Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ultrahangon látszódik az...

Az ultrahangon látszódik az előző havi tüszőrepedés?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál uh-n és azt mondta, lát egy megrepedt tüszőt valamint a sárgatestet,ami vagy hétvégén történt vagy a múlt hónapban. Ugyanakkor a bal oldali petefészekben egy 8mm-es domináns tüszőt (18. ciklusnap). Elnézést a tudatlanságomért de most ezt nem értem, az uh. ezek szerint 1 hónappal ezelőtti tüszőrepedést is kimutat??? Vagy ha a hétvégén történt (2012.június 2. körül 16. ciklusnap), akkor miért lát még egy 8mm-es tüszőt. Általában 37 napos a ciklusom. Valaki segítsen!!

2012. jún. 5. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre több tüsző is érik!

Így lehetséges az,hogy egy nőnek többször is van egy hónapban ovulációja!

És ilyenkor nagyobb esély van (esetleg) a kétpetéjű ikrekre!

2012. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Először is nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál. Még mindig nem világos a dolog. Az első uh-án a vizsgálati lelet:endometrium:7mm. Jobb oldali petefészekben egy sárgatest látható. A bal oldali petefészekben egy 8mm-es domináns tüsző. Dauglasban folyadék. ő az a magándoki, aki azt mondta, hogy a tüszőrepedés lehet, hogy az előző hónapban történt, de lehet, hogy a múlt hétvégén. Beutalt a kórházba (rá két napra, ma voltam) uh-ra, ahol egy másik doki azt mondta, hogy a tüszőrepedés lehet, hogy az elmúlt 2 napban volt. Micsoda????? Azt látnia kellett volna a magándokinak, szerintem mondta volna és a 8mm-es tüsző nem hiszem, hogy 2 nap alatt elérte a kellő tüszőméretet (20mm). A mai lelet:endometrium:11mm. Bal oldali ovárium 32×19mm, benne 9×5mm, 8×5mm, 6×6mm-es follikulus. Jobb oldali ovárium 25×19mm, benne 5mm-es follikulus.Ezt értem. De a dauglasban és a jobb oldali ov. körül folyadék látható. Milyen folyadék??? Az mi lehet? Holnap után kell visszamennem a magándokihoz, és nem érdekel mennyire néz butának, meg fogom kérdezni, hogy akkor most volt tüszőrepedés vagy ezután következik?
2012. jún. 6. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Huha!Ez igen!

Elég bonyolultnak tűnik ez az egész!Főleg azért,mert a két orvos különböző eredményeket mondott!

Szerintem is az lesz a tiszta,ha megkérdezed!

Mert,ha most lesz ovulációd,akkor nyomás az ágy!!!!:-)

2012. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak jó lenne tudni mikor kapjam el apát.:) Már nagyon szeretném a babát.
2012. jún. 6. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Korábban én is hasonló cipőben jártam, most már jobban képben vagyok és nemrég szültem. Szóval az endometrium az a méhnyálkahártya aminek min. 7 mm nek kell lennie, hogy megfoganjon benne a baba, és tüszőrepedés után hormonok hatására megvastagszik majd leválik ez a mensi. A douglas ben a folyadék egyértelműen azt jelzi, hogy megvolt a tüszőrepedés max.egy hete, de általában csak 1-2 napig látszik a folyadék. A follikulus azok a peték, de a leirt méretek nagyon kicsik még, az ilyenek a mensivel távozni szoktak. Nekem hosszabbak a ciklusaim és 2 éve nem jött a kistesó ezért jártam magándokihoz (egyszerre kettőhöz) peteérés követése miatt. Mentem az egyikhez hétfőn, mondta, h nem lát petét egyet sem, vártam két hetet még mindig nem jött meg, de közben egyik nap éreztem pár órán át erős görcsöket. Majd elmentem a másikhoz aki megnézett uhn és mondta, hogy nemrég max egy hete lehetett peteérésem és volt folyadék és látta a sárgatestet, sőt még nagyjából a megrepedt pete méretét is megmondta utólag. Na ebből lett a kisfiam akit nemrég szültem.
2012. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kisfiadhoz! Ezek szerint megvolt a tüszőrepedés, mivel mindkét doki látott sárgatestet és a dauglasban illetve az ovárium körül folyadék van. De akkor miért kell még mindig uh-ra menni? Remélem nem lehúzás a doki részéről. Elég jókat hallottam róla, nagyot csalódnék.
2012. jún. 8. 07:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Valószínűleg június 1-3.között volt tüszőrepedés. Az jó ha pénteken és vasárnap voltunk együtt?
2012. jún. 8. 07:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Leírok pár dolgot, ami segít neked értelmezni, amit a dokik mondanak. (Nem vagyok orvos, de elég sokáig jártam meddőségi kezelésekre.) A petefészkedben lévő kisebb tüszők (szerintem most mind kicsi) vagy eltűnnek a ciklusod végéig, vagy azokból lesznek a következő ciklusodban beérő tüszők. Ezekből szerintem már nem lesz ebben a ciklusban érett petesejt. Napi 1-2 mm növekedéssel lehet számítani. A tüszőrepedésed nagy valószínűséggel már megtörtént, ezt jelzi a Douglasben lévő szabad folyadék (a tüszőből távozott, pár napig látható a tüszőrepedést követően). Ha a tüsző eléri a kb. huszonvalahány mm-t és megreped, összeesik, szabálytalan formájú lesz (tehát nem gömb alakú) és pár nap után eltűnik. Ha tovább nő (30 mm fölé), akkor már cisztáról vagy sárgatestről beszélünk. A sárgatest tudtommal akkor van ott, ha megtermékenyült a petesejt.

Szerintem 1 hónappal ezelőtti tüszőrepedést nem lehet látni, ezt én nem értem.

Ha ilyen hosszúak a ciklusaid, érdemes lenne figyelned a peteérésedet, pl. mikroszkóppal (PG53, patikákban kapható). Vagy 2 naponta szex :)

2012. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most már minden világos. Köszönöm. Szurkoljatok, hogy összejöjjön.
2012. jún. 8. 12:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos eltelt egy hónap és megint nem sikerült :(. Tüszőrepedés volt, együttlét is és mégse. Ma voltam vérvételen (hormonvizsgálat). És ha itt sem találnak semmit, akkor tényleg kezdek aggódni. Ha nincs gond, akkor miért nem jön össze? A párom 2 hét múlva megy vizsgálatra.
2012. júl. 10. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!