Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti milyen gyakran jártok...

Ti milyen gyakran jártok nőgyógyászhoz "rákszűrésre", citológiára?

Figyelt kérdés
Halottam olyat, hogy évente de olyat is aki csak 2 évente jár...én évente megyek mindig, nem tudom ez jó e??Tavaly áprilisban voltam, most kezdenénk próbálkozni a babával. Elmenjek előtte most vagy ha sikerülne úgyis csinál rákszűrést, igaz?Az nem "árt" a babának?
2013. jan. 10. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Évente egyszer megyek.Nem árt a babának.
2013. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Évente egyszer megyek. A babának nem árt. És úgyis csinálnának, mert a terhes kiskönyvben fel kell tüntetni, hogy mikor voltál és mi volt az eredmény.
2013. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
évente 1x
2013. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én 2 évente járok, egyébként ez is az orvos szakmai ajánlás(65 éves kor alatt 2 év, de min.3 évente) mivel ez szerencsére az a ráktípus aminek az előrehaladása viszonylag lassú. Tehát ha van egy negatív leleted akkor az 1 év múlvai pozitív és a 2 év múlvai pozitív is ugyanabban a stádiumban lesz, ezért a kezelése és a gyógyulási esélyei is ugyanolyanok. Ha a 3.évben mész újra, akkor már nem biztos(de még így is "csak" 2%-al rosszabb a prognózis). Ezért ajánlják a két évet, persze minél gyakrabban jársz annál jobb, csak orvosi-,kezelési-, és gazdasági szempontból értelme nincs.

Igen, ha most nem mész el,akkor is csinálnának, és nem árt a babának.

2013. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden évben megyek, mert sajnos van rá hajlam a családban. A babának nem árt egy esetleges terhességnél!
2013. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Kedves válaszolókmiért is lettem lepontozva???
2013. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is évente 1x megyek, akkor csinálták 2011-ben, mikor 7 hetes terhes voltam. Semmi baja nem lett a babának. :)
2013. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

#4,6

Ja, gondoltam, hogy a kérdésemre nem fogok választ kapni, mert ugye az nem igazán frappáns, hogy "csak mert nem úgy csinálod mint mi"...

Ha valakit érdekel hírtelen ezeket találtam, amivel igazolni tudom felháborodásom alpját az "ez a válasz 48%-ban tűnik hasznosnak"-ra:


„A magyar népegészségügy a 25-65 éves kor közötti nőknek, negatív cytológiai leletet követően ingyenesen 3 évente ajánlja a méhnyak szűrést. Évenkénti és kétévenkénti szűréssel 93.3%-ban, háromévenként szűrve 91.4%-ban, 5 éves szűrésnél 83.9%-ban válna elkerülhetővé a méhnyakrákos halál. Sűrűbb szűréssel olyan átmeneti elváltozások szükségtelen felismerése és kezelése válik jellemzővé, melyek negatívan hatnak a betegek életminőségére és további egészségére és nem csökkentik a méhnyakrákos halálozást.” Forrás: nemesekteherbe.hu - Dr. Fülöp István


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!Sajnálom kedves 4-es válaszoló, hogy "lepontoztak" - nem is értem, számomra hasznos volt a válaszod!Köszönöm a linkeket is!
2013. jan. 10. 20:37
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Szívesen! A 6#-ra adott "értékelés" alapján értem miért lettem lepontozva és a kérdésemet is megválaszoltnak tekintem....:)))) :P
2013. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!