Ovulációs vérzés tarthat 4 napig?
A ciklusom 14. napján volt először barnás folyásom, majd abbamaradt. Estére ismét volt egy kis folt, ez már piros. Másnap újra kevés piros vérzés (mennyiségére nézve egy tisztasági kevés, de egy betét sok), majd többször azóta is. Szakaszosan jelentkezik 4. napja.
14 éve van menszeszem, ilyet még sosem tapasztaltam.
Szerintetek lehet ovulációs vérzés? Ha igen a peteérés az 1. ilyen napon volt?
Az elsőnek lesz igaza, ez nem természetes!!
Mindenképpen doki!
Dehogy természetes, ezt akkor mondják a nőgyógyászok, mikor halvány fogalmuk sincs, miért van. Endokrinológus többet tud segíteni, a nőgyógyászok nem értenek a hormonokhoz. Örülj neki, hogy nem írt fel rohadt fogamzásgátló tablettát, ezek a kóklerek mindenre azt írnának fel, hogy elfedje a bajt.
A durva, görcsös menstruációval se tudnak mit kezdeni, arra is azt a mérget írnák fel, pedig olyankor a pajzsmirigyet kell vizsgálni, ugyanis a pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, és ha azzal gond van, a menzesszel is gond lehet. És ugye a menstruációs ciklus nem csak a menstruációból áll, hanem 4 szakaszból: menstruáció, follikuláris szakasz, ovuláció, luteális szakasz. A pajzsmirigy a hüvelyi mikrobiomra is hatással van.
A nőbányászok meg elintézik annyival, hogy “Ez van, ez természetes, ezt ki kell bírni!“, vagy hogy “Másnak is van, nem kell nyafogni!“, na meg a kedvencem, “Nem is fáj az annyira!” (ezeket merészeli mondani férfi létére, aki sose tapasztalt hasonlókat). Meg egy frászt! Az összeset tovább kéne képezni endokrinológussá, mert ami ma megy, az kritikán aluli, punciturkáláson kívül máshoz nem értenek. Nem kell úgy tekinteni rájuk, mint akik mindent tudnak, és amit mondott, nem kell szentírásként kezelni. Nehogy már az legyen a természetes, hogy 2 hetente vérzik a muffunk (1 hét menzesz, 1 hét szünet, 1 hét ovulációs vérzés, ilyen nincs), csak nem akart veled komolyabban foglalkozni, és lerázott, mert szervi bajt nem látott, és nagy hiba volt, hogy nem említette a hormon és pajzsmirigy vizsgálatot.
Aki idetéved, az se vegye úgy, hogy ez természetes, olvassatok már kicsit utána a saját testetek működésének! Persze sajnos ezeket sehol sem tanítják nekünk.
Keress fel egy endokrinológust, esetleg nézess előtte TSH-szintet, T4-et, T3-at, háziorvos még erre SE utal be, de magánban simán elintézhető.
Én is napokig vérzek néha ovulációkor, és még jópár bajom van ezen kívül, most fogok menni endokrinológushoz, a TSH-m 4,45 mIU/l, és a tesztoszteronszintem is jó magas.
Kis okosító:
„Hogyan hat a pajzsmirigy alulműködése a hüvelyi mikrobiomra?
A pajzsmirigy és a hüvelyi mikrobiom közötti kapcsolat jobb megértése érdekében hasznos megismerkedni a következőkkel:
1. A pajzsmirigyhormonok és az ösztrogén (egy másik hormon) hatással vannak egymásra.
2. Az ösztrogén hatással van a hüvely mikrobiomára.
3. A hypothyreosisban szenvedők gyakran szexuális és egyéb hüvelyi tünetekről számolnak be (lásd fent).
Tekintettel ezekre az összefüggésekre, valószínűnek és logikusnak tűnik, hogy a hypothyreosis hatással lehet a betegségben szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáira. Legjobb tudomásunk szerint azonban még nem létezik olyan szakértői vizsgálat, amely összehasonlítaná a hypothyreosisban szenvedő és nem pajzsmirigy-működésben szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáit. Újra kiüt a nemek közti egészségügyi szakadék!
Éppen ezért még nem tudjuk határozottan megmondani, hogy a pajzsmirigy alulműködése növelheti-e az Ön fogékonyságát a gombás fertőzésekre, a bakteriális vaginosisra (BV) és/vagy más hüvelyi betegségekre.
Ha azt gyanítja, hogy a pajzsmirigy alulműködése hozzájárulhat a hüvelyi tünetekhez vagy a hüvelyi mikrobióma megzavarásához, akkor ez nem a fejében van. Csak még nem áll rendelkezésünkre az adatok vagy a kutatás ahhoz, hogy végleges választ adjunk.”
„A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge/ túl erős menstruációt, anovulációt is okozhatnak. A pajzsmirigyzavarok igen gyakran a menstruációs panaszokban mutatkoznak meg, és az, hogy milyen tünetek vannak jelen, főleg attól függ, hogy milyen típusú pajzsmirigy rendellenessége van a betegnek. Általában minél súlyosabb a pajzsmirigy probléma, annál súlyosabbak a menstruációs tünetek.”
„Általában minél súlyosabb a pajzsmirigyprobléma, annál súlyosabbak a menstruációs tünetek. A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így a szerv működésének zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge vagy túl erős menstruációt, de akár anovulációt is okozhatnak.”
„Kezeletlen pajzsmirigy-alulműködés esetén a méhnyálkahártya túlságosan vastaggá válhat, így ez a szokásosnál erősebb vérzéshez vezethet. Túlműködés esetén ennek a fordítottja igaz, vagyis akkor az a gyakoribb, hogy a vérzés túlságosan gyenge” – magyarázta a szakember.”
Ezt is tartsd szem előtt:
„Normál TSH érték - Az ideális érték
Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!