Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közel fél éve próbálkozunk a...

Közel fél éve próbálkozunk a Picivel, eddig sikertelenül. Amióta abbahagytam a gyógyszert a ciklusaim 28,28,27,27,26,26,25 naposak. Ezek alapján lehet valami (hormonális) problémám?

Figyelt kérdés

Ráadásul az utóbbi időben mensim szinte "alig" van. Egy napig erős, aztán csak pár csepp. Legutóbb már szinte semmi. Terhességi teszt(ek) -.

Tűneteim nincsenek. Legfeljebb "csak" annyi, hogy valami miatt sokkal feszültebb, érzékenyebb, idegesebb vagyok és sokszor tör rám sírhatnék, néha ok nélkül.

Az első két hónapban hőmérőztem, de felhagytam vele, mert próbáltam nem görcsölni a Picire, elterelni a figyelmem róla. Ovu teszteket csinálgattam, pozitívak lettek a 13, 14 napokon. De ettől még sajnos lehet, hogy nem következett be peteérésem? Végülis a tájékoztatóban figyelmeztetnek rá.

29 éves vagyok, a párom 35. Vele biztosan nincs baj, mivel már van egy kisfia.

Szeretném ha legalább a ciklusom beállna és normális lenne. Szeretnék elmenni orvoshoz, hogy legalább megmondja, képes vagyok-e teherbeesni? Milyen vizsgálatokkal tudná ezt kideríteni? Mit csinálhat velem?


2008. jún. 3. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugy rovidult a ciklusom, ahogy egyre gorcsosebben porogtem a teman. Szoval nyugi. Es ami nekem bejott: baratcserje cseppek az egesz ciklusban, es palastfu cseppek az ovulaciotol mensiig. A 2.honapban pozitiv lett a terhességi tesztem. Azt azért hozzatennem, hogy ez volt az elso honap, hogy nem porogtem e gyerek kerdesen.
2008. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy az aggaszt, hogy nincs e valami hormonális, peteéréses problémád, amitől rövidül a ciklusod. Erre van egy egyszerű vérvételes vizsgálat, a ciklus 3. napján, és a ciklus közepe és vége felé egy-egy. Ha esetleg úgy döntenél, hogy elmész dokihoz, akkor ő már a hőmérőzésed eredményéből is tud következtetéseket levonni.
2008. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi múlt év március óta próbálkoztunk. Egy darabig pontos ciklusaim voltak, aztán az idei év elején teljesen felborult ( arra kaptam gyógyszert hogy elmúljon, aztán meg azért hogy megjöjjön) szóval teljes volt a káosz. A lényeg: a doki Norcolutot írt fel, hogy megjöjjön, utána Clostylbegytet, hogy serkentese a peteérést. A cél a ciklus beállítása lett volna. Két kúrát kellett volna végigcsinálni de már az első után terhes lettem (most 5 hetes). A lényeg: mindenképp menj el dokihoz, én is már kétségbe voltam esve és nekem csak ennyi kellett...)

Elnézést a hosszú szövegért...

2008. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól,hogy van egy kisfia,attól nem biztos,hogy nem vele van gond!Az Ő szervezetük is változik!
2008. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A helyzetem majdnem ugyan ez volt. Több évig próbálkoztunk babával - aki ez év január 20-án meg is született egészségesen - míg sikerült. Én is szedtem mindent, inszeminációkra jártam, már a lombik jött volna, mikor terhes lettem. A peteérés környékén, amit a neten talált ovulációs naptár segítségével számoltam ki, két naponta voltunk együtt. De mindenzt megelőzte orvosi vizsgálat, ami vérvételből állt, töbször is vettek különböző időpontokban, hsg-n is voltam, peteérést serkentő gyógyszert szedtem és a férjem is volt andrológiai vizsgálaton. Nekem minden leletem és a férjemé is jók lettek. Továbbra sem sikerült. Akkor azt mondtam, hogy nem foglalkozom az üggyel többet, nem teszem magam tönkre és a szexuális életünket sem. Akkor lettem terhes. Tudom, hogy nehéz, de ne görcsölj! Remélem, illetve biztos vagyok benne, hogy Nektek is sikerül. Ha a leleteitek mind jók, akkor előbb vagy utóbb összejön!
2008. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!