Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha pénteken kezd el termelődni...

Ha pénteken kezd el termelődni a HCG, akkor szombat reggel már pozitív lehet a teszt?

Figyelt kérdés
Elvileg hétfőn beágyazódott (feltételezem), 3 nap múlva kezd el termelődni a HCG (az péntek).
2008. máj. 28. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A teszt akármilyen érzéékeny csak egy bizonyos mennyiséget tud minimálisan észlelni. Kérdezd meg a gyógyszertárban, ahol veszed majd a tesztet (ha még nem vetted meg), hogy melyik az, ami kimutatja a legkorábbi terhességet.
2008. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hú, hát én annyira nem értek hozzá, de szerintem akkor még túl kicsi a mennyisége ahhoz, hogy a teszt kimutassa. Van olyan, akinek még a nemvárt mensi előtt pár nappal, vagy még az nap se mutatja ki. Ha esetleg neked nagyon magas aHCG szinted, akkor előfordulhat.
2008. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Easy Pregnancy és Lilly tesztem van. Az első 20-as érzékenységű, a második 25-ös.
2008. máj. 28. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem várj még a teszttel, mert ilyenkor még nagyon kényesek az adatok! Ha nem történik meg a beágyazódás akkor is van HCG a szervezetben. Nehogy csalódnod kelljen!

Miért vagy ilyen türelmetlen?

2008. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha nem történik meg a beágyazódás, akkor nincs annyi HCG a szervezetben, hogy azt a teszt kimutassa.
2008. máj. 29. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:

A legpontosabb terhességi "teszt" az ultrahanggal kimutatott terhesség. Amit kérdez, az maga a paradoxon: ha egy terhességi teszt nagyon kis mennyiségű terhességi hormonra (HCG) érzékeny, akkor megnő a téves pozitív esetek aránya is. A patikai tesztek éppen ezért átlagban minden 7-8. esetben félrevezető eredményt adnak.

A tesztek biztos pozitivitását reggeli első vizeletből és (bárki vagy bármely reklám állít is mást) a vérzés elmaradása után legalább 4-5 nappal lehet kimondani. Pár napra rá az ultrahang is kimutatja a gyanújeleket.

Ráadásul azt is, hogy jó helyen van-e: merthogy a vizelet-teszt ugyanazt mutatja egy méhenkívüli terhesség (szerencsére ritka) esetében is...

Dr. Nagy László



A HCG-t nem a baba termeli, hanem a női szervezet, de kétségkívül terhességen kívül nemigen van jelen. A mostani tesztek azonban annyira "ki vannak érzékenyítve", hogy ezer oka lehet a sajnos valóban gyakori téves pozitívnak. Ha a vérzése indulásakor leesett a hője és a vérzés jellege sem utalt vetélésre, akkor egy ilyen tévedés áldozata.

Szerintem ha gyermeket akar, a teszteket felejtse el. A hő fennmaradása is stabil jel, ha késik a vérzés, és egy hetes késés idején már az ultrahang is mutat jeleket.

Dr. Nagy László

2008. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!