Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire kell figyelnem a hőmérős...

Mire kell figyelnem a hőmérős módszernél?

Figyelt kérdés
Olvastam, sokan használjátok a teherbeeséshez vagy annak elkerülésére. Mire kell figyelnem? Már 3 napja mérem - először volt 36,5 és tegnap meg ma 36,7.Holnap kellene megjönnie, de nem igazán örülnék neki...
2008. máj. 14. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Védekezésre nem jó!

Szerintem nem vagy terhes. Ébredés után kell mérni, rögtön, mielőtt kikelsz az ágyból, valamely testüregben.

Kb. a hónap közepéig egy szint körül ingadozik. Amikor peteérés van, kb. 4 órán keresztül egy pár tizedet visszaesik a hőd, de azt nehéz elcsípni, lévén hogy 24 óránként méred. Rögtön utána megemelkedik, és úgy is marad, amíg meg nem jöm, vagy a terhesség első 3 hónapjában. Kb. fél fokos emelkedés várható.

Szóval csak utólag tudod meg, volt-e peteérésed, vagy nem, és peteérés előtt 2 nappal már teherbe tudsz esni, utána már csak egy napig.

Vezesd pár hónapig grafikonon, akkor könnyen átlátod, és ha minden jól megy, előbb-utóbb kitapasztalod, melyek a termékeny napjaid!

2008. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! A hőmérőzést legalább 1 hónpig (1 cilus) kell mérni ahhoz, h. képet tudj róla alkotni. A ciklus első felében a hő alacsony és a második felében, a pé után pár napon belül felmegy. Hogy mennyire megy fel, egyénenként változik, de a ciklus elsőm feléhez képest kb. 0,3-0,4 fokkal. Ha megjön, akkor a menzesz előtti napon, vagy a menzesz napján leesik, ha terhes vagy, akkor fent marad. De ez sem 100%-os módszer, hallottam már olyat, h. vki alacsony hővel volt terhes, és nekem meg volt olyan, h. a menzeszem 2. napján is még mindig 37 volt. De az a lényeg, h. folyamatosan vezesd a görbét és mindig reggel mérd, mielőtt akármit is csinálnál, mindig ugyanott (ált. szájban a legjavaltabb), és higanyos hőmérővel.

A ciklus.hu-n olvashatsz bővebben is, és ott vezetni is tudod. A babatervezok.otthona.net is sok infot tud adni.

Remélem segítettem, sok sikert!

2008. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!