Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esett már valaki úgy teherbe,...

Esett már valaki úgy teherbe, hogy cisztája volt? Babának nem lett semmi baja? Én azt hallottam, hogy akinek cisztája van az nem lehet terhes, mert gátolja a teherbeesést!

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

nagyon egyedi, hogy mi lesz ilyenkor. Én úgy tudom, a legtöbb esetben a ciszták felszívódnak, vagy ha megmaradnak sem okoznak gondot.

De pl a sógornőmnek olyan volt, hogy találtak egy csomó cisztát a méhében, nagyokat is meg rengeteg kisebbet, elkezdték vizsgálni, meg hogy nőnek-e, kapott gyógyszert amitől elvileg ki kellett volna ürülniük. Két héttel később a vizsgálaton az látszódott, hogy fogytak, de még mindig maradt azért szép számmal, és mintha mást is látott volna a doki.... Egy hét múlva már szívhang is volt! Sajnos később kiderült, hogy a magzaton belül is mindenfelé ciszták vannak, a hasüregben meg a mellkasban stb, és olyan súlyosnak ítélték meg (több dokinál is járt) a helyzete, hogy a dokik tanácsára megszakították a terhességet. :( De állítólag az ilyen eset nagyon-nagyon-nagyon ritka. Egy évvel később megint cisztéi lettek, de a gyógyszertes kezelés hatásos volt és kitisztult a méhe, ezután nemsokkal megfogant újból és egészséges babája lett. Rá két évre újból gond nélkül teherbe esett és problémamentes várandósságból újra egészséges gyereke született. A kisebbik is már 4 éves és azóta nem volt ciszta gond, pedig félévente megy kontrollra mert még mindig retteg... :S

2012. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek terhessége alatt az UH vették észre, hogy cisztája van. Azt nem tudom, hogy teherbeesés előtt is megvolt-e mert nem vizsgálták előtte. A szülés után pár héttel műtötték meg, mert 30 cm-esre nőtt neki. Sajnos az egyik petefészkét elveszette, de a terhesség egyébként eseménytelenül zajlott, a gyerek azóta 3 éves:)
2012. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 20 féle ciszta létezik a női nemiszervek környékén. Nem érdemes általánosítani. Nagy részük nem befolyásolja a teherbeesést, de vannak nehezebb esetek. Orvosi vélemény kell.
2012. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor vették észre a petefészkembe a cisztát mikor először mentem ultrahangra.5 hetes voltam.A 12 uh.-on már nem volt ott,felszívódott a ciszta.
2012. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a petefészkem teljesen el van cisztásodva (PCOS), és van egy 8 hónapos egészséges, tündéri kislányom! :)
2012. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!