Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tud tenni a nőgyógyász?...

Mit tud tenni a nőgyógyász? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A ciklusaim hossza mindig több,mint 40 nap,elég rendszertelen a menszim.Olvastam,hogy ilyen hosszú ciklusnál nincs is peteérés.Kipróbáltam már az ovutesztet is,de nem mutatott peteérést.Ilyenkor mit tud tenni a nőgyógyász?Megtudja nézni,hogy van e peteérésem?
2012. aug. 7. 07:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát én nem akarok pont most elkezdeni fogyózni,de örülnék,ha a terhességet majd 100 kg alatt kezdeném.Már elégedett lennék azzal is.Persze először is sikerüljön teherbe esni.
2012. aug. 7. 13:43
 12/16 Manka68 ***** válasza:

Lányok, bocs hogy beleszólok, de a pajzsmirigy alulműködés igenis megakadályozhatja a teherbe esést, és vetélést okozhat, ha nincs kezelve! A válaszolónak nagy szerencséje volt!

A thyroxin nem méreg, hanem az a hormon, amit a beteg pajzsmirigy nem tud előállítani. A doki valószínűleg ezért nem akart mást adni helyette. A szervezetnek szüksége van rá. Figyelni kell a TSH-t, 1 és 2 között kell lennie a babásodáshoz.

A pajzsmiriggyel nem szabad játszani, a baba élete múlhat azon, hogy jól működik-e. Aki tudja hogy gond van vele, annak nagyon ajánlott babavállalás előtt megnézetni, hogy rendben van-e!

2012. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én nem akarom abbahagyni a szedését.Tisztában vagyok én is azzal,amit leírtál.2 hét múlva megyek nődokihoz+endokrinológushoz is.
2012. aug. 7. 14:53
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy vetélést okozhat, de egyszerűen biztos voltam benne (és erre az életemet is rátettem volna) hogy nem lesz baj! Kerültem minden olyan ételt amit amúgy kellene kerülni egy alulműködésesnek és azt ettem csak amit szabadott! Elsősorban ezek is befolyásolják a működését... Van egy elég szép tiltólista arra, hogy mit nem szabadna ennie egy alulmüködésesnek. Ezért is mondtam, hogy nem biztatom és nehogy megfogadja azt amit én mondok, és esetleg elhajítsa a gyógyszerét! Én csak tudtam, hogy rosszul vagyok tőle, és ha nekem nem használ (sőt, az összes lehetséges mellékhatás jelentkezik de a doki tovább szedeti velem az annyira nem vicces) akkor a gyermekemnek sem fog, hogy szegénykémnek akárhonnan nézem, adom a thiroxint mert ez elkerülhetetlen! Amit beveszek azt ő is megkapja!


Isten ments rólam példát venni! Én egyszerűen csak tudtam (nem vagyok hívő) de tudtam, hogy az én gyerekem egészségesen meg fog születni, és úgy is lett 42. hétre indították a szülést, 4310gramm és 58 centivel császározták!


Bármikor rátettem volna az életem mert belül éreztem, hogy ez a gyógyszer sem tesz nekem jót!


21éves voltam ekkor és ennek a gyógyszernek a mellékhatásaira akarták nekem adni a vesémre is a gyógyszert. Naponta 1 maximum(!!!!!) 2 alkaolmmal mentem el pisilni mert annyira nem dolgozott, agyonra vizesedtem az meg a szívemnek nem tett jót! Most itt vagyok 24 évesen ugyanezek miatt hagytam abba mert egyszerűen nem vagyok hajlandó 24 évesen egy marék gyógyszerrel kezdeni a napomat!

2012. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja és igen! azt is tudtam, hogy emiatt nem estem teherbe! És hogy emiatt nem tudok most sem teherbe esni
2012. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
endokrinológushoz menny. Csinátass egy terheléses cukor+inzulin vizsgálatot és egy 3. napi hormon sor.t
2012. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!