Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 havi closty kúra után...

3 havi closty kúra után vagyok, akkor a legesélyesebb a termékenység?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra h 3 hónap alatt több pete is beérik nem?
2012. júl. 5. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így működik.


A Closty egy az egyben ösztrogén bomba, ami a hormonszinted direkt indukálására van. Tehát amint beszeded, azonnal elkezd az ösztrogén emelkedni és azonnal segíti a peteérést (ezért van, hogy az ébredési hődet össze-vissza megemeli). Tehát amikor szeded a Clostyt, akkor tutira megérik a petéd, legalább 1 vagy több is akár (sajnos van akiknek ez sem segít).


Tehát a 3 hónap alatt is igen esélyes vagy a teherbeesésre.


A dokik azért szoktak 3 hónapot javasolni, mert ha addig nem jön össze, akkor elképzelhető, hogy pont arra a gyógyszerre nem reagál a szervezeted és akkor másra váltanak vagy magasabb lépcsőfokra lépnek (gondolok itt az inszeminációra stb). Ennek ellenére van, akivel 6-9 hónapig is szedetik és úgy esnek teherbe. Vagy esetleg még egy 3 hónapos kúrát csináltatnak velük. Ez mind egyéni mérlegelés (és persze a Te döntésed is).


Viszont amit írtál az igaz, hogy utána (a pihenő időszakban) is nagy az esély. Mivel az előző hónapokban a hormonszintedet megnyomta a gyógyszer, az hatással van a következő hónapra is persze, a hormonokat rendberakja és a következőben már rendesen viselkednek. Sok ilyen történetet hallottam.


Sok sikert kívánok Nektek!

2012. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ez alatt a 3 hónap alatt együtt voltunk és az elmúlt több mint egy év alatt szintén.Mindíg peteéréskor és nem fogan meg a babánk:( Menjek vissza a dokihoz?Mert említette a dokim az inszemet.De csak említés színten.
2012. júl. 5. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt nem írtad, hogy megvoltak-e már a szükséges vizsgálatok. A doki nem ajánl csak úgy inszemet.

Gondolom megvolt a hormonteszt, átjárhatósági és az ultrahangos peteérés figyelés Closty mellett, majd a Closty mellé tüszőrepesztés. Ezek után, ha nem sikerül, akkor lehet inszem. De nincs szabály. Ha még várni akartok az inszeminációval, akkor nyugodtan próbálkozhattok még pár hónap Clostyval, hátha bejön. Olvastam olyat, hogy 6-9 hónap alatt hozott eredményt.

2012. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!