Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a mensesem 2-3 napos...

Ha a mensesem 2-3 napos barnás pecsételéssel indul, attól ez még nem jelenti azt, hogy nincs peteérésem ugye?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 24. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát... én úgy tudom, hogy peteérés az van, de kevés a progeszteron ami a terhességet megtartja, vagyis nem sikerül a beágyazódás vagy korán elvetél az ember. Rendszeresen van előtte pecsételgetésed?

Nekem ebben a hónapban volt először, de szerintem azért mert annyira figyeltem minden rezdülést, fájt a hasam is, hogy ez okozott zavart. Remélem!

2008. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
16 hónapja próbálkozunk, és azóta van. Minden vérzés előtt. Többek között volt már hormonvizsgálatom is a ciklus 5. napján és rendben volt. Én azt hallottam erről a barnázásról, hogy ilyenkor lassabban válik le a méh nyálkahártyája, először csak a felső része, és ez okozza.
2008. ápr. 24. 20:15
 3/6 A kérdező kommentje:
És erre a progeszteron dologra van valami szer? Mivel lehet szabályozni?
2008. ápr. 24. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól még lehet peteérés. Hormonvizsgálat a ciklus 21-22. napján kell prolaktin és progeszteron vizsgálat. Az mutatja ki egyértelműen, hogy hormonok rendben vannak-e, alacsony-e a progeszteron szint.
2008. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha progeszteron hiány van, akkor orvos ír fel vagy peteérést serkentő gyógyszert, vagy progeszteron pótló gyógyszert/vagy mindkettőt. Természetes gyógymódként cickafark teát szoktak javasolni ciklus elején, palástfű teát a peteérést követően. Gyógyszertárban lehet kapni két fajta homeopátiás gyógyszert is, egyiket a ciklus első szakaszában kell szedni, másikat pedig a peteérés után. Folliculinum és Luteinum. Persze a hormonendszerünkkel nem szabad kísérletezni, ezért orvos tanácsát mindig ki kell kérni, utóbbit is csak homeopátiás orvos tanácsára.
2008. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes a hormonvizsgálatot elvégeztetni. Nekem 3 napja van eredményem, tökéletes minden, van peteérés és mégis pecsételek mensi előtt.
2008. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!