Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba tervezésekor elegendő...

Baba tervezésekor elegendő csak a terhesvitamin szedése vagy szedjek hozzá még folsavat is?

Figyelt kérdés
Mindenképp akarom szedni a terhesvitamint, mert az utóbbi időben elég ramaty az étvágyam, tehát nem eszem választékosan. A Gravida már bevált az első gyermekemnél, ezt szedem most is. Elég folsavat tartalmaz vagy szedjek még külön folsavat?

2012. ápr. 4. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg csak egy kisebb mennyiség folsavat szedjél, majd ha terhes vagy nagyobb mennyiségben.

A vitaminok mind nehezen lebonthato anyagokkal vannak körbe véve, ami nem tesz jót hosszú távon a testnek.

2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Alapból én sem vagyok gyógyszer és vitamin párti, de tudom magamról, hogy nem eszem megfelelően és hát mégis csak egy új élet tervezése előtt állok. Inkább szedem, hogy fel legyen töltve a kiürült raktáram és legyen miből elvonnia a picink.

2012. ápr. 4. 16:41
 3/6 Kerria ***** válasza:

Én tervezéskor csak folsavat szedtem, majd az első pozitív tesztnél áttértem terhesvitaminra.


Szerintem elég, ha a gravidát szeded.

2012. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj, az első válasz orvosi szempontból igen érdekes. :)

Teherbeesésig a javaslat inkább az, hogy folsavat mindenképp. És utána ráér a magzatvédő, tekintve, hogy a velőcső az ötödik-hatodik hétig zár, azaz a folsav kiemelt szerepe akkor érvényesül leginkább. Utána is fontos, a 12. hétig, de a tervezéskor én inkább a folsavat javasolnám.


Orvos kismama

2012. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Megy a zöld kezecske:)

Kedves utolsó: engem igazán az érdekel, hogy elég-e az a mennyiségű folsav, ami a Gravidában van, vagy még pótoljam. A vitamin marad legalább egy hónapig.

2012. ápr. 4. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 0,8 mg folsav van benne, az bőven elég. :)
2012. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!