Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőgörbés kérdés?

Hőgörbés kérdés?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk a párommal, clostit szedtem, most vagyok túl a 3. turnuson. A dokim szerint jól reagál a szervezetem a gyógyszerre. Az utolsó mezim november 19-én volt. Hőgörbét vezetek, ovu tesztet használok, el is kaptuk sikeresen az ovut, a hőm szépen emelkedik azóta. Az alaphőm 36,4 alatt mozog az ovu előtt,ovu után felment 36,9-ig és azóta 36,7-36,9 között ingázik a reggeli hőmérsékletem(nyelv alatt mérem). Már 10 napja hogy, fent van, napközben is meg szoktam mérni próbából, akkor viszont mindig 37 felett van. A kérdésem a következő lenne, normális az, hogy a hőm sokkal magasabb napközben, mint reggel? Lehet beágyazódás ilyen hővel, és úgy, hogy már ennyi napja magasan van? Tesztelni még nem akarok, mert 21-én kellene nem megjönnie, meg akarom várni a napját. Vannak tüneteim, 1 hete fájnak a melleim és néha szurkál a hasam, fáradékony vagyok (menzi előtt nem igazán szoktak ilyen tüneteim lenni). Köszönöm az értelmes válaszokat!

2012. dec. 18. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A nap közben mért hő semmilyen infóval nem szolgál. Függ attól, hogy mit ettél, mennyit ettél, milyen az idő, mennyit mozogtál. Teljesen felesleges méregetni, semmire nem mész vele.

Ilyenkor még semmit nem lehet arról mondani, hogy teherbe esel/estél-e vagy sem. Hiszen 10 napig akkor is magas a hő, ha nincs baba.

Majd ha menzesz napján nem esik le, és nem jön meg, akkor lehet terhességre gondolni.

Addig csak annyi látszik, hogy volt ovu.

2012. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól fogalmaztam, engem az aggaszt, hogy másoknak olyan magas a reggeli hője, nekem meg miért nem és, hogy ez baj lehet-e, vagy adott esetben ez normális?Köszönöm a válaszodat. :) Akkor várok, majd csak eltelik az idő.....:)
2012. dec. 18. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy milyen magasra emelkedik. Függ az alaphőtől is, és attól is, hogy hol méred.

A luteális szakasz (azaz az ovutól a menzeszig tartó időszak) hossza számít.

2012. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nagyon egyformák vagyunk. :) Nekem ez az első clostis hónapom, és ugyanazok a tüneteim. 21-re nem várom. Reggel 36.7, 36.8 napközben általában 37.2 este 36.9 szinte napok óta ugyanilyen. Holnap megyek nőgyógyászhoz, mert ha esetleg megjönne, akkor pont ünnepek alatt, és nincs már gyógyszerem. Remélem nem lesz rá szükség, és mindketten betehetünk egy kiscipőt a fa alá!
2012. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, sokan mondják hogy nem számít hogy milyen magas a hő, hanem az számít, hogy mennyivel emelkedik az alaphőhöz képest.

Ennek ellenére nekem mikor terhes lettem 37-37,1 között mozgott a reggeli hőm. Ennyire előtte soha nem ment fel, kb. fél éven keresztük mértem, az átlaghőm, úgy mint neked, 36,4-36,5 között mozgott.

Amikor nem volt baba, 36,8-nál soha nem tudott feljebb kúszni.

Szóval nem tudom ebből le lehet-e vonni a következtetést vagy sem, csak gondoltam leírom, nekem hogy volt. :)

Amúgy a hőm, kb. mensi előtt 5 nappal idult el még feljebb a 36,8-ról és állapodott meg 37 körül.

Sok sikert, kívánom, hogy 21.-én +-at tesztelj!!!!

9+3 hkm

2012. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es Örülök, hogy írtál, remélem mindkettőnknek sikerül a baba, nagyon szorítok neked. :) Majd írd meg mi lett. :)


#5-ös Köszi, hogy megosztottad a történetedet, én azért bizakodom, hogy baba lesz a dolog mögött, mert nagyon szeretnénk. :)

2012. dec. 18. 17:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Azoknak akik, csak most akadnak rá a kérdésemre, a mai napon megjött, újabb kudarcos hónap. Nem sikerülhet mindenkinek. Ez van. Köszi az eddigi válaszokat. :)
2012. dec. 20. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!