Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az egyetem beleszámít?

Az egyetem beleszámít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem igazán vagyok még jártas a dologban, szóval bocsi, ha hülyeséget kérdezek... Szóval ahhoz, hogy TGYÁS-t, GYES-t és GYED-et kapjak mindenképp szükséges 1 év munkaviszony vagy beleszámít az egyetemen, nappali tagozaton, államilag finanszírozott szakon eltöltött 5 év?

(Nagyon szeretnénk már babát, és nem tudom mennyit kéne még várni, mivel munkaviszonyom még nincs)


2012. okt. 25. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami 180 napnak beleszámít az egyetem is. De a szülés pillanatában is kell lennie munkádnak különben nem kapsz.

Utolsó két évben 365 munkanapnak kell lennie ami a szülés pillanatában is él.

2012. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
GYES alanyi jogon jár ahhoz nem kell semmi,azt mindenki megkapja ha másra nem jogosult.Kb.25ezer ft/hó.
2012. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, beleszámít. A szülés előtti 2 évet nézik, és úgy kell lennie 181 nap munkaviszonynak, ami a szülés pillanatában is él, és az iskola nappali tagozata 180 napot beleszámít.
2012. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. okt. 26. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor én pontosítanék: a szülés napját megelőző 2 évben kell lenni összesen 365 nap biztosított napodnak hogy jogosult legyél TGYÁS-ra és GYED-re. A nappali tagozatos felsőoktatási hallgatói jogviszonyból max 180 nap számítható be ebbe. Tehát ha van 185 nap munkaviszonyod és 2 éven belül 180 nap hallgatói jogviszonyod akkor már jogosult vagy. DE! Ha így a sulival egészíted ki akkor csak 365 napig jár a GYED (kb a gyerek másfél éves koráig, mert előtte fél év a TGYÁS) A GYED amúgy ha ennél több nap munkaviszonyod van (kb másfél év munkaviszony kell hozzá) akkor a gyerek 2 éves koráig jár. Azért ez sem mindegy. Ezután a gyerek 3 éves koráig még GYES-t kapsz majd. Ja és még valami: nagyon fontos hogy a szüléskor munkaviszonyban kell lenned különben nem jár semmi, csak GYES.
2012. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!