Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek? Ti mit tennétek...

Szerintetek? Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek olvassátok el!

Figyelt kérdés
Új munkakörbe kerültem, ami igazi kihívás nekem - mert pont a diplomámnak megfelelő állás. (még nem soroltak át, nem tudom a fizu hogy alakul). Csak!Mi a férjemmel eldöntöttük kb. 1 hónapja, hogy tavasszal belevágnánk a családalapításba!Nagyon vágyom már a babára. CSakhát most itt a dilemma, hogy mit tegyek??Ha teherbe esem - ami tudom, hogy nem jön mindenkinek össze hamar, lehet várni is kell - de ha mégis gyorsan összejön, akkor max novemberig dolgoznék, bele sem tanulok rendesen az új feladatokba és máris eljövök minimum 2 évre, lehet 3 évre. Szóval félek, nem lesz hova visszamenni, mert addigra betenítanák valaki mást, engem nem ismernek meg rendesen, pedig nagyon szorgalmas és jó munkaerő vagyok...másik lehetőség, hogy ezt az évet végig dolgozom, jövő tavasszal próbálkozunk, szóval várunk még 1 évet!Tudom semmi sem biztos, de csak nagyobb biztonsággal visszavesz egy fix-en otthagyott munkahely, ha van kellő tapasztalatom. Kérlek adjatok tanácsot!Természetesen a férjemmel eldöntjük mi, de hátha valaki volt hasonló helyzetben. 30,5 éves vagyok, férjem 38 múlt, szóval nem az a "fiatal" kategória....
2013. jan. 25. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok mi a fontosabb.Babát akartok inkább,vagy a munkát? Ha nagyon akartok babát,de azt az 1évet még kibírjátok,akkor várjatok és utána kapcsoljatok rá
2013. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt az az igazi kérdés, hogyha nem abba a munkakörbe csak a régibe venne vissza akkor elégtelen lennél vele?

Mert ha igen akkor várjatok egy éved, de ha a régi beosztás miatt sem esnél kétségbe akkor ne.

2013. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a baba mellett döntenék. Ha össze is jön elsőre akkor is végig dolgozhatsz szülésig, ha minden rendben van. Szóval az 9hónap.Addig simán megismernek és beilleszkedsz. Akár 1-másfél év után is visszamehetsz dolgozni, pár napra, vagy részmunkaidőbe. Pl. A főnököm amikor hozzánk került rögtön terhes lett. Végig dolgozott, aztán fél év után visszajött 1-2napra 4órára.
2013. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Sajnos az a munkakör, amiben eddig dolgoztam, megszünt....szóval ugyanabba nem mehetek vissza (egyébként megfelelt volna), de így alakult....igazából attól félek, hogy ha most várok 1 évet, és nem jön össze a baba, bármi miatt, akkor én már 32 a férjem 40 és így tovább...mivan ha kifutok az időből???Annyit egy munka sem ér....viszont fontos, hogy mindent meg tudjak adni neki, ahhoz pedig dolgozni kell....
2013. jan. 25. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Még munkanélküli voltam,én épp egy szakmát tanultam ki és ezután,hogy találtam munkát, döntöttük el a párommal,hogy babát szeretnénk.

Mi viszont megvártuk az egy év munkaviszonyt,hogy meglegyen,mert azért nem állunk olyan jól,hogy csak úgy a nagyvilágba gyereket vállaljunk.

Azért itt fontos a pénz kérdés is,mert a babát fel kell nevelni,az én munkahelyemen tudtam,hogy nem vennének vissza ,ha pár hónap után elmegyek gyesre.Még így sem lesz biztos..Meg hát azzal is számoltunk,hogy ahol én lakok mennyire könnyű munkát találni.Ezekbe gondolj bele és úgy döntsetek!

2013. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, és mi a babát választottuk! Egy percig sem bántam meg :-)
2013. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nem tudom mi a szakmád, mennyit keresel, mennyire számít jónak a mostani állásod. Én a saját szakmámban hasonló körülmények között inkább a babát választanám, de én pesti vagyok ahol azért lehet találni munkát és nagyon jó vagyok a szakmámban. Nem félek attól hogy kisgyerekkel munkát keressek. Ha vidéken lennék olyan munkahellyel hogy összetehetném a két kezem és sose találnék még egy olyat, akkor inkább várnék. De mondjuk nem egy évet, hanem fél évet.. utána már elkezdenék próbálkozni, számolva azzal hogy úgyse jön össze elsőre.
2013. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, lehet ezt a fél évet jobban kibírnám, mint az 1 évet.Itt van: mást akar a szív és mást az ész.Egyébként a férjemnek egész jó állása van, van egy kis megtakarított pénzünk is. Meg tudnánk élni, ha nem is nagy lában, de az ő fizetéséből meg az én GYED/GYES-ből. Engem az ijeszt meg, ami ezután jön/jöhet, van több barátnőm, akik a babát választották, és most nem tudnak elhelyezkedni....munkáltató első kérédse, van e gyerek, mennyi idős?kiderül, hogy 2-3 éves, na akkor nem kell, keresnek mást, mondván állandóan otthon lesznek a gyerekkel....jó lenne, ha vissza tudnék menni dolgozni.Na ez az ész. A szív pedig, hogy ÉN NEM BÍROM ELKÉPZELNI AZ ÉLETEM BABA NÉLKÜL....egyébként a férjem várna még, de ha én nem akarok, benne van a babában.
2013. jan. 25. 18:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt neked kell tudni, de mondjuk ilyen idősen én már nem várnék semmire ha tényleg akartok gyereket.
2013. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elfogadom mindenki véleményét, így a tiédet is. De azért annyira nem avgyok öreg szerintem....igaz én is írtam, hogy nem egy fiatal kategória vagyok, de ezt úgy írtad, mintha legalább 40 felett lennék....nem a korom miatt aggódom elsősorban, ahogyan le is írtam.
2013. jan. 25. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!