Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek hipotóniás a kisgyereke...

Akinek hipotóniás a kisgyereke behozta a lemaradást? Megmutatkozott másban is, hogy lassabban fejlődött a mozgása? (pl. beszéd, játék stb. ) Mennyi idő kell a felzárkózásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos, járunk Dévény tornára. Csak kúszik, párszor négykézlábra állt, nem ül egyedül. Azért csak most vittem el, mert a doki állandóan lebeszélt róla és azt mondta, hogy "lusta" és minden rendben lesz. Amiket csinál: pápá-t int, csipcsip csókázik, kukucsol (eltakarja a szemét), puszit küld és ad, megmutatja, hogy csinál a tigris, ma azt mondta a lámpára, hogy "ámpa". De nem mutat rá semmire, ha próbálok tanítani neki valamit, nem figyel oda. Az a játék, hogy mindent jó messzire eldob és utánakúszik, vagy kidobja a babakocsiból, etetőszékből. Elég ennyi tudnia ennyi idősen?

Amúgy indítottam egy blogot, amin leírom a tapasztalataimat, hátha segít valakinek, meg hátha én is megnyugszom tőle. :)

[link]



2012. nov. 9. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyfiam hipotóniás volt, bár mi elég hamar elkezdtük a Dévény tornát. 4 hónapos korától 9 hónapos koráig jártunk vele. 9 hónaposan felállt, onnantól semmilyen lemaradása nem volt a többiekhez képest. Már 3,5 éves nagyfiú, okos, ügyes, ovis.


Kisfiam nem volt hipotóniás, 11 hónapos. Mászik, meg néha feláll, de ennyi. És csak hogy megnyugodj egy kicsit, az én kisfiam csak pápá-t int, és ana-t (anya) mond. A dobálás neki is jó mulatság. De szerintem egy 11 hónaposnak nem kell többet tudnia. A hipotóniások csak a mozgásban vannak lemaradva általában, értelmi fejlődésük normális.

Nyugi, pár hónap és már utol se tudod érni, úgy fog mászni és menni!

2012. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem így lesz!!!
2012. nov. 9. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha az én fiamat írtad volna le! Bár az enyém már egyedül ül, felúzza magát ülésbe ahol tudja. Bár még nem stabilan ül!

Most kezdte el felnyomni magát, most naponta sokszor csinálja, tetszik neki. Meg tegnap egyedül "mászott" kettőt. Tehát felnyomta magát és pakolgatta a kezét meg a lábát kétszer egymás után, de utána összecsuklott.

Szellemileg szerintem elég,amit csinál. Pápázik, tapsol, ha felismeri a dalát, mondja,hogy apa, meg mama.

Ugyanezt játsza,hogy eldob valamit és irány érte. Szerintem ez elég.

Mi voltunk egy elég jó neurológusnál kb. egy hónapja, hogy van-e esetleg más gond, mondta,hogy nincs, ő szimplán később érő típus. Járjunk tovább Dévényre és be fog minden indulni. Igaza lehet, mert egy hete még nem igazán nyomogatta fel magát mászásba, most két nap alatt ez is meg lett, az ülés is, meg most már állva rugózik is!

2012. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most 18 hónapos, másfél hónapos kora óta járunk Dévény tornára. Illetve most már nem kell menni többet, azt mondta a gyógytornász hogy minden oké. De a régebbi gyógytornászunk nagyon felidegesített mert amikor fél éves volt a kislányom, akkor azt mondta, hogy el van maradva mozgásban és értelmileg is. Holott ezt totál nem így látta senki rajta kívül. Mi neurológushoz és pszichológushoz is járunk ezek miatt, a pszichológus már első alkalommal azt mondta, hogy ez teljesen alaptalan volt, amit a gyógytornász mondott, teljesen a korának megfelelően fejlődik a kislányom.

Én azt ajánlom, hogy te is vidd el egy neurológushoz a babát, a gyógytornász lehet hogy tud is ajánlani olyat aki jó, és pszichológushoz is érdemes mert ő például minden alkalommal megcsináltat a lányommal bizonyos feladatokat amivel a kornak megfelelő értelmi fejlettséget mérik, pl. legutóbb poharakból kellett tornyot építeni, formabedobózni, rajzolni, testrészeket mutogatni stb.

És ő ad egy szakvéleményt. De alapvetően csak attól hogy hipotón, még nem következik hogy értelmében is elmaradott lesz.

2012. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!