Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha elmegy a baba, mikor lehet...

Ha elmegy a baba, mikor lehet újra próbálkozni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt mondjá,hogy jó megvérni a 3 hónapot,mert eddíg regenerálódik a szervezet.Valaki meg azt,hogy 6 hét,és több ese´j van a következö terhességre.
2008. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább a 3 hónapot érdemes kivárni...sok sikert és kitartást
2008. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a megszakadt terhesség korától is függ, és attól, hogy magától ment el a baba (ez csak a korai időszakban szokott lenni), vagy műtétre is szükség volt.

Ha magától ment el a baba, akkor azt szokták mondani, hogy egy mensit kell várni és utána lehet próbálkozni.

Ha műtétre is szükség volt, akkor 3-6 hónapot ajánlott várni, azaz minimum két mensit. Ez azért fontos, mert a testnek regenerálódnia kell. Bár ez állítólag már az első normális mensivel rendeződik.

De persze nem csak a testnek, hanem a léleknek is kell idő! Sokan úgy vélekednek, hogy a szervezet érzékeli, hogy mikor alkalmas már a "terep" a babának, addig nem is "engedi", hogy bármi történjen!

Olvastam már olyat is, hogy valaki rögtön a következő hónapban teherbe esett és minden rendben volt.

Szerintem érdemes várni! Nehogy a túlzott siettség miatt legyenek gondok!

Nekem márciusban volt a műtétem (9.hét), éa a doki 2-3 hónap várakozást javasolt!

Nem tudom, nálatok mi a helyzet!

Ha gondolod, írj priviben!

Minden jót!

2008. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!