Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lehet ez? Pcos vagyok...

Mi lehet ez? Pcos vagyok februárban 4-én volt utoljára menzim. Terhes nem vagyok, ma csináltam tesztet. Tegnap 1 napig volt barnázásom, nem sok, csak törlésnél leginkább, azóta semmi. Dokihoz csak 29-én van időpontom.

Figyelt kérdés
azt hittem meg fog jönni,picit fájt a hasam,de semmi.
2012. máj. 14. 12:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
még annyi,hogy babát szeretnénk lassan 1 éve,de nem jön össze,kb 1.5 hete napokig fájtak a cicijeim,meg a mellbimbóm is érzékeny volt. Korán teszteltem? nem kapok semmit pcos-re. csak d vitamint kell szednem? sosem volt rendszeres menzim,csak kb 3-4 havonta.
2012. máj. 14. 12:46
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Amíg a ciklusod nem rendezted, nem is sikerülhet (csak baromi nagy mázli esetén). Mert peteérésed sincs, sajnos. Ha pedig nem vizsgáltatod meg komolyan a PCO hátterében meghúzódó inzulinrezisztenciát, akkor a megfogant pici túl nagy eséllyel el is mehet (ahogy én is jártam, sajnos). Egyszerűen kezelned kell, amíg nem késő! Priviben is szívesen segítek mindenben. Nekem már 5. hónapja minden hónapban 28-30napra jön meg. (korábban évi 3-4 mensim volt, gondolhatod). Nekem a MensMentis-ben segítettek. Diéta-mozgás-metformin (épp a mai tornám után vagyok :)) Örökké hálás leszek nekik, amiért a helyes útra tereltek 2 év félrekezelés után!

Javaslom a www-pco-szindroma.hu oldalt (ott is Az ezerarcú boszorkány című könyvet, amiből rengeteget tanultam a saját betegségemről és ahelyes kezelésről).

ill a diétához a [link] elérhető recepteket például.

Rengeteg más anyagom is van, és ha bármiben tudok segíteni, írj bátran privit is!

2012. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy közbekérdezek, de nektek mik voltak a tüneteitek, mikor kiderült, hogy PCOS?

Eléggé félek, mert 25 éves vagyok és még nincs gyermekem, viszont hónapok óta küzdök mellbimbó váladékozással, amivel voltam is maszek endokrinológusnál. A hormon eredményeim rendben voltak, vettek mintát is a váladékból az is rendben volt és itt abba maradtak a vizsgálatok. Viszont az utolsó két mensim nagyon gyenge volt csak két napig tartottak. Mostanában meg állandóan fáradt vagyok, nagyon hullik a hajam, és elég sok pattanás jelent meg az arcomon, vállaimon és a mellkasomon. Pár napja a méhem is szurkál. Most vagyok félidőbe és tojásfehérje nyák helyett bővebb fehér folyásom van és olyan érzésem mintha meg akarna jönni... Két hét múlva kaptam csak időpontot a maszek dokimhoz. Sajna az itteni rendelésre felesleges elmenni... :( Tudnátok tanácsot adni?

2012. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a mellbimbómon megjelent pár szőrszál és a köldököm alatt is mintha erősödött volna a szőr...
2012. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Szerintem a te tüneteid utalnak pcos-re.Ezt hormonvizsgálattal,uh-val ki tudják mutatni,meg terheléses cukor-inzulin vizsgálattal.. Nekem már serdülő korban kiderült,de nem kezelték,csak fogamzásgátlót kaptam,mert addig amég szeded,nem romlik az állapot.Most meg babát szeretnénk,de amég nem telik le az 1 év nem akarnak foglalkozni velem. :( Tüneteim, évi kb 2-3 menzi,az is peteérés nélkül( ez követve volt),szőrősödés has,mell,valakinek hízás,hasi hízás,magas inzulin szint,pattanások.. ELSŐNEK! Nagyon köszönöm a válaszod,sok fontos dolog van benne,és meg is fogadom,voltam endokrinológusnál,volt terheléses is.Itt van az eredmény:vércukor: 4.2 vércukor '120 : 3.9 inzulin: 11.7 inzulin '120: 46.8mU/L tesztoszteron: 121.4ng/dl Fsh:6.1mIU/ML LH: 22.3 TSH:3.38 De sajnos a d vitaminon kívül nem adott semmien gyógyszert a doki,azt mondta,hogy mivel sovány vagyok,elég a diéta és mozgás. :( Nem tudom mért nem kezel. :( De nincs több endos a környéken,győri vagyok.
2012. máj. 14. 13:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen tüneteim voltak, mint neked ( a mellbimbó váladékozást leszámítva- úgy tudom ez progeszteron többletet jelez, de ebben nem vagyok otthon). Plusz nálam az általad felsoroltakon túl volt még elhízás is (kb. plusz 30-35kg, de ebből már 20 lement, szerencsére). A hangulatom ingadozóbb volt, mint az időjárás, súlyos depis rohamokkal, (mára ez is egyensúlyba került), és amit nem is tudtam, hogy emiatt lehet, csak miután nem jött elő, a visszatérő gombás fertőzések, sajnos. (canesten ide vagy oda, visszatért). Remegés, rámtörő éhségrohamok, fejfájás, szédülés, látszólag ok nélkül. Fáradtság, álmatlanság. Rendszertelen mensi, pattik, hajhullás, zsírosodás, stb. stb. Sajnos.

A te tüneteid is erősen PCO-ra utalnak, mindenképp egy hozzáértő dokira lenne szükséged (engem 4 látott, mégsem kezeltek megfelelően, most az 5. dokim a mensmentisnél végre tudja is, hogy mit csinál).


(első voltam :)

2012. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sajnos az, hogy sovány vagy, nem jelenti, hogy nincs szükséged gyógyszerre. A gyógyszert nem a testsúly alapján írják ki (azok akik, tudják, mit csinálnak), hanem az inzulin-cukor eredménytől függ. Sajnálom, hogy nem vagyok orvos és nem tudok neked segíteni ebben, de ne add fel a keresést. A www.pco-szindroma.hu oldalon vannak fórumok Magyarországi régiókra lebontva, talán a te városodban vagy környékén is van megfelelő segítség, kérdezd meg őket! Feltétlenül! Az, hogy várnod kell egy évet a semmire