Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyes, gyed, tgyás, családi...

Gyes, gyed, tgyás, családi pótlék kérdés munkanélküliként! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyen jellegű kérdés-válasz is szerepel itt a fórumon, de konkrétan az érdekelne, hogy ha jelenleg munkanélküli vagyok, de önkormányzattól kapok segélyt, akkor is csak a gyes és a családi pótlékra számíthatok, ha időközben teherbe esek? Szeretnék munkát találni, de manapság nem könnyű, és közben tervezzük a picúrt is. Sajnos sok problémám van egészségügyileg, de ha mégis sikerülne, mire számíthatok?

2011. március 31-én szűnt meg a munkaviszonyom, novemberig voltam munkanélkülin, utána segély. Tb ügyileg végig biztosított voltam/vagyok.

Ebben az esetben hogy lesz majd?

Hol tudok ennek esetleg utánanézni?


Köszönöm a válaszokat és bármilyen segítséget!



2012. jún. 12. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy 365 nap munkaviszony kell, hogy jogosult legyél a tgyásra 168 napig, utána gyedre a gyermek 2éves koráig. Tehát én úgy gondolom, ha most babás lennél, akkor csak gyes meg csp járna. De ne vedd készpénznek. Hátha valaki okosabb lesz nálam.
2012. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Egy kicsit leljebb görgettem és alattad volt ez a kérdés. Ugyan azt kérdezi és ott vannak a válaszok.

Ha munkanélkülin vagy és szülsz akkor max gyest és családit kapsz, meg az egyszeri anyaságit szülés után! Ennyi! Miért is kapnál többet ha nem dolgoztál elötte?

2012. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt a kérdést és a válaszokat én is olvastam, csak hol a munkaviszonyt írják, hol pedig a "biztosított" c. dolog szerepel, ezért nem tudtam! Meg olvastam még olyat is, hogy beleszámítják a munkanélküliséget, de erre már nem emlékszem mi volt a pontos válasz.


Egyébként nem kell egyből a nyakamnak esni, 27 éves vagyok, 10 éves munkaviszonyom van, nem tehetek róla, hogy megszűnt a cég. Az egyetemet is csak most tudtam befejezni, mert most volt rá pénzem. Én sajnos nem voltam/vagyok olyan helyzetben, hogy a szüleim mindent a fenekem alá tolnak - nagyon szeretem őket és ők is engem, segítenek amiben tudnak -, nekem mindenért meg kellett dolgozni, csak nem térdepeléssel.


Ez van, elfogadom, szerencsére megvannak a megfelelő körülmények a pici érkezésére, csak gondoltam rákérdezek, hátha valaki jobban ért hozzá. Ennyi!

2012. jún. 12. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Én így szültem a lányomat, munkanélküli+segély utána, és teherbe estem,kb fél évig kaptam a segélyt,sajnos csak a 25ezer Ft Gyes és a 12500Ft családi pótlék jár:(
2012. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!