2013. febr. 8. 21:35
 18/21 frászkarikaborsó ***** válasza:
írtad a másikba hogy előtte mikor ettél, ez már éhgyomornak számít mert több óra eltelt. Az inzulin akkor lenne normális ilyen értékkel, ha kb 1 órával előtte ettél volna, így sajnos sok :( a referencia tartományt meg ne nézd mert azt nagyon tágnak hagyják meg hogy az éhgyomri és a terhelt is beleférjen.
2013. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
És miért nem éhgyomorra volt? mennyivel előtte ettél? A referencia tartomány semmit nem jelent.
2013. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 frászkarikaborsó ***** válasza:
gondolom azért nem éhgyomorra volt mert Székesfehérvárról Budapestre utazni reggel 7-re nem egy leányálom. Sajnos az a baj hogy az eredményeket az is befolyásolja ha mozog az emnber éhgyomorra, tehát az ugyanúgy nem jó hogy felkel hajnal 4-kor hogy 7-re beérjen Pestre, és közben nem eszik :( engem emiatt cseszett le anno endokrinológus, hogy ne mászkáljak éhgyomorra mert akkor leeshet a cukrom és a máj elkezdi termelni, ami teljesen meg tudja másítani az eredményeket. Kérdező, itt kellene aludnod Pesten és úgy menni vérvételre hogy nem órákig éhezel előtte... megoldható ez vajon? És ha már csinálod akkor a terhelést is meg lehetne csinálni hozzá...
2013. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!