Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki fogamzásgátló...

Ha valaki fogamzásgátló mellett teherbe esik kiszokták vizsgálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok azzal az esettel fordulok hozzátok, hogy a 17 éves lányom teherbe esett állítólag fogamzásgátló mellett de én kicsit tartok attól, hogy nem volt ez olyan véletlen.Eddig is ezt szedte.Ilyenkor az orvosok kiszokták vizsgálni, hogy tényleg szedte-e a fogamzásgátlót?Vagy ilyenkor azzal már nemtörődnek?
2012. júl. 27. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudják kivizsgálni ha már nem szedi pár napja akkor az már kiürült a szervezetből.
2012. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sókristály ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kimutatható lenne, de miért fektetnének bele energiát, pénzt?

Ha jobban belegondolsz, még a te szempontodból is mindegy már, hogy védekeztek, vagy sem.

Néhány kórházban ilyenkor javasolják a genetikai tanácsadást, de a beszélgetésen nem mennek túl, szinte csak megnyugtatják a kismamát, hogy nem lesz baja a picinek. Én is így jártam.

Gondolom a lányod már határozottan eldöntötte, hogy mit akar. Egyet tehetsz, támogatod a döntésében. Mert ha szembe mész vele, csak elmérgesedik a helyzet. Éppen ezért felesleges megkérdőjelezni a védekezést is.

Persze mondd el neki, hogy Te mit tennél, vagy mire kell számítania, de most nagy szüksége lesz rád, kérlek, ne rontsd el a dolgot.

2012. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megfelelö vérvizsgálattal kimutatható,de csak akkor hogyha már legalább 1 hónapja nem szedi! Hogyha pár napja nem vette be az még nem bízonyitható, hogy valóban bevette vagy sem!Különben is csak a lányod beleegyezése esetén vizsgálnák meg a dolgot attól függetlenül hogy az anyja vagy neki joga van dönteni! A mugy telyesen egyet értek a 2. válaszolóval felesleges energia és pénz pazarlás lenne! Legjobb belenyugodni és elfogadni!

2012. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Igyekszem elfogadni csak a lányom sajnálom, hogy ilyen hamar bevállalta a babát.Nem szeretném, hogy egyedül kelljen felnevelnie apa nélkül ha esetleg a fiú hirtelen úgy érezné, hogy ő ebből kiszáll.Természetesen támogatom a lányom csak féltem.Mindenesetre nagyon sokat segített, hogy kaptam választ.
2012. júl. 27. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem fogják vizsgálni, hogy valóban szedte-e a gyógyszert. De ha közlitek az orvossal, hogy gyógyszer mellett lett terhes, akkor amit a gyógyszer válthat ki rendellenességeket a babára nézve, vizsgálni fogják.
2012. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sókristály ***** válasza:

Tény, hogy nem szerencsés ennyire fiatalon gyereket vállalni. De talán a fiú is könnyebben mellettük marad, ha normálisan állsz hozzájuk, és nem csak a vita, meg a felelős keresése megy egész nap.

Remélem jól alakulnak a dolgaitok!

2012. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szokták ilyenkor ezt vizsgálgatni már, de ha tényleg gyógyszer mellett lett terhes, akkor szülés és szoptatási időszak után érdemes lenne elmennie egy teljes kivizsgálásra (hormonok, terheléses cukor/inzulin).

Én 6 évnyi Yadine szedés után lettem terhes (9 hetes volt a kicsi mikor kiderült), pedig rendesen szedtem a gyógyszert és jártam az éves szűrésekre. Akkor 28 éves voltam, stabil kapcsolatban és 30 évesen akartunk belevágni a baba tervezésbe. Később kiderült, hogy kezdődő cukorbetegségem van, ami megbízhatatlanná tette a fogamzásgátló hatását és az évenkénti leleteim szépen mutatták is ezt, de a doki nem foglalkozott vele igazán...

2012. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A kisfiunk teljesen egészséges lett! Ma már 2,5 éves. :)

2012. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gratulálok hozzá! :D

Remélem a lányomnak nincs cukorbetegsége akkor inkább kivánom, hogy direkt csuszott be a baba.

2012. júl. 27. 11:04
 10/11 Sókristály ***** válasza:

Tabletta melletti terhességhez nem kell ám cukorbetegség, de még a szedésbeli hiba sem. Elég, ha egy apró gyulladásos folyamat van a szervezetben, vagy egyszerűen befigyel a hibaszázalék.

Az én tabletta mellett fogant lányom már 13 éves, és olyan, mint a makk.

2012. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!