Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavállalás előtti legfontosa...

Babavállalás előtti legfontosabb teendők?

Figyelt kérdés
Ki hogyan várta a gyermekét?Mi most picit felújítottuk a lakást, igaz kicsi, de szép, helyet csináltunk a kiságynak, kocsinak, stb....Milyen vitamin szedését javasolnátok nekem és a férjemnek?Már elmúltam 30 és a férjem is a 40-hez közelít....első babánk lesz. Szerintetek későn fogok szülni?
2012. nov. 25. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

folsavat mindenképpen kezdj el szedni,ha terhesvitamint nem is. bár Czeizel doktorbácsi ajánlja a terhesvitamint a babatervezés időszakában is.

az hogy későn szülsz-e azt magad döntsd el,mindenkinek más a későn. én biztos nem bírtam volna ki ilyen sokáig,mint te,de te meg lehet,hogy 24 évesen nem szülnél szívesen. mások vagyunk. genetikai szűrések már lehet h kötelezőek lesznek nektek,bár nem tudom mi van akkor,amikor csak az egyik fél van 35 fölött.

gyerekszobánk külön nem lesz, a házon sem alakítottunk még semmit. az biztos,hogy kifestünk,mire jön a lurkó,meg lesz egy kis kuckója az egyik sarokban. sok sikert! és írj ha sikerült! :)

2012. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elképzellek titeket, édesek lehettek. :) Egy igazi szerencsés kisember lesz aki majd hozzátok érkezik.



1. szeressétek egymást ez a legfontosabb

2. NO STRESSZ :) persze ez sokszor kivédhetetlen

3.Én Ladeevitet szedek, (valaki gravidát vagy femibiont)amit hallottam hogy az elevitbe nincs meg minden vitamin....hát nem tudom...

4. szex :) ne görcsösen! ez elengedhetetlen

5. nekünk úgy jött össze, hogy 2 -3 naponta voltunk együtt



Még irok ha eszembe jut :)

2012. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja!!! 7 hetes leszek nemsokára! 2. válaszoló :)
2012. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is babát szeretnénk a férjemmel, 3. hónapja próbálkozunk, mi semmi különösebb, lakásbeli előkészületet nem szerettünk volna babonából :) Igaz, hogy vettünk 1-2 új bútort, kifestettünk, meg ilyesmi, de ezek olyan tevékenységek voltak, amiket amúgy sem ártott már megcsinálni.

Sok babásodást segítő vitaminról, készítményről olvasni a neten (pl.: cickafark tea, palástfű tea, folsav...tényleg, ha rákeresel a google-ba, biztosan sokat ki fog dobni) , de szerintem amíg az orvosoddal nem egyeztettél, addig nem érdemes elkezdeni ilyesmit szedni.

Én mindössze annyit tettem (egyenlőre) az ügy érdekében, hogy elkezdtem hőmérőzni, hogy lássam mikor van ovulációm. Persze, hogyha nem sikeredik a picurka, akkor úgyis egyeztetek az orvosommal, hogy találjunk ki valamit.

Igaz, hogy nem egy korosztály vagyunk, én 24 éves vagyok, de szerintem 30 felett 1 évet várni sok idő, mert ugye ezt szokták szajkózni mindenütt (én a saját korosztályomba is soknak tartom az 1 évet). Amit javasolni tudok, hogy hőmérőzz, figyeld meg saját tested működését (egyébként fantasztikus dolog), és ha olyan 6-7 hónap után nem sikeredik, akkor beszélj az orvosoddal, mondd el neki, hogy te már nagyon szeretnéd, nem szeretnél kifutni az időből, stb., biztosan megértő lesz, és segíteni fog.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy az, hogy az ember mit gondol a szülésről, hogy mi az ideális kor az első babához az mindig csak az elmélet. Hiába gondolom úgy, hogy pl. 25 éves koromig jó lenne, ha megszülethetne az első babóca, hogyha egyszer nincs férfi, akinek szülnék, vagy valamilyen egészségügyi hátulütője van a dolognak, és így tovább, és így tovább. Ha úgy érzitek, hogy most van itt az ideje, annak biztos meg van az oka. Tény, hogy jobban oda kell figyelned majd magadra már csak a korodból adódóan is, de ettől még lehet zökkenőmentes a terhességed és makk egészséges babád! Drukkolok nektek, hogy mielőbb összejöjjön! :)

2012. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ami még a fentiek mellett fontos, az a rákszűrés. ezt semmiképpen ne felejtsd el, elég kellemetlen, ha a korai terhesség alatt azon kell izgulni, hogy a kenetvétel nehogy bajt okozzon...
2012. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!