Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan hogyan kell hőmérőzni...

Pontosan hogyan kell hőmérőzni? Nagyon nehéz lesz teherbe esnem és mindent meg szeretnénk tenni.

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennél jobban senki sem írhatná le:

[link]


Ha valamit nem értesz,kérdezz nyugodtan.

2012. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Akkor ne hőmérőzz, hanem vegyél ovulációs tesztet (peteérésjelzőt). Annál egyszerűbben és biztosabban semmi nem mutatja meg az esélyes napokat!

Drogériában, patikában is lehet kapni, de én évekkel ezelőtt fillérekért a Vaterán vettem, nagy tételben.

2012. júl. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak a teszttel annyi a gond,hogy nem 100%-os, mert azt nem mutatja,hogy meg is repedt-e a tüsző!
2012. júl. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az ovuteszt abszolút nem a legbiztosabb.Én sosem használnám.

A hőmérőzésnél nincs biztosabb.Az jelzi ha megreped a tüsző,mert emelkedik meg a hő,az meg tökéletesen látszik a görbén.


Itt találsz olyan görbéd ahol az ovuteszt végig negatív volt,még is lett baba.

[link]


Vagy itt gyakorin is olvashatsz elég nőt aki nincs maximálisan megelégedve az ovutesztekkel.

Van akinek bejön van akinek nem.A hőgörbe viszont nem tud becsapni ha jól csinálja az ember.Nem mellesleg ingyen van.

2012. júl. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én próbáltam mindkettőt (hőmérőzés, ovuteszt). A hőmérőzéssel az a gond, hogy akkor nincs hétvégi lustálkodás, buli után hajnalban hazamenetel - tehát ehhez olyan életmód is kell. De még ha tényleg sikerülne is minden reggel pontosan ugyanabban az időpontban mérni: elég egy kis nátha és már borul az eredmény.

Hogy nem reped meg a tüsző? Ne ebből induljunk ki... Egy teljesen egészséges nőnél is előfordul évente 1-szer 2-szer, hogy nem reped meg. Ilyenkor általában rövidebb a ciklus, tehát észre lehet venni (hőmérőzéssel is csak utólag derül ki).

A drogériás teszt valóban drága... azért írtam, hogy máshonnan is be lehet szerezni, olcsón.

Én eddig 3x estem ovuteszttel teherbe.

2012. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:
Na igen, a legnagyobb baj a hőmérőzéssel az szerintem, hogy ha minden reggel úgy kell felkelni, hogy nyúlsz a hőmérő után, akkor nagyon nehéz nem rágörcsölni a dologra. :-(
2012. júl. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Hát nem tudom lányok,engem spec semmi más nem nyugtatott meg csak a hőmérőzés.

Nagyon rendszertelen volt a ciklusom,óramű pontos 30 napról szépen ciklusról ciklusra kitolódott 50 naposra.Na képzelhetitek hogy hány terhestesztet lőttem el...

Persze babát akartunk lassan.Fogalmam sem volt hogy mikor van peteérésem,van-e egyáltalán,normális-e a luteális fázisom,nincs-e valami nagyobb hormonbajom.Ugyan is ez mind mind kideríthető egy hőgörbéből.

Tény hogy elég kényelmetlen reggelente dugdosni ide oda a hőmérőt,de azt hiszem ez a legkisebb áldozat amit egy babára váró nő megtehet mindenféle gond nélkül.

Én az elején nagyon utáltam,de aztán szépen belejöttem és rutinná vált.Mi sem volt megnyugtatóbb mikor láttam hogy van peteérésem és hogy jó későn.Így nem rohangáltam ész nélkül terhességi tesztekért és csalódtam nap mint nap.

Nem kell többet,csak 3 ciklust végigmérni.Onnan már látja az ember lánya,ha valamit orvosolni kell,vagy épp nem csak legalább tudja mikor van peteérése.

Nekem nagyon bevált,ezzel szemben az ovuteszt csak annyit tud (megjegyzem jó pénzért) hogy KB,de csak KB mikor van peteérés és ennyi.

Nem mondom azt hogy a legrosszabb módszer,de én biztos hogy tiszta ideg lettem volna ugyan úgy miatta.Ráadásul mint írtam,nem kevés pénz egy ilyen szép hosszú ciklust végig pisilgetni. :)

Ja és hát a végeredménye a hőmérőzésemnek.Látszódott hogy nem valami szép a görbém de akkora baj sem volt vele.Itt sokat olvastam a teákról amik rendezik a rendetlen ciklusokat,gondoltam ha nem használ végső megoldásnak még ott a doki.Hát kipróbáltam!

A 3. teás ciklusom maga lett a tökély,a görbém mesébe illő és megfogant a kisbabánk.

Megjegyzem sose peteérés alapján voltunk együtt,nem is tudtunk volna mert lutri volt mikor van pém,de most valaki nagyon úgy akarta hogy pont aznap legyünk együtt mikor kell.

Úgy hogy én ennek fényében vagyok inkább hőmérő párti.Szerintem érthető. :)

Sokkal több információt megtudsz magadról mint egy ovuteszttel.Na de ezt úgy is a Kérdező fogja eldönteni.

Szép napot mindenkinek. :)

2012. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!