Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is csalódottan, rosszul...

Más is csalódottan, rosszul éli meg a gyermektelenséget?

Figyelt kérdés
en ugy erzem hogy mar sokszor,nincs erom,tudom hogy nem szep dolog,de nagyon sokszor elgondolkodom azon hogy masnak,aki nem erdemelne meg hogy anya legyen,annak miert van?akar 5-6 gyerek is? nekem meg miert nincs meg 1 sem?mindenki az kerdi hogy mikor lessz mar nekunk is?persze azt nem tudjak hogy mar 2 eve folyamatosan kezeles allat allok,es hogy minden honapban csak a csalodas.
2012. jún. 12. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
"aki nem érdemelné meg, hogy anya legyen" ??? Bocs, de Te milyen jogon ítélkezel? Te mit szólnál, ha valaki ugyanezt gondolná Rólad? El tudom képzelni, hogy nagyon nehéz lehet Neked, de attól, hogy másnak van "akár 5-6 gyereke is", attól még Neked nem lesz rosszabb. Az ilyen negatív töltésű érzések, mint pl az irigység gátolhatja a fogantatást, ebben én hiszek...azt is tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj meg egy kicsit lazulni, és nálatok is beköszön előbb-utóbb a gólya. Nővéreméknek 4 év próbálkozásába került, már mindennel próbálkoztak, aztán egyszer csak spontán összejött...Ma másfél éves a kicsi lány, és képzeld, véletlenül összejött nekik a második baba is, így augusztusra várják a kisöcsit...ne legyél elkeseredve! És ne másokra koncentrálj, főleg ne így, hogy "bezzeg neki van, nekem meg nincs"! csak magaddal foglalkozz, és bízz benne, hidd el, hogy Veled is megtörténik egyszer a csoda! :)
2012. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
en arra ertetem hogy sokan nem erdemlik meg hogy anya lahessenek,akik megolik az ujszulott babajukat,akik megfojtsak,vagy agyon verik egy kalapacsal,vagy eldobjak mint egy szemetet,vagy akinek mar 5-6 othon de megis fontosab a mindennapi pia,cigi,es a gyermekeit koldulni viszi hogy legyen penz piara,meg cigire,szerinted ezek megerdemlik a gyereket?nyudodtan le lehet szolni,de nekem ez a velemenyem hogy ezek a nok nem erdemlik meg azt hogy ANYAK legyenek
2012. jún. 12. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem lehet,hogy pont Te nem érdemled meg a gyermeket?azért nem lesz neked,amúgy meg nagyon aljas dolog az irigység.

Miből gondolod,hogy akinek több gyereket adott a Jóisten nem érdemli meg,csak azért mert száraz vagy mint a sivatag???

2012. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, kérdező...persze, vannak ilyen emberek sajnos...de Te "rossz tükrön" keresztül látod a világot! Ne foglalkozz már másokkal, csakis azzal, hogy ne veszítsd el a hitedet, bizalmadat! Nem hiszem, hogy az ilyen hisztis, irigy hozzáállás bárkinek is szimpatikus lenne! Első voltam - ja, és nem leszóltalak, a véleményemet mondtam el, igyekeztem normálisan tenni...további szép napot!
2012. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem megértelek kérdező. Az előbbi hozzászólókkal nem értek egyet, mert amikor az ember hónapról-hónapra átéli a csalódás-kiborulás-sirógörcs-dühroham érzéseit, akkor bizony elgondolkodik, hogy másoknak miért megy olyan könnyen. És bizony vannak olyanok, akik nem érdemlik meg az anyaságot, de az is igaz, hogy ne mi ítéljük ezt meg, hanem majd az élet megítéli őket, hogy milyen ember lesz a gyerekeikből (amennyiben megérik a felnőtt kort).


Visszatérve a kérdéző kérdésére, mert ugye itt főleg erről lenne szó, teljesen megértelek. Nekem is minden hónap csalódásokkal telik, mikor megjön akkor jópár napig rosszkedvű vagyok és csak a peteérés és a nemvárt közeledtével lesz jobb kedvem. Én is kipróbáltam már nagyon sok dolgot, rengeteg vizsgálaton voltam már túl, ráadásul az elmúlt alkalommal sikerült is a teherbeesés amit sajnos hamarosan el is vesztettem.

Úgyhogy igen, tökéletesen meg tudom érteni ezt a csalódás érzést, és sajnos nem tudok "receptet" mondani, hogyan tedd magad túl rajta. Mert mindig ott jár a fejedben a téma és görcsölsz rajta. Nekem az segített, hogy a dokihoz jártam kivizsgálásokra, és úgy éreztem, legalább tettem valamit az ügy érdekében.

Sokan mondták, a foglald le magad valamivel ötletet. Hát nekem egy házvásárlás, munkahelyi hajtás, sportolás, utazgatások és bulizgatások közepén sem sikerült megfeledkeznem róla. De van akinek segít persze.

Az biztos, hogy a "ne görcsölj rajta mert akkor ezért nem jön össze" tanácsokat utáltam/om a legjobban, mert ezzel csak még jobban stresszelik az embert.

Sok sikert és ne add fel, tudod a remény hal meg utoljára. :-)

Azt nem írtad, hogy milyen kezelések alatt állsz.

2012. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
valahogy egyetértek a kedves kérdezővel,vannak akik csak "gyártják" gyereket csak a családi miatt stb. még mások évekig várják a babát persze h irigykedik,nekem is megszakad a szívem mikor van vagy 6 gyerek a 7. meg a hasába
2012. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Szerintem mindenki így van ezzel, aki hasonlókat él át, mint Te(én is így éreztem)!

Sajnos az ember csalódottságában hajlamos vádaskodni, ez emberi tulajdonság!

Az 5. válaszoló írta, hogy utálja a "ne görcsölj rajta" jellegű mondatokat, pedig azért írja mindenki, mert ez a kulcsa az egésznek!!!

Tapasztalatból írom!

Én is görcsöltem rajta, minden percben ezen járt az agyam, hogy mikor lehetne már tesztelni, milyen magas a hőm, mit mutat az ovu mikroszkóp, lesz- domináns tüszőm uh-on....

Belefáradtam ebbe a pattanásig feszült akarásba és rájöttem, hogy vágyni kell a babát!

El kezdtem átállítani a gondolkodásom, hogy együttlétekkor ne a baba lebegjen a szemem előtt, hanem ,hogy mennyire szeretem és vágyom azt a férfit , aki mellettem van!

Lehet ez közhely, de nekünk abban a hónapban jött össze, amikor sikerült elterelni a gondolataimat!!

Én kívánom Neked, hogy mihamarabb sikerüljön Nektek is, mert mindenki megérdemli ezt a boldogságot!!! :)

30hkm

2012. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

koszonom a normalis valaszokat,a tegnap kiborultam!

amugy az idiota valaszokra meg csak azt uzenem hogy .............................................................................. :)

2012. jún. 13. 18:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!