Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg hülyeség a hőgörbe...

Tényleg hülyeség a hőgörbe vezetése?

Figyelt kérdés

Ma voltam a nőgyógyásznál, mert már 10 hónapja próbálkozunk a babával, és elég furcsák a ciklusaim, sokat pecsételek, rengeteget híztam, ovuteszteztem (mind negatív), és mondtam neki, hogy vezettem hőgörbét is, erre az volt a reakció, hogy ez a módszer már őskövület és amúgy sem túl megbízható...

Na hát végül is mindegy is, mert elküldtek az endokrinológiára, mivel elég az, hogy nincs egy pozitív ovutesztem se...

Mondjuk én annyira nem tartom hülyeségnek, mert sok mindent megfigyelhet vele az ember..., de akkor ez inkább csak "hobbi célra" jó?

Csak mert most kicsit összezavarodtam... Eddig nagyon hasznosnak gondoltam...:)


2012. máj. 15. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát, nem is tudom. Én vezettem, és a görbe szerint nem is volt peteérésem, nekem mégis sikerült teherbe esni. Szóval nekem nem mutatott semmit. Persze lehet, hogy rosszul csináltam...
2012. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából, én se mindig tudtam rajta kiigazodni, főleg, hogy 2 helyen is vezetem, és hol volt peteérés hol nem, de amikor volt akkor tuti, hogy különböző helyre húzta be.. és nem 1-2 nap eltéréssel... hanem 8 nap.

Szóval mindenképp tudni kell használni, de hát lehet mi nem értünk hozzá :)

2012. máj. 15. 17:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki pontozta le az elsőt?? Semmi rosszat nem írt! Miért nem írsz te is?
2012. máj. 15. 18:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is vezettem és vezetem, most már inkább csak saját részre :), eddig a doki javasolta, hogy megnézzük van-e peteérésem. A görbék alapján volt, igaz a program nem húzta be sokszor jó helyre az ovu napját, de tény, hogy mikor leesett a hőm és utána megemelkedett, magasan is maradt, ebből az következne, hogy volt peteérés és megvotl az ovu is. Ennek alapján miután megjött a menzi, visszatudtuk számolni, hogy mikor volt ovu (igaz, nálam ez is mindig más napra esett, esik), s legalább kiderítettük azt, hogy a luteális fázisom az 16 nap. Így, ha megjött a menzi és onnan visszaszámoltam 16 napot, akkor kiderült, hogy mikor is volt ovu. És tényleg akkor volt a hőleesés, utána meg a tartós emelkedés. Nekem jó volt arra, hogy tudjam kb. melyik intervallumban lehet az ovu (persze van, amikor késői peteérés van)és érdekes is az egész :) és így már jobban ki tudom számítani, hogy mikor fog megjönni a menzi napra pontosan, mert annak a napja is változó (32-34 nap), de ebből már számolhatok és tök érdekes. :)
2012. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mostani dokik nem igazán foglalkoznak már a görbével, mert a peteérés igazolására elég a 21-ik napi hormonlabor, peteérés figyelésre az UH, és mindkettő tuti biztos, nem befolyásolják olyan tényezők, mint megfázás, gyógyszerek, alvás mennyisége, a hőmérő pontatlansága, a mérés ideje.

Ja, és ugye nem nagyon bíznak a páciensben, elvégre azt írunk a papírra, amit akarunk.

Nem tudom észrevettétek-e már, hogy bármit mondotok a dokinak, csak a saját vagy másik orvos vizsgálatában bízik meg.


Én két okból nem méregetek : az egyik, hogy sokáig két műszakban dolgoztam, így nem tudtam volna minden reggel mérni, a másik, hogy már így is pont eleget foglalkozom a teherbeeséssel, nem szeretnék rögtön ébredés után (alatt) is ezzel foglalkozni. Nálam ez már a "rágörcsölés" fogalomkörébe tartozik.

2012. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként én sem mérem már hónapok óta, mert már nem volt hozzá lelki erőm, ahogy te is fogalmaztál, hogy ezzel induljon a nap....


Igen hát úgy sejtem, ez csak megerősítés volt arra, hogy ne is mérjem tovább... csak idegesítem velem magam!

2012. máj. 15. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Van valami teszter a gyógyszertárban, a nyálból kimutatja. És sokszor lehet használni, szóval nem olyan, mint egy pisilős ovu teszt, nem is drága, szerintem inkább olyat vegyél.
2012. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Ha az ember normálisan vezeti, akkor meg lehet belőle határozni, hogy van-e ovuja vagy nincs.
2012. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most biztosan nem fogok vezetni addig amíg ki nem derül mi a probléma, majd lehet, hogy utána, de addig semmiképp!

Amire Kedves Utolsó előtti válaszoló, gondolsz, az a mikroszkóp..., de mivel volt egy raklap ovu tesztem vateráról, ezért feleslegesnek tartottam, hiszen ez is kimutatta, hogy nincs peteérésem...


Aki esetleg kíváncsi, ilyenek voltak mindig, egyik hónapban lefotóztam, hogy mindig erősödött de pozitív sosem lett, a tesztek után csak 1 csíkosok voltak a következők...:


[link]

2012. máj. 16. 11:47
 10/10 anonim ***** válasza:
mi is 10 hónapja próbálkozunk és a görbe szerint nincs is ovum :/ endo orvoshoz augusztusba megyek
2012. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!