Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek a 30 év az még...

Szerintetek a 30 év az még nem számít későinek első baba vállalásánál?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés, de nekem már 3 éve is azt mondta az orvosom, hogy már kellett volna szülnöm....Ki mikor szülte az első babáját?
2012. aug. 19. 21:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Társadalmi szempontból nem, biológiai szempontból még elfogadható kor.
2012. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
Én tavaly szültem 33 évesen... Szerintem nem késő :) Persze én se így terveztem, de sem testileg (könnyű, sima terhességem volt), sem lelkileg nem éreztem, és érzem ennek hátrányát.
2012. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%
28-30 ev az idealis manapsag
2012. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
1. vagyok. én 24 évesen
2012. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem késő.
2012. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
Én jóval előbb szeretném szülni az elsőt, de ez én vagyok :) Társadalmilag teljesen elfogadott, biológiailag még megfelel (bár ebből a szempontból sokkal ideálisabbak a húszas évek). Szóval nyugi!
2012. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én a környezetemben azt látom - hogy bizony 35 évig - is kitolódik...én addig nagyon nem szereték várni....
2012. aug. 19. 21:14
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
31 évesen szültem, de 1-2 év még simán belefért volna.
2012. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy 36 éves korig jó megszülni az elsőt. Szerintem, az azért már kicsit sok, persze ha épp abban a korban van az ember, talán nem gondolja olyan soknak :) Én is 30 vagyok, még nincs baba, de szerintem is ideje lenne már, ami a biológiai időt illeti. Fiatalabbak már nem leszünk, s talán az esélyeink is csak romlanak az idő előrehaladtával... Jobb hamarabb, aki teheti. Legalább fiatal anyuka lesz. Én mindig az szerettem volna lenni, de nem jött össze. Ez van, ezt kell szeretni.
2012. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

Minél később szülsz, annál nagyobb az esélye sajnos, hogy retardált lesz a gyermek. Engem az édesanyám 42 évesen szült, az orvos azt tanácsolta neki anno, hogy imádkozzon minden nap, hogy egészséges gyermeke szülessen. :S:S

Az egyetemen tanultam nyelvpatológiát, amit olyan tanárom tartott, akinek a kisfia autista.Éppen azért nagyon sokat foglalkozott ezzel a témával, ebből doktorált. Ebben a disszertációjában mutat rá arra, hogy a szülés kitolódásának ideje összefüggésben áll azzal, hogy egyre több autista gyermek születik ma Magyarországon. Valamint köztudottan például a Dawn-kor szintén ezzel függ össze. Persze ez nem azt jelenti, hogy aki később, vagy későn szül, bármi baja is lesz a gyermekének, de mindenesetre a rizikófaktor az életkor előrehaladtával nő.

2012. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!