Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én ezt nem értem! Mindenki...

Én ezt nem értem! Mindenki azt mondja nem kell rágörcsölni a babára. Akkor miért hőmérőznek, isznak gyógyteákat, szeretkezés után gyertyaállás stb? Jön a baba magától nem?!

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értik hogy lelkileg nem szabad "rágörcsölni".
2009. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha szapora fajta vagy akkor jön a baba évente. De tudod nekem nem szapora fajtának 6 éve kell várni a babára, pedig betyár jó helye lenne. Ennyit a kérdésedről!
2009. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van, kedves kérdező! Nincs ezekkel a dolgokkal semmi baj, hogy mindent megpróbálnak az emberek. Na de tényleg, miért kell azt mondani, hogy nem görcsölnek rá? Nem szégyen, ha valaki nagyon akarja azt a babát!
2009. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenkinek jön a baba magától. Nekem az első babám 7 védekezés nélküli hónap után sikrült. Az elején akkor voltak problémák, a 12. hétig véreztem. Akkor nem voltam "rágörcsölve" a témára. Nem mértem a hőmet, nem csináltam semmi olyat, amivel befolyásolni (vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy segíteni) tudtam volna a teherbeesést. A második terhességem azonnal sikerült. Hőmérőztem és figyeltem a testem. Szerintem ezért sikerült rögtön. De sajnos ígysem maradt meg most a baba. Nem tudni miért. Most viszont a hőmérőzés mellett gyógyteát is iszok, mert valószínűleg sárgatesthormon elégtelenségem van. Tehát mostmár mindent elkövetek, hogy végre egy egészséges kisbabát tudjak kihordani és majd a világra hozni. Ez lehet, hogy egyesek szerint rágölcsölés, viszont én ikább így "rágölcsölök", csak gyermekem lehessen. Ez persze csak az én egyéni véleményem. És sajnos tudom, hogy nem vagyok egyedül. A mai világban nagyon sok nőnek meg kell tanulnia ezeket a dolgokat, ahhoz hogy gyermeke legyen.
2009. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem két dologért tesz meg mindent azért hogy legyen gyereke meg azért hogy ne legyen. Ha nem akar jönni a baba az ember óhatatlan rágörcsöl hisz az anyai vágy a legerősebb érzés. (tapasztalat) Olyankor jönnek az apróbb trükkök, praktikák. Amik nem mindig jönnek be. De a baba ha jönni akkor így vagy úgy de jönni fog. Kitartás és hitt kell, na meg jó szex.

Mindenkinek mielőbbi babásodást aki szeretné.

2009. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Természetesen az esetek 90%-ban tényleg csak rágörcsölésről van szó, semmi egyébről. A teákkal nincs gond, mert önbizalmat adnak, a leendő anyukák bíznak benne, hogy na majd most, és általában be is jön :) A hőmérőzést én csak akkor javaslom, ha erre orvos direkt kér. Máskülönben felesleges, kivéve ha a pár egyik tagjának nem alkalmas a 2 naponkénti szeretkezés. Nagyon sokan ott rontják el, hogy a szeretkezés már tényleg csak babagyártásról szól, semmi másról. Ezekben az esetekben a baba akkor szokott jönni, amikor az anyuka úgy van vele, hogy mostmár egyáltalán nem érdekli.

Egyébként a kérdésedre válaszolva szerintem a sokakat ezek a válaszok is meghülyítenek. Mindenkivel sürgősségi tablettát etetnének, holott iszonyú felesleges, nameg orvoshoz küldik akinek bejött a megszakításos védekezés, mert nem lett tőle terhes. Akinek szíve vágya egy baba vagy éppen az a vágya, hogy ne legyen babája, az vakon hisz minden válaszban.

2009. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a válaszokkal vigyázni kell, hiszen sokan mindent elhisznek, mások meg felelőtlenül tényként tálalnak feltételezéseket, diagnózisokat állítanak fel.
2009. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs miért görcsölnek rajta. Nem azokra gondolok, akik éveket várnak rá, hanem akik még egy éve se, amikor az orvosok is egy évben határozzák meg. Nekem 3 hónap alatt jött össze a baba, az első kettőben minden másnap szex, csak e körül forgott az agyam. A harmadikban annyi dolgom volt hogy levegőt se kaptam, meg a férjemnek is.Csak akkor volt szex, amikor kedvünk volt (és tényleg eszembe se jutott a baba). Abban a hónapban terhes lettem. Ha várom majd a következőt tuti 1 hetet se görcsölök rajta. Tényleg akkor jön, amikor ő akar. Nem lehet sűrgetni.
2009. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a nem-kell-rágörcsölni kifejezés azoknak szól, akik már az ovulációt követő 3.naptól tesztet akarnak csinálni, bebeszélnek maguknak mindenféle tüneteket. Egyébként pedig ne mondd, hogy jön a baba magától, mert ez igenis rosszul eshet sokmindenkinek! (örülj ha nem tudod, hogy milyen az amikor nem jön magától :( )
2009. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!