Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent a sárgatest? és a...

Mit jelent a sárgatest? és a 12mm nyálkahártya? Megőőőőrülök!

Figyelt kérdés
Volt már vetélésem és missed ab.-om is. Most újra babás vagyok, elmentem a dokihoz hogy ha meg lehet előzzük meg a bajt, de nem. Szerinte felesleges a progi pótlás, és 6 hetes korig baromira mindegy mi van, ha vetélek azt úgy sem lehetett volna megakadályozni.. úgyhogy hazaküldött azzal, hogy jobboldali petefészekben 10mm sárgatest, máhnyálkahártya 12mm, még átmérő 36mm. "Ettől még nem feltétlen terhes, bármit mutat a teszt." Merthogy ő még nem lát semmit, jöjjek vissza 2 hét múlva. Ahh legalább egy kis reményem lenne.. :(
2012. jún. 14. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A sárgatest termeli a sárgatest hormont, ami nélkül nem marad meg a baba.Tehát ha nincs az a baj.Először nekem is "csak" a terhességi gyűrű látszódott, két hét múlva embrió kezdemény, megint két két múlva dobogott a pici szíve, ekkor volt 8hetes 5 napos!Szerintem van reményed!Sok sikert és a legjobbakat kívánom!

18 hkm

2012. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, de azért írja a lapra, mert annak ott kell lennie? Úgy olvastam hogy a sárgatest kb a menstruáció megjövetelekor sorvad el. nekem 4-5 napja késik. és a tesztjeim pozitívak. MIÉÉÉRT kell MEGINT megőőrülnöm az idegtől? :(( Se vetélést se missed ab.ot nem szeretnék :(((( Köszi a választ!
2012. jún. 14. 18:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha látott a doki sárgatestet, az jó. Mert az termeli a progeszteront, és az a menzesz előtt tényleg elsorvad, de mivel terhes vagy, így az a 12. hétig meg kell maradjon. Túl korán mentél, ilyenkor még tényleg nem láthat ennél többet a doki. A progeszteron pótlás meg csak akkor "menti meg" a babát, ha a vetélés progeszteron hiány miatt következett be. De vetélés sajnos sokminden mástól is lehet, pl. nem volt egészséges, életképes, nem jól osztódtak a sejtek stb. Szóval kár emiatt emésztened magad, reméljük, hogy ezúttal minden rendben lesz. De ha nagyon aggaszt a dolog, akkor esetleg keress fel egy másik orvost is, mond el az előzményeket, hátha más felír.
2012. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
próbálok nem idegbeteg lenni :( de honnan tudja hogy nincs progeszteron hiányom...? itt azt olvasom, hogy pozi teszt után rögtön szedték.. a doki meg azt mondja hogy felesleges. próbálok hinni nekim csak úgy félek.. 22 vagyok, mindenki azt mondta tavaly is, hogy jaaaajjjj fisatal vagy semmi baj nem lesz, jujjdejó.. aztán tessék. de csak azért írhatta a papírra, mert terhességet sejt, nem?
2012. jún. 14. 19:00
 5/14 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Ne őrülj eg, keress másik dokit! sajnos vannak még ilyen "régi vágású" nődokik, akik azt mondják, hogy addig amíg nem látják, jó helyen van-e a baba, addig nem adnak progipótlást, nehogy megtámogassanak egy méhen kívüli terhességet.

Bár én nem vagyok orvos, de úgy gondolom, a progeszteron a méhnyálkahártyára van hatással, a petevezetékhez pl semmi köze, tehát a fent említett elmélet szerintem hülyeség. Négy lombikon vagyok túl, beültetés után azonnal kaptam mindig progeszteron pótlást, és ha egy profi meddőségis doki mondja, hogy igenis érdemes szedni, akkor neki adok igazat, nem pedig egy mezei nődokinak.


Ha meg a dokid azon aggódik, hogy egyáltalán terhes vagy-e, arra egy vérvétel tökletesen alkalmas, hogy kimutassa.

Nem az ultrahang az atyaúristen!!!

És minél előbb kap valaki progeszteron pótlást, annál jobb a hatása!

Szóval szerintem másik doki a megoldás.

2012. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Babára utaló jel van nálad is, mint nálam. Én a meddőségibe kaptam progi pótlót, mert már volt egy vetélésem és több, mint egy éve próbálkozunk.


A meddőségibe elmondták, hogy a méhen kívüli terhességet támogatja a progi pótló, de nagyon kevés az a százalék, hogy pont én lennék az, emiatt kell elmenni a 6.héten, hogy méhen kívül vagy belül van, habár a dokik ezt nem szeretik, mert ekkor még csak petezsák van, de kit érdekel, hogy ők mit gondolnak a mi saját egészségünk fontosabb. Én elmentem, de már csak a nődokimhoz és nem a meddőségibe az 5.héten (vagyis azt hittem, hogy az, de később volt peteérésem így csak a 4hetes voltam) és 17mm méhnyálkahártyát látott, felpuhult méhet, persze visszarendelt 2 hét múlva, de a héten voltak problémák, és persze lhajtott, hogy feküdjek, szedjem a nospa fortet meg a magnéziumot attól nem lesznek hasfájásaim, persze mindennek ellenére fáj a pocakom.


