Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha lombikra megyünk, s sikerül...

Ha lombikra megyünk, s sikerül elegendő petesejtet termelnem, akkor kötelezően le kell fagyasztani a "többletet"?

Figyelt kérdés
Ez mennyibe fog nekem fájni? :)

2012. aug. 30. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Helyesbítés: petesejtet Mo-on nem fagyasztanak! A "többlet" alatt (bocsi,sok lombik és vetélés, m.kívüli után picit érzelmileg a kijelentésed megdöbbentett), nos a szám feletti embriókról ti döntötök. Erről van egy nyilatkozat, nyilatkozol,hogy szám feletti embriók fagyasztását kéritek e (nálunk 17 000 ft egy évre) vagy pedig "megsemmisítik". Miután azért a lombik sikeressége kétséges, nem biztos, hogy elsőre sikerül, és ha van fagyibabátok, akkor nem kell előről stimulálni, nem kell annyi hormon, sőt, minimális tablettás méhnyálkahártya felkészítés és progeszteron pótlás, de esély,hogy sikerülhet fagyibabával,ha mondjuk a stimus lombikkal nem jön össze. Sokan összetennék a kezüket,ha tudnának fagyasztatni, de természetesen ti döntitek el, hogy ez Nektek mennyire fáj...mármint az összeg!
2012. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ-értem már-ne haragudj,nem tudtam,hogy ezt miért is kell-de így, hogy szépen elmagyaráztad-így már értem!S ha mondjuk adja Isten sikerül elsőre,akkor utána már nem kell évente a 17 ezret kifizetni,ugye,csak ha szeretnénk egy másodikat is?
2012. aug. 30. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj. Ez úgy van, hogy sikerül a lombik, a szám feletti embriókat lefagyasztják, ha így kéritek. Kifizetitek a pénzt, egy évig tárolják,majd küldenek egy értesítőt,hogy mi a szándékotok a továbbiakban. Sokan "visszamennek" kistesóért, ha a lombik során mondjuk egy babájuk lett. Három dolog választható: tovább tároljátok, még egy évig, ennek sajnos akkor újabb összege van. Vagy lemondtok róluk "kísérleti" célre az orvostudomány számára, ill.ve a törvények lehetővé teszik,hogy felajánlátok olyan pár részére, akiknek más már nem segít, mert mondjuk a párnál olyan probléma van, ami nem orvosolható, és anonim felajánlva számukra is megadathatik az, hogy gyermekük születhessen. Sok sikert, drukkolok! Nekem pl. már csak donorral lehet babám, miattam, sajnos volt két méhenkívülim, mindkét petevezetékem kivették, korai kimerülő petefészkem van, saját petesejttel már nem lehet babám.
2012. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van lefagyasztott petesejted, és úgy döntesz, hogy már nem akartok több gyereket, akkor eldöntheted, hogy mi legyen vele:

1.) megsemmisítés

2.) meddő párnak felajánlás (akiknek petesejtje sincs)

3.) kutatási célra felajnálás

4.) mégsem vagy benne biztos, ezért fagyasztatod még 1-2 évig (ez utóbbiért kifizeted az éves díjat, az első 3 eset nyilván ingyenes)

2012. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ NAGYON SAJNÁLOM!Nem is gondoltam abba bele,hogy valakinek lehet ilyen problémája is,hogy nincsen petesejtje...nekem meg rengeteg van...
2012. aug. 30. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vok. Mo-on nem fagyasztanak petesejtet, tudomásom szerint, ill.ve egyetlen egy intézménynek van erre engedélye.

Belinkelem ide, erről újságcikk is íródott:

ha korlátosan is, az Egészségügyi Tudományos Tanács Humán Reprodukciós Bizottsága egyetlen hazai intézménynek, a Budai Meddőségi Centrumnak (BMC) engedélyezte petesejtek fagyasztását és tárolását. A centrumnak kiadott engedéllyel egyidejűleg az ETT tudományos bizottsága kezdeményezte az egészségügyi miniszternél, hogy a női ivarsejtek fagyasztását minősítse rutineljárássá. Addig viszont a Budai Meddőségi Centrumban is kizárólag daganatos kezelés előtt lévő nők, vagy a termékenységet veszélyeztető munkakörben dolgozók kérhetik a petesejtjük lefagyasztását. De csak azt, az engedély ugyanis már nem terjed ki a későbbi beültetésre.


Embrió fagyasztása engedélyezett!

2012. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megint év vok, akinek nincs petesejtje, ill.ve méhenkívüli miatt petevezetéke. Én amióta meddőségi intézménybe járok,járunk lombik miatt, sok ilyen esettel találkoztam,mint az enyém, sőt Czeizel Endrét is megkerestük. Az utóbbi időben ugrásszerűen megnőtt a korai petefészek kimerülő szindróma, és ehhez nem is kell "idősnek " lenni. Nálam 28 évesen jelentkezett, pedig sosem szedtem fogigátlót, sportoltam, nem ittam, nem dohányoztam, mindketten egészségesen élünk, majd szembesültem egy ilyen ténnyel. És ez ellen nincs orvosság, csupán versenyfutás az idővel. De ennek ellenére nem adjuk fel!
2012. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
van ahol ingyenes a fagyasztás ez intézmény függő.
2012. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapolcán évi 17 000 Ft, amit nem tudom mi okból, de csak 2-szer fizettünk 5 év alatt. Kisfiam 4,5 éves, és most májusban visszamentünk a fagyi babákért, mert volt még 15 embriónk. Most ikreket várok, Lányok és még maradt 6 embriónk. 36 vagyok, ha a jó Isten is úgy akarja februárban 3 gyermekes Anyuka. Hogy mi lesz a megmaradt 6 embriónkkal még nem tudom, ez nálam lelkiismereti kérdés, mindenesetre örültem nagyon, hogy nem kellett a stimulálással járó összes dolgot újra végig csinálnunk, no meg anyagilag is sokkal megterhelőbb lett volna. Úgyhogy örülj, ha lesz mit lefagyasztani! Sok sikert kívánok!
2012. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!