Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség! Szerintetek is nagy...

Segítség! Szerintetek is nagy baj van?

Figyelt kérdés

Megjött a menzeszem 06.05.-én

18.-án voltunk együtt megszakítással védekeztünk. 29.-én vagy 30.án teszt negatív lett. Ez lehet elhamarkodott volt.

07.02. megjött. 6.-án elmúlt, és 8, 10,11 és 12.én voltunk együtt védekezés nélkül. Következő hónap menzesz előtt teszt pozitív lett. Elsején volt UH, ahol én csak egy kis fekete pontot láttam, és az Uh papíron olyan látok, hogy valami 2,4 mm-es .

Aztán köv UH 6.-án tehát 5 nappal később 8x10 mm es petezsák. Emriórólnem látok írva.

Következő UH 13.-án menzesz szerint 5hét 6 naposan volt és ekkor szívpulzálás, és 6 mmes emrió.

Kérdésem az lenne hogy váltsak e orvost, ha ő ezek birtokában azt állítja hogy menzesz alatt is terhes voltam, tehát hogy júniusban estem teherbe a megszakításos hónapban. Pedig én nem így gondolom, mert július 2.án megjött rendesen, és ott az a negatív teszt is, meg hát megszakítás az mégis megszakítás.

A másik indok, hogy ha 3, vagy 4 héttel lenne nagyobb a babám, akkor már az első uh alkalmával látni kellett volna embriót, nem is kicsit, és nem is 6 mmeset. Szerintetek váltsak orvost, mert hát ez olyan abszurd amit állít. Oké hogy nem pont ciklus közepén nem védekeztünk, de a korai peteérésrúl még nem hallott? Nagyon sokat olvastam utána és én így gondolom . (az orvosom kicsit idősebb, ha értitek...)

Tanácsokat kérek, hogy jó e a gondolatmenetem.??? Köszi előre is


2012. szept. 9. 19:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszoló vagyok, és nagyon örülök , hogy sikerült kicsit megnyugtatni, bár ez tényleg csak logikus gondolkodás volt részemről, éppen a szerint ahogy leírtad, valamint a saját tapasztalatom alapján, ami szerint peteérés nem csak és kizárólag hónap közepén lehetséges.

Ez nálam be is bizonyosodott, mert, mint írtam mi csak a 9 és 10 napon voltunk együtt, az ovu tesztet a 9. napon csináltam amikor totál pozitív is lett.

Emiatt az eddigi ultrahangok során kicsit mindig meg is előzte a korát, a legutóbbin például amin 11 hét 4 naposan voltam a méretei és az uh szerint már 13 hét 2 naposnak felelt meg.(most 14 hetes vagyok)

Ettől függetlenül az orvosnak eszébe se jutott volna olyat állítani, hogy még az előző hónapban fogant meg.


Ja, és még a megszakításos védekezéshez: 37 éves vagyok, SOHA nem szedtem fogamzásgátló tablettát, minden eddigi kapcsolatomban megszakítással védekeztem, és SOHA nem estem teherbe.

MOST amikor védekezés nélkül voltunk együtt rögtön a második hónapban megvolt a pozitív tesztem(az elsőben nagyon beteg voltam, szerintem csak azért nem akkor rögtön)

Én nagyon boldog, nyugodt, problémamentes babavárást kívánok Neked!

2012. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de elég nagy felelőtlenség megszakítással védekezni olyan esetben, amikor nem szabadna teherbe esni (pl. gyógyszerszedésnél), hiszen a megszakításos módszer a legkevésbé biztonságos védekezés. De ezt Te is írtad.
2012. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy felelőtlenség volt, bánjuk is rendesen, elhiheted. Bár igazán nincs mit bánni, mert kizárt hogy akkor estem teherbe.

9 éve vagyunk egy pár, ebből kb 2 év volt az amikor fogamzásgátlót szedtem, a többiben pedig megszakítással védekeztűnk, és soha nem estem teherbe. Csak akkor amikor már nem védekeztünk egyáltalán.


Kedves 6os válaszoló!

Azért az is milyen hihetetlen hogy pár nap milyen sokat számít. Arra értem hogy majdnem 3 héttel előzi meg a korát a babád... Na én ekkor biztos frászt kapok majd, de akkor fogsz eszembe jutni TE!!!

Megtennéd hogy leírod a 12. heti UH eredményeket?

Köszönöm, és neked is boldog babavárást kívánok. Esetleg a nemét tudjátok már?

2012. szept. 10. 08:54
 14/17 anonim ***** válasza:

Jó reggelt kedves Kérdező:)


Örülök neki, hogy ma már sokkal derűsebben látod a dolgokat!

Meg is nyugodhatsz, mert minden rendben lesz.

Nem kell foglalkoznod a megszakítással való védekezésről írt felelőtlenséggel, mert egyrészt egészen biztosan nem akkor fogant, másrészt akárcsak nálam, nálad is bebizonyosodott több éves kapcsolatod során, hogy igenis működhet biztonságosan a megszakítással való védekezés!

Persze egyéjszakás kalandoknál biztos nagy a rizikója, de többéves ( nálam az egyik 10 éves, a másik 7 éves) kapcsolatban tökéletesen és megbízhatóan működött!


Mint már írtam én 11 hét 4 naposan voltam a 12 hetes uh-on akkor volt:

CRL:66.6 mm

BPD:20.4 mm

ezek az adatok az uh szerint 13+2 napos terhességnek felelnek meg, de ez semmiféle aggodalomra nem ad okot, az orvosom, aki elismert genetikus és kiváló szakember egy pillanatig sem foglalkozott ezzel az eltéréssel.



Nálad is minden rendben lesz!

Kitty, a 6-os válaszoló:)

2012. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szia Kitti!

Valóban, ma sokkal jobban vagyok.

A méreteket nézegetve ahány helyen nézem, annyiféle variáció van. Nővérem pl 12 hét 6 naposan volt és neki ekkor volt a BPD 26 mm zárójelben a papíron (19-29)

Ez is nagyobbnak felel meg, de valószínű nála is hamarabb volt peteérés. És neki sem mondta a dokija, hogy baj lenne, vagy elszámolás, ilyesmi.

Szép napot neked. Milyen idős a babád?

2012. szept. 10. 10:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Most a héten leszek 15 hetes.

Egyébként utána számoltam, hogy már te is 10 hetes vagy a héten (07.02-től számolva), azóta nem is voltál dokinál amit írtál? Az még 5 hetesen volt, nem is hívott vissza?

2012. szept. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

De visszahívott, csak nem mentem el. Mert közben beszéltem ezzel a másik orvossal, és hozzá fogok menni szerdán. Védőnőnél voltam, kaptam beutalókat, a fele már meg is volt. Belgyógyászat, EKG, labor ilyesmi. Eddig minden rendben. Igen az még 5 hét 6 naposan volt, akkor volt a 6 mm-es baba. De ha koronggal nézed, akkor az már 6. hétben van. Kíváncsi vagyok mi lesz szerdán, hogy mekkora lesz. Szívműküdése már volt 5hét 6 naposan is, emiatt nem aggódom. Csak a mérete miatt.

Remélem veletek is minden rendben...

2012. szept. 10. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!