Amit tapasztaltam a dokikkal kapcsolatban az elmúlt pár napban az hogy amíg nem látnak szívdobbanást addig nem vesznek komolyan ami szomorú, mert ilyenkor is oda kellene ránk figyelni.


Viszont meny el még egy dokihoz és nézesd meg magad, de ne mond el neki, hogy már voltál másnál, hátha ő valamit máshogy lát vagy épp megnyugtat, hogy tényleg minden ok!

Sok sikert és drukk, hogy minden ok legyen

2012. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem helyes, amit a Te nődokid javasolt. A terhesség ilyen korai szakaszában életmentő lehet a nyálkahártya vastagítása. Tehát ha nem elég vastag, akkor gyógyszeresen kell támogatni.

Elképzelhető, hogy a teszted volt hibás, de nagyon kicsi az esélye.

Nekem pl 2 tesztem is pozitívat mutatott, az utlrahang semmit (se petezsák se semmi) és a vérteszt sajnos kimutatta, hogy elvetéltem (5 hetesen). Tehát a tesztek jók, csak a dokik nem veszik a fáradtságot, hogy rendesen megvizsgáljanak. Szerencsére nekem jó dokim van és elborzadva látom, hogy másokat mennyire félrekezelnek. A doki feladata az lenne, hogy megnyugtasson (akármilyen hülyeséggel is állsz elő) és nem pedig, hogy elhajtson!

2012. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

umm ez ciki, de én 6 tesztet csináltam, hogy lássam ahogy erődödik, és mind pozi, szóval a teszt jó. Ha nem, s 6 teszt átvágott, beperelem lelki sérülésekért az x-epilt :D


komolyabbra fordítva a szót, nem érzem magam elég erősnek, hogy másik dokikat kutassak. Sztk-s vagyok, és tudom, hogy ez az orvos nagyon jó. Tavaly volt még egy másik is aki nagyon jó volt, de idén ő sincs. És tavaly is ez volt, hogy elmentem 5+5 hetesen ehhez a dokihoz, 5mm petezsák. Ő azt mondta ez semmi, meg lehet álpetezsák, vagy kései peteérés, de ne feltétlen, vagy méhen kívüli, és menjek egy hét múlva.. Mindenki kiakadt velem együtt, hogy hogy lehet ilyen köcsög, elmentem másik 3 orvoshoz, még 4D központot is kerestem ahol van hüvelyi fej és látják jól hogy mivan 2Dben és mindenki táplálta bennem a reményt, aztán végül kiderült, hogy neki volt igaza, és jobb lett volna nem reménykedni, mert abszolut ráérez a lényegre, és missed ab volt, nyilván. ezenkívül a vetélésnél meg senki sem hitte el hogy baba volt, merthogy ez lehetetlen, és ez a doki volt az egyetlen, aki bár nem mondta hogy ne az volt, de nem oltott le, hogy a googleról szedtem és azt mondta, hogy "valóban fúrcsa, hogy missed ab után ekkora darab távozzon". És mondta hogy nem érti ő sem. És kedves volt mikor hazaküldött pihenni miután mindennek vég volt.

Azért hozzá járok mert egy szülés nőgyógyász főorvos és bárhol rákeresek jót írnak róla. Próbálok arra gondolni hogy csak túl érzékeny vagyok és túlparázom a dolgot.. Csak barmomira nehéz ez..


Itt a pocakosnaplóm, tavaly kaptam.. nem írtam bele, mert éreztem, hogy baj lesz. Most szivesen elkezdeném, most azt érztem juhhu, minden oké lesz, de valahogy a kisördög mellettem áll, hogy BÁRMI történhet. Szóval az orvosban bízom, csak mondom, lehet hogy ő kicsit erősebb jellem és ezért értem mindig félre, vagy nemtudom. :( Mert egyébként meg kedves.


A nyálkahártya meg nem vékony hálistennek.


ahh összevissza vagyok zavarodva már.. szeretném, ha ez a kicsi élne :(

2012. jún. 15. 09:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem járasd az agyad, méress progeszteron szintet. A Centrum labnál egy nap alatt van eredmény. Ha alacsony, visszamehetsz vele a dokihoz, és ha ismét elküld, akkor tényleg mást kell keresned a baba érdekében.
2012. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg kérlek, tényleg csak ártasz a babának az idegeskedéseddel.

Ott a szép sárgatest, teszi a dolgát, termeli a progeszteront, minden a legnagyobb rendben van, hiszen ezt a tesztek is alátámasztják!


Nyugi, ne idegeskedj kérlek, azzal teszel a legrosszabbat!!!!!!!!

2012. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!