Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek a mellékelt...

Belly91 kérdése:

Szerintetek a mellékelt ciklusdiagram alapján van peteérésem? Lehetek terhes, vagy kár is próbálkozni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, fogamzásgátlót szedtem majdnem 5 évig tehát nagyon fiatalon kezdtem. Május 17.én kellett volna kezdenem a következő levéllel de nem tettem, gyermeket szeretnénk. Sajnos a diagram vezetéssel egyenlőre csak eddig jutottam, természetesen folytatom, csak kezdek megijedni, mert a hőmérséklet adatok alapján valahogy nem úgy néz ki mintha minden rendben lenne. Néztem sok-sok diagramot, mindegyiknél a hő változását néztem a ciklus 5. és 13. napja közt, hisz nekem még csak erről vannak adataim, de a sok sok látott diagramból valahogy egy sem hasonlít az enyémre még kicsit sem.

Tudom hogy fogamzásgátló elhagyása után változó hogy mennyi idő alatt áll helyre a hormontermelés, peteérés, és úgy egyáltalán a ciklus, van, akinek azonnal, van akinek 1-2 hónap, van, akinek soha, gyógyszeres behatásra van szükség a természetes ciklus "felélesztéséhez". Szerintetek mire számíthatok? Lehetséges lehet a fogantatás jelenleg? Gyűlölök várni, és kétségbeestem, tudom hogy később a diagram alapján is tisztább lesz a kép, de próbálok saccolásokba bocsátkozni és mások véleményére is hagyatkozni.

Ui.: A méhnyak állapotát azért nem vizsgáltam, mert nem tudom pontosan hogyan illetve hol kell, mert bár elvben tudom hol a méhnyak, a gyakorlatban, saját magamon nem igen tudom eldönteni.

A máhnyaknyák adatainál látható, hogy az utóbbi 4 napban a 'krémes' állagot jelöltem meg. Ebből külsőleg szinte semmi nem látszik, wc papíron ill fehérneműn nem észlelhető, tehát a vizsgált mintát minden nap a hüvelyből 'szereztem'.

Kérlek nyugtassatok meg, vagy készítsetek fel rá mire számíthatok. A segítséget, véleményeket előre is köszönöm.



2012. máj. 23. 11:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, a nagy kapkodásban a diagram lemaradt...tehát itt van: [link]
2012. máj. 23. 11:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre legyél türelmesebb, még csak pár napja tetted le a fogamzásgátlót. A szervezetednek ennél azért kicsivel több idő kell átállnia, legalább egy teljes fogamzásgátló nélküli ciklust várj meg. A diagrammod azért olyan, amilyen, mert még nem hiteles, hiszen külső beavatkozás változtatta meg a hormonháztartásodat.

Teljesen felesleges kétségbe esni, lehet, hogy ebben a hónapban teherbe fogsz esni, de lehet, hogy csak 3 hónap múlva. A gyűlölök várni nem a legszerencsésebb hozzáállás semmiben, pláne nem a gyerekvállalásban:)


Úgyhogy nyugi, egyelőre legyetek együtt két naponta, hagyj időt a szervezetednek, hogy magához térjen. MÉrd tovább a hődet, legalább lesz összehasonlítási alapod.

Ha a szervezeted felkészült, akkor majd jön a baba. Türelem.

2012. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igen, tudom, hogy a "gyűlölök várni" soha sem a legjobb hozzáállás, küzdök vele sokat, mert elég erős jellemvonásom, pedig teljesen jól mondod, a gyermekvállalást nem lehet sürgetni, majd jön ha jönnie kell :) inkább az idegesít, hogy nem tudom még megsaccolni sem, mennyi időbe telhet, és félek hogy esetleg nem áll helyre magától a ciklusom :(
2012. máj. 23. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokon idegesíted magad, ami felett nincsen befolyásod. Ne csináld ezt magaddal, pláne ne ilyen korán!


Nagyon negatív vagy, tessék pozitívan hozzáállni, milliónyi nőnek állt helyre egyből a ciklusa, és lett 1-2 hónapon belül babája, miért ne lehetnél te is így?

Aztán hajrá:)

2012. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, és nagyon kedves tőled hogy bíztatsz, köszönöm. Végülis a pozitív gondolkodás nekem is jobbat tesz, ráadásul hátha a pozitív gondolatok bevonzzák a pozitív történéseket is
2012. máj. 23. 15:06
 6/6 A kérdező kommentje:

Közben kicsit tovább haladtam a diagrammal, a méhnyak adatai nem megbízatóak egyenlőre, még most igyekszem megtanulni a vizsgálatát. Továbbra sem látom jelét peteérésnek, persze ami késik, nem múlik, ha ebben a ciklusban nem, majd a következőben, egyszer csak sikerülni fog a babó :)


A diagramot belinkelem újra arra az esetre ha valakit érdekelne, vagy valaki jobban eligazodna rajta min én :)


[link]

2012. máj. 27. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!