Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyszer abbahagyása utáni...

Gyógyszer abbahagyása utáni első mensi csak 2 napos. Ez normális?

Figyelt kérdés

14. napon alhasi görcsöm volt. Gondolom peteérés.

Ekkor pont nem voltunk együtt 9 napig. (3. napon éreztem a görcsöt). Szóval szerintem nem lehetek terhes. 2 napos mensi normális ilyenkor, vagy baj lehet? Szeretnénk babát nemsokára.



2012. nov. 5. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Ha előtte 4 nappal szexeltetek, abból még lehet baba, tehát tesztelni azért nem árt.

2. Lehet, hogy még a gyógyszer után nem vastagodott meg eléggé a nyálkahártyád.

Szerintem egy ilyen miatt nem kell kétségbe esni. Tesztelj, ha negatív, akkor várd meg a következő vérzést. Ha az sem normális, akkor orvos.

2012. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2012. nov. 5. 09:48
 3/8 Mara Acoma ***** válasza:

Az előző válaszoló azt írta, hogy nem vastagodott meg a nyálkahártya... Hülyeség! A gyógyszer csak a peteérést gátolja, a nyálkahártyát nem befolyásolja!

Kedves kérdező! Nem tudom, olvastál e róla...

A fogamzás gátló abba hagyása után, jelentősen megnő a teherbe esés esélye. Nekem mikor nem lehetett babám, javasolták, hogy szedjem pár hónapot. Utána, amikor abba hagytam, az első hónapban sikerült!

Nincs kizárva, hogy babás vagy, szerintem csinálj egy tesztet.

Természetesen vérzészavar is lehet, ami főleg akkor fordul elő, ha valaki több évig szedte a bogyókat.

Elsőként tesztelj és ha nincs baba, kérdezz rá a dokidtól, van e szükség valami gyógyszeres beavatkozásra, vagy ez csak átmeneti állapot.

Ez csak javaslat, de ne itt keress gyógymódot, hanem az arra illetékes személyeknél.

2012. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A gyógyszer csak a peteérést gátolja, a nyálkahártyát nem befolyásolja! "

Talán olvass utána jobban.....

2012. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves 2-es!

Veszek egy tesztet, az lesz az első, de mint írtam MAJD szeretnénk babát, ezért vigyázott a párom. Tudom nem 100%, hiszen 4 éve ezért volt egy abortuszom.


Nagyon örülnék ha már most pozitív lenne. El se hinném szerintem!

Drukkoljatok, hogy pozitív legyen. Sajnos csak csütörtökön tudok tesztet venni, de majd megírom mi lett. :-D

2012. nov. 5. 12:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Negatív lett... :-(
2012. nov. 8. 20:02
 7/8 A kérdező kommentje:

A következő mensim 30. napra jött meg tegnap reggel, és már nem vérzek.

Most kértem időpontot a nőgyógyászhoz, de tiszta ideg vagyok. Jövőhét péntekre kaptam időpontot.


Szerintetek mi lehet???

2012. dec. 3. 12:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elképzelhető, hogy mivel kívülről vittél be ösztrogént, a szervezeted leállt a termelésével, és most, hogy a gyógyszer abbahagytad, hirtelen nagyon lecsökkent a szintje. Az ösztrogén felelős a méhnyálkahártya megvastagodásáért a ciklus első felében, hogy be tudjon majd ágyazódni a megtermékenyített petesejt. Ha kevesebb az ösztrogén, kisebb a méhnyálkahártya, gondolom ezért vérzel keveset. Lehet, hogy bele fog telni pár ciklusba, mire feleszmél a szervezeted, és újra helyrerázódik a termelés a normális kerékvágásba.
2012. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!