Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba lenne? 2 honapja hagytam...

Baba lenne? 2 honapja hagytam abba a fogamzásgátlót! Babyt szeretnénk majd de egyenlöre meg akarjuk várni a 3 honapot! A ciklusom 19-én napján vagyok és a petefészkemnél érzek szurkát barnás folyásom van és egy kicsit fel vagyok puffadva!

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Várdd meg a mensid és ha nem jönne meg, akkor teszteljj!
2008. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja és ugy érzem hogy " mindjárt megjön "!
2008. máj. 26. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A mindjart meg jon erzes is jo jel!

Ha pedig a baogy miatt szeretned megvarni a 3 honapot,azt nem muszaly hisz a mai fogamzas gatlok olyan ultra konnyuek ,h szinte azonnal kiurul a szervezetedbol.Emiatt ne aggodj!

Szoritok neked!Sok sikert!

2008. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezeket olvasd el!


A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?

---


A gyógyszer kiürülésével kapcsolatban az un. felezési időt adják meg, ami azt jelenti, hogy a bevitt hatóanyag fele mennyi idő alatt ürül ki. Ez egyik tablettánál sem több mint 48 óra. Hónapokról szó sincs! Még az egy hét is sok. Gondoljunk bele, már egy-két tabletta véletlen kihagyásánál is javasolt kiegészítő fogamzásgátló módszer használata, mivel a tabletta vérszintje ilyenkor gyorsan csökken. Mivel a tabletta hatóanyaga már a szedés abbahagyása utáni héten is csak legfeljebb nyomokban van jelen a szervezetben, értelmetlen három hónapban gondolkodni.

---


Mit tegyek, ha gyermeket szeretnék? Ismételten leszögezzük, hogy a fogamzásgátló nem okoz meddőséget! A tablettaszedés abbahagyásától számított 1–3 hónap alatt helyreáll a ciklus. Ez azt jelenti, hogy egyénenként változó időben, de akár már az abbahagyást követő első hónapban is létrejöhet megtermékenyülés és terhesség. Ilyenkor az egészséges peteérés és a normál ciklus már a tablettaszedés abbahagyását követő első hónapban helyreállt.

Hat-e a tabletta a magzatra? A hormonális fogamzásgátlás nem hat a későbbi terhesség lefolyására, nem jelent veszélyt a magzatra nézve, még akkor sem, ha a terhesség a tabletta szedése alatt következne be.

---


A 3 hónap csupán biztonsági határ. Ismerek fogamzásgátló MELLETT fogant gyermekeket, egészségesen születtek. A hormonháztartás egyensúlya miatt jobb, ha kivárjuk a 3 hónapot, de nem tragikus, ha nem úgy alakul.

2008. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én vagyok az utolsó válaszoló.

még annyit, hogy én amikor abbahagytam a gyógyszert, mi is "vigyáztunk", pár hónapot várni szerettünk volna, számoltunk, meg megszakítással szexeltünk.aztán már az első mensim nem jött meg.

most 31hetes kismama vagyok, és jól vagyunk

sok sikert

2008. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!