Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk de közben...

Babát szeretnénk de közben rendszeresen tornázok. Leginkább hasizom erősítést csinálok. Mennyire befolyásolja a teherbe esést vagy ha már megfogant a baba az intenzív tona amíg nem veszem észre a terhessége?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 14:32
 1/3 anonim válasza:
Szia! Az intenzív torna, főleg hogyha hastájékra csinálod vetélést is okozhat! Én elmentem az Aviva módszert (torna) megtanulni, ahol csak hastájékra, medencére, és csipőre dolgoztunk. Ennek 2 funkciója is lehet: 1. ciklusod első felében ha rendszeresen csinálod elősegíti az ovulációt, és megerősít 2. vannak olyan gyakorlatok, amelyeket kifejezetten arra talált ki, hogy a nem kívánt terhesség elmenjen, és ezt főleg a ciklus végén kell csinálni, és bizonyított a sok-sok visszajelzés alapján! Szóval szerintem azért óvatosan kellene, ha babát szeretnél. Azt is hallottam, hogy a nagyon ugrálós sportok, és trappolós szögdécselések sem tesznek jót! Sok szerencsét kívánok, és remélem segítettem.
2008. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem szoktam ugrálós spotot űzni csak kerózok és hasizmot erősítek és egy kicsit megmozgatom a testrészeimet :)Akkor nem csinálom célzottan a felüléseket.
2008. máj. 23. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem nyugodtan sportolj azt és annyit amennyi jólesik. A hasizomgyakorlat akkor nem javasolt ha már terhes vagy! ELőtte semmi összefüggés nincs a teherbeesés és a torna között. Ki hallott már ilyet? :-) Persze nem vitázom, de a jó kondi, izmos test, egészséges élet, pont hogy elősegíti.
2008. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!