Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevált a PG53 mikroszkóp? Ez...

Bevált a PG53 mikroszkóp? Ez a pontos neve? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tavaly február óta várjuk a babát, hiába. Idén év elején sajnos nem maradt meg a baba, 7 hetes voltam. Azóta megint nem esek teherbe. Most mensizek, tavaly év eleje óta ez a kb. 2.-3. rendes mensim, ami időben megjött. Most kiakarjuk ezt a mikroszkópot próbálni. Hogyan kell? Nektek segített?
2009. aug. 25. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 100 %, egyszer használtam, terhes lettem. Viszont másoktól azt hallottam, össze-vissza mutat mindent. Én inkább az ovutesztet ajánlom.
2009. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Mi már több mint egy éve próbálkoztunk sikertelenül, amikor elhatároztam, hogy kipróbálom. Az ovulációs tesztek igen drágák, és volt amikor meg kellett vennem még egy dobozt. Ezt a mikroszkópot a patikában ajánlották, 2400 forint körül volt tavaly év végén. A használata nagyon egyszerű, de le is van írva a dobozban. A nyáladat, v. a cervix váladékot kell egy kis üveges felületre rákenni, és pár perc múlva, erős lámpafénynél, az adott helyen kicsit összenyomva látod, hogy milyen mintázat jön ki az üveges felületre. Ha páfrányos a mintázat, akkor ovulációd van, ha meg csak ilyen apró pöttyök vannak rajta, vagy szinte semmi, akkor nincs. Sokan mondták, hogy nem tudják megállapítani, hogy most milyen, nekem egyértelmű volt, és nekem be is jött. Egyébként én a nyálamat használtam.

Sok sikert Nektek! 18+4 hetes km

2009. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is megmutatta a peteérésemet, de mivel sokan panaszkodnak rá ovu tesztet is használok.Vaterán lehet olcsón venni, 100 Ft darabja,és jó minőségű.
2009. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a PG53 csak a nyálammal mutatta a pálmafa levelket ábrázoló mintát, igaz pont peteérési időben. Hat éve megvan, de a hüvelyváladékomból még soha 1x sem mutatta ki, csak nyálból, de azt is úgy, hogy köptem rá egyett. Ha keveset kenek rá, akkor semmit nem mutat. Van vki akinek cervix-ből is kimutatta?
2009. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nyálból néztem én is.
2009. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít a sorsunk. :(

Tavaly február óta próbálkozunk, idén februárban volt egy vetélésem (7. hetes koráig fejlődött csak), azóta ez a 2. normális mensim, bár én ezt is csak a Clostynak köszönhetem... (Míg tavaly dec-ben a baba spontán sikerült).

Én is kipróbáltam a mikroszkópot e hónapban, a 13.és 14. napon mutatta is a peteérést. De az ovuteszt sokkal pontosabb. Sokkal könnyebb úgymond, együtt lenni a pozi napon és/vagy a negatívon, mint pl. ha valakinek páfrányos a mikroszkóp 6-7napig..., hát az nem nagy segítség...

A vaterán és a teszveszen vannak jó minőségű ovutesztek, akár terhességi tesztekkel is kombinálható csomagok, én is innen fogok rendelni és kipróbálni az ovutesztet. Mert szinte biztos, hogy nekem az 5 db-os bolti kiszerelés nem elég, meg az nagyon drága is...

A mikroszkóp nekem is csak nyálból vált be egyébként, méghozzá első, felkelés utáni nyálból.

De van negatív példám is, mert olyankor is volt már páfrányos, amikor tavaly, a fogi abbahagyása miatt, nem is volt peteérésem hónapokig!!

Úgyhogy megint csak az ovutesztet ajánlom.

Drukkolok Neked, remélem, hamar beköltözik mindkettőnkhöz a "kistesó"!

2009. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szia!nekem semmit nem segített a mikroszkóp én is a vateráról rendeltem a teszteket 100 ft darabja,tökéletes volt!
2009. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
11:35-ös válaszolónak: hihetetlen, hogy ennyire hasonlít a sorsunk! Én is dec-ben lettem csak úgy terhes, nem is számítottunk rá. Utánaszámoltam, ez a 2. rendes mensim idén. Múlt hónapban a 34. napra jött meg, most meg a 30. napra. Ebben a hónapban mérem a hőmet, ma veszek e-vitamint magamnak és a páromnak is és ma rendelek ovu tesztet a teszveszről. Ha most sem sikerül, elmegyek orvoshoz, ha nálam minden rendben, a párom is elmegy. Már csak ebben a hónapban várok, utána már el kell mennem orvoshoz, mert lehet, hogy csak egy gyógyszer kellene valamire és már jönne is a baba. Sok sikert nektek is, majd írj:)
2009. aug. 27. 08:42
 9/13 anonim ***** válasza:

11.35-ös vagyok.

Örülök, hogy írtál!

Ebben a hónapban Closty mellé kipróbálom én is az ovutesztet, már hozott is a párom, most a tescoban 2100 helyett 700 ft csak... De lehet, hogy rendelek én is vateráról, hogy elég legyen... :)

Nagyon szorítok Neked, majd írok, legkésőbb cilus közepén és végén, bárhogy lesz is...

De bizakodj mindenképp, és kérd te is a kis Angyalkádat, hogy küldje el a kistesót!

Üdv!

2009. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor hónap közepén írjunk:) Amúgy én nem a kistesót várnám, hanem az első babánkat:( Én most rendeltem meg 8 db ovu tesztet, meg 2 db terhességi tesztet a teszveszről. 1000 Ft + 345 Ft postaköltség. Szerintem nagyon kedvező ár. És 1 nap alatt megérkezik. Drukkolok mindkettőnknek nagyon:)))))
2009. aug. 28. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!