Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magasvérnyomás betegség...

Magasvérnyomás betegség esetén végig lehet csinálni a terhességet koraszülés nélkül?

Figyelt kérdés
Az első gyermekem toxémia miatt picit korábban érkezett (36.héten) Akkor 180/100 lett a vérnyomásom. A terhesség befejezésétől tartják 120-130 /80- körül a vérnyomásomat gyógyszerrel. (Az első terhességem előtt gyógyszer nélkül volt ennyi kb) Szeretnénk majd kistesót. Van rá reális esélyem, hogy koraszülés nélkül végigcsináljam?
2009. júl. 26. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

semmi KV semmi cigi, kevés zsiros étel és nagyon kevés só!

sok gyümölcs sok ásványviz gyümölcslé. Naponta séta, nyugalom.

2009. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem kávézom, nem cigizek, nem iszok... :)))

A zsíros kajákat tudom hanyagolni, csak van némi túlsúlyom, attól még meg kell szabadulni majd! :))

2009. júl. 26. 00:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas alapjáraton is a vérnyomásom,de három császárom volt!Az első toxémiás terhesség volt,de a másik kettő már nem.Oda kell figyelni a terhesség alatt,de amúgy kihordható.Nálam az első terhesség azért volt császár,mert olyan súlyos volt a toxémiám,a második baba faros volt és a vérnyomásom miatt nem kockáztattak,a harmadik meg azért mert az első kettő is az volt...Vérnyomáscsökkentőt végig szednem kellett a terhességek alatt.
2009. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó, hogy írtál! Nagyon köszönöm! :)))

Most újra merek reménykedni! Nekem is súlyos volt a toxémiám, és nem a koraszülötteket ellátó kórházban volt az orvosom. Megcsászároztak /faros volt a baba még :)/ ,mert csak 3 órát vártak és azalatt nem ment le a vérnyomásom... A szülészem szerint várhattunk volna még 1-2 hétig, mert nem volt olyan rossz a laborom, de ezt ott nem vették figyelembe... Nem szeretnék úgy járni, hogy a következő terhességnél majd esetleg a 30egynehányadik hétnél mondják, hogy vége, ennyi... (A méhlepénynek most se volt baja, és a baba is rendben volt, csak kicsit volt kisebb. Miattam lett vége, mert fehérjét véltek találni a vizeletemben.)

Most újra reménykedem! Mégegyszer köszönöm!

2009. júl. 26. 01:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak a tapasztalatomat írtam le,de nagyon szívesen.:))) Nekem is van túlsúlyom is sajnos,viszont az biztos,hogy ha a következő terhességed előtt sikerülne megszabadulnod tőle,akkor már a vérnyomásod is kevesebb lenne.Nekem a toxémiám alatt már rengeteg fehérje volt a vizeletemben,a vérnyomásom 190/100 körül volt,epidurális érzéstelenítést kaptam császárkor,ami állítólag csökkenti a vérnyomást,de utána még magasabb lett,volt 220 is.Következő terhességekkor már nem volt ennyire extrém magas,de Doppegyt-et szedtem végig.Toxémia állítólag a második terhességnél már csak 1%-ban fordul elő,ha az apa ugyanaz.Nekem legalábbis ezt mondták.Sok sikert a következő babához!
2009. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!