Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Járhat menstruációs görcsökkel...

Járhat menstruációs görcsökkel az ovuláció vagy a tüszőrepedés?

Figyelt kérdés

Most kezdtünk el próbálkozni, mert babát szeretnénk. Eddig 2 éven keresztül Yadine tablettát szedtem, és csak most hagytam abba dec. 9-én. Tehát ez az első ciklusom gyógyszer nélkül. A görcsök amik kb. 24 órán keresztül tartottak, azért lehet mert érzem az ovulációt, vagy csak most áll be a természetes működésre a testem?

(Tompa alhasi görcs, és derék fájás. Nem vészes de éreztem!)

Természetes állapotban 30-32 napos volt a ciklusom, a gyógyszer ugye ezt 28 napra tette.


Együtt voltunk a görcsölés előtt is és közben is (36 óra különbséggel kb.), biztos ami biztos :)



2012. dec. 28. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bármi lehet. Nem akarlak megijeszteni, de én is ugyanezt a tablettát szedtem, májusban hagytam abba, és még mindig vacakol a hormonrendszerem, az első hónapokban nemhogy ovulációm, még vérzésem sem volt, pedig a tabletta előtt 6 évig volt percre pontos 28 napos ciklusom :(
2012. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

"Járhat menstruációs görcsökkel az ovuláció?"

Nekem erős görcseim vannak aznap. Mintha megjönne. Megkérdeztem a nőgyógyászt, normális-e? A doki elég nyers, de nagyon bírom a fejét, kedves is amúgy. Na, szóval a kérdésem után az asztalra csapott, és azt mondta, ahelyett, hogy idegeskednék, inkább örüljek, más nők a két kezüket összetennék, hogy tudják, mikor van peteérésük, én meg itt aggódok? Normális. És örüljek. És kb. fogjam be a számat. :))

2012. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A gyógyszer szedése előtt nem tűnt fel hogy görcsölnék. Lehet hogy így volt, csak akkor nem tudtam mi fán terem az ovuláció :)

Egyébként nekem pont a vacak hormonjaim miatt adta ezt a doki. Majd az utolsó 3 hónapban egy picit gyengébbre váltottunk (Marvelon), mert a tejmirigyeim nagyon megduzzadtak.

Január 10-én kellene majd megjönnie. De mintha rajtam a Yadine javított volna.


Kedves első. Voltál azóta vizsgálaton? Mit mondott az orvos? Nem kell szedned valamit?

2012. dec. 29. 00:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves második. Már csak az a kérdésem, hogy a görcsök előtti napokon, vagy a görcsölés napján, vagy utána a legjobb az időzítés? :)
2012. dec. 29. 00:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Voltam azóta rengetegszer orvosnál sajnos. Nálam a fogamzásgátló teljesen eltolta az ösztrogén-progeszteron egyensúlyt (az előbbi javára), úgy feltolta a prolaktin szintemet, hogy tej jött a mellemből (még hónapokkal azután is, hogy abbahagytam!), és eltolta a pajzsmirigy értékeket is, ami miatt most alulműködik. Januárban megyek endokrinológushoz, a pajzsmirigyre szinte biztos kapok gyógyszert, a többi még kérdéses. Kívánom, hogy te ne járj így! Nekem a nagyon görcsös menzeszen "segített" először a tabletta, de utána jött a fekete leves :(
2012. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Remélem segít majd az orvos. Rajtam az enyém segített, mert jobb lett minden összeségében. Ő is endokrinologus és nőgyógyász egyben, Budapesten. Nagyon lelkiismeretes. Ha érdekel, szívesen megadom. Már minden barátnőm hozzá jár :)

(szedtem régen más doki javaslatára más gyógyszert is, na attól felborult a szervezetem)

2012. dec. 29. 01:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én nem a kérdésedre válaszolnék, de a nőgyógyász-endokrinológus elérhetősége érdekelne. Nekem is olyan problémáim vannak, mint az egyik válaszolónak, szintén januárba készülök majd dokihoz, csak eléggé tanácstalan vagyok, hogy kihez. Mennyibe kerül egy vizsgálat, ahová te jársz? Először+kontroll? Köszönöm! Mielőbbi babásodást kívánok neked! :)

2012. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:)

Én októberben hagytam abba a gyógyszert, néhány nappal korábban jött meg az első gyógyszermentes mensi, mint 28nap, de igen a peteérést elég keményen érzem olyan másfél nap kb. amig fáj a hasam alja, olyan görcs szerű igen... mi is akkor voltunk együtt de elsőre nem sikerült a baba, most a héten volt nekem peteérés ezt ovu tesztel is néztük és ismét próba, ha peteéréskor vagy együtt a pároddal még akkor sem 100% a baba :)

2012. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, nekem is inkább másfél nap, mint 24 óra. Tudom hogy akkor sem 100%, de akkor legalább ez egy jó jel, hogy egyáltalán VAN peteérés, és még külön teszteket sem kell hozzá vásárolgatnunk, igaz? :)
2012. dec. 29. 23:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha január 10 körül megjön vagy pozitívat tesztelsz, akkor tényleg megérezted az ovulációt.

Én is megérzem már évek óta, húgomnál is így van.

Teljesen jó, ahogy együtt voltatok, minden esélyed megvan a babára! :) Nekem is így lett mind a kettő elsőre, pedig nem is volt olyan szabályos a ciklusom (pé 27. napra, illetve a másodiknál még szoptatás alatt).

Ugye megírod majd, hogy alakult a dolog?

2012. dec. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!