Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tud tenni a nőgyógyász?...

Mit tud tenni a nőgyógyász? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A ciklusaim hossza mindig több,mint 40 nap,elég rendszertelen a menszim.Olvastam,hogy ilyen hosszú ciklusnál nincs is peteérés.Kipróbáltam már az ovutesztet is,de nem mutatott peteérést.Ilyenkor mit tud tenni a nőgyógyász?Megtudja nézni,hogy van e peteérésem?
2012. aug. 7. 07:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! igen meg tudja nézni uh val is és vérvétellel is hogy van e peteérésed!Nekem is ugy csináltam és ki is derült hogy nem volt pé-m.Kaptam clostyt hogy legyen pé!És lett is!

Biztos be állítják neked is a ciklusodat normálisra!

Menj el orvoshoz ő segíteni fog ebben! sok sikert! :)

2012. aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És te azért(is)mentél,mert babát szerettél volna?Ha igen,sikerült?
2012. aug. 7. 07:37
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 1 évig próbálkoztunk közben 4-5 alkalommal volt meg. Elküldött 3 vérvételre. Mikor meg jött, mikor elmúlt, és amikor meg kellett volna jönnie... Közben folyamatosan hőmérőzni kellett, hüvelyben mindig ugyanabban az időpontban, minimum 6 óra alvás után, azt egy diagramban kellett lerajzolni.

Kijött a leletekből, hogy nincs peteérésem, adott gyógyszert (clostylbegit), és első (vagy második) hónapban terhes is maradtam! A hőmérőzést úgyis kérni fogja, a hormonvizsgálatot is. Kezd el előre gyűjteni neki ezeket a hőmérsékleti változásaidat. Örülni fog neki mert akkor már azon látni fogja, hogy amikor peteérésnek kellene lennie van-e valami változásod!

2012. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A hőmérőzésnél gyorsabb eredményt ad a hormonlabor, amit meghatározott ciklusnapokon vesznek le. Nem tart hónapokig, csak egy ciklusig.


Viszont!

Szerintem ne nőgyógyászhoz menj, ez hormonprobléma, ami nem kifejezetten a nődoki szakterülete.

Az igazi dokija ennek az endokrinológus, nem csak azt tudja megmondani, hogy van-e peteérésed, de azt is kideríti, miért nincs ha nincs, és az alap okot kezeli. Ez azért fontos, mert a peteérés hiánya csak egy tünet, és nem elég azt elérni, hogy legyen peteérés, de minden hormonnak jól kell működnie ahhoz, hogy egészséges babád szülessen.

2012. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igen én a miatt mentem az orvoshoz mert babát szeretnénk és már 2x volt olyan hogy 3 hónapig nem volt menzim és csak gyógyszer segítségével jött meg!

Mi már a 11. próbálkozós hónapban vagyunk! eddig sikertelenül!

Most kaptam closty-t mára nem vártam de ebből még bármi lehet mert már nekem volt egy olyan hónapom hogy clostyt kaptam és akkor is ki tólta pár nappal a menzimet!

2012. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Voltam tavaly endokrinológusnál.Krónikus pajzsmirigygyulladást diagnosztizált nálam,valamint azt mondta,hogy nincs kizárva,hogy volt egy olyan időszak,amikor alulműködött.Mert folyamatosan jöttek rám a kilók,holott abszolút nem eszek sokat,sőt.....És emiatt is kerestem fel.Mondtam neki a menszeszem is,és mondta,hogy igen,nagy mértékben befolyásolhatja.Most szedek a pm-re gyógyszert.L-Thyroxin-t napi 1 szemet.Csináltunk akkor labort is,de azt mondta,hogy gyerekvállalásnak semmi akadálya.Abban az időszakban voltam nőgyógynál is,csinált hormonvizsgálatot(akkor vették le a vért,amikor megvolt),de azt mondta,hogy minden rendben.
2012. aug. 7. 10:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Masodik vagyok.


Nekem is alulmukodott, nekem megcsinalt mindent a nodoki. En nem voltam hajlando gyogyszert szedni terhesseg alatt. Ugy voltam vele, hogy a Fiamnak biztos nem valik elonyere ha szedem a thiroxint (nekem is az van) egyik naprol a masikra letettem a gyogyszert (nem ajanlom, mert van kockazata. En csak gyogyszer mentesen akartam vegig hordani a terhesseget, talan ha ket alkalommal vettem be fajdalom csillapitot is)


a lenyeg hogy itt van egeszseges, es oriasi! De most elkezdtem szedni a thiroxint es kegyetlenul voltam tole! 120 kilo vagyok mar es honaprol honapra egyre rosszabbak lettek az eredmenyeim... A szivem a vesem minden egyre rosszabb eredmenyt mutatott tole. Kb fel eve kidobtam a gyogyszert azota semmi bajom, se a szivemnek se a vesemnek se semminek. 2 het mulva megyek dokihoz es megnezik hogy muteten kivul van-e mas mod... De azt en nagyon el akarom kerulni mert szeretnenk meg egy babat.... Ugyhogy nekem a thiroxin tobbet artott mint segitett... Vicc volt. A gyermek vallalast nem akadalyozza de ajanlott szedni!

2012. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pontosabban a vicc resze az volt, hogy semmi masra nem akarta a dokim lecserelni a thiroxint pedig biztos van mas is ra... Na de mar mindegy...
2012. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én 102 kg vagyok és nem akar mozdulni semerre sem a súlyom.
2012. aug. 7. 13:21
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem se, annyival kezdtem a terhességet, utána veszélyeztetett lettem és 124 kg lettem. Fél éve mikor a gyógyszert szedtem elkezdtem hízni 129 kilóig és akkor dobtam el a gyógyszert amikor minden egyre rosszabb lett... azóta megint 124 vagyok... és most jól érzem magam. Se a szívem, se a vesém, se a féloldali zsibbadásom nincs már meg, nem fulladok és most érzem jól magam :) Jó volna fogyni, de sajna nem indul semerre... Majd jövőhónapban kiderül hogy lenne-e műtét vagy sem
2012. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!