Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor tud eredményt mondani a...

Mikor tud eredményt mondani a doki a vérből?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a 21. napos vérvételre hormonvizsgálat miatt, utána pedig az eredménnyel a dokihoz. Előfordulhat, hogy ha mégis teherbe estem ebben a hónapban, akkor azt ő már meg tudja állapítani?
2008. máj. 26. 19:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nagyon körülményes vagyok, de attól is félek, hogy nehogy elkezdjem szedni a hormonbogyót és közben meg már babás vagyok. Vagy azt csak a meszesz alatt kell szedni?
2008. máj. 26. 19:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia nekem is hátravan még a 21. napi vérvételem. De én még nem kaptam semmilyen gyógyszert, te ezek szerint igen?

Neked mi áll a beutalódon? Nekem progeszteron és ösztradiol.

A progeszteronról ezt olvastam a neten:

A progeszteront a sárgatest kezdi el termelni, amikor a petesejt kilökődik a petefészekből. A termelést fenntartja két hét után is, ha HCG hormont észlel az anya vérében.


Én ebből azt következtetem, hogy a progeszteron szintje utalhat terhességre. Vagy rosszul logikázok?

Valaki hozzáértőbb van a környéken? :)

2008. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még én sem kaptam gyógyszert, csak a vizsgálat után. Az én beutalómon csak ez áll: hormonális kivizsgálás a ciklus 3 és 21 napján.
2008. máj. 26. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért mentek ilyen vérvételre? Tüneteitek voltak?
2008. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló :)

Engem 16 hónap sikertelen próbálkozás után küldött el az orvos hormonvizsgálatra. A férjemet meg spermavizsgálatra. Ha megvannak a leletek, vissza kell mennem. De nekem még nem mondta a doki, hogy a vérvétel után gyógyszert fogok kapni...

2008. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!