Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy menstruáció...

Miért van az, hogy menstruációkor kilökődik a megtermékenyített petesejt?

Figyelt kérdés
Már többször volt velem ilyen (még régebben). Ha most elmegyek dokihoz, hogy nézzen meg mitől lehet, nem tudom neki ezt bizonyítani, mert nem volt pozitív tesztem...hosszú a történetem, ezért ne kételkedjetek a rövid leírás miatt. Tuti, hogy megtermékenyült..aztán távozott erős görcsök és erős vérzés mellett...
2013. jan. 25. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,én azt olvastam a neten,hogy progeszteron hiány miatt történik mindez,ez a hormon segít fenntartani a nyálkahártyát!
2013. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a méhnyálkahártya idő előtt elkezd lelökődni, nincs hova beágyazódni a petesejtnek. Ez lehet progi hiány miatt. De a túl vastag nyálkahártyába sem tud beágyazódni. Ha jól tudom.
2013. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Megtermékenyülés után a petesejt osztódni kezd, folyamatosan fejlődni, nőni. Ezzel HCG termelődik a szervezetben, ami egy jelzés, hogy a sárgatestnek tovább kell élni, termelni a progeszteront, ami megakadályozza a nyálkahártya leválását. Ha megtermékenyülésben biztos vagy, akkor nálad valahol itt lehet a bibi. vagy nem fejlődik rendesen, elpusztul, vagy nincs elég progeszteronod. ha az embrióval volt gond, akkor jó eséllyel legközelebb sikerülhet a baba, ha a progeszteronnal, az sajnos a későbbiekben is gond lehet.

2013. jan. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És hogyan vizsgálja ki a doki a progeszteron hiányt? Köszi a válaszokat!
2013. jan. 27. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Elmész, elmondod hogy szeretnél kérni egy kivizsgálást, mert próbálkoztok egy ideje, de nem jön a baba, és nagyon szeretnéd, ha a végére járnátok a problémádnak. Egyébként vérvizsgálattal derítik ki.
2013. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Nem próbálkozunk régóta! Pontosabban a történetem: Sokszor volt kilökődésem, de csak így utólag jöttem rá. Született egy gyermekem, aki 16 hónapos. Most próbálkoztunk először tesóval, de megint kilökődött. Nna, ez a leírás jól sikerült, meg is felel, ezt el tudom mondani a dokinak :-)))), talán hisz nekem. Azért köszi a segítséget!
2013. jan. 27. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem. :) Azért javasoltam azt, hogy azt mondd a dokinak, hogy már régóta próbálkoztok stb., mert erre hamarabb kivizsgál sztem, mintha azt mondod neki, hogy tudod hogy nem ágyazódott be a megtermékenyített petesejted, meg ugye írtad is, hogy nincs bizonyítékod. Véleményem szerint. Egyébként mire alapozod ezt a megállapítást? Nem cikizlek, érdekel nagyon.
2013. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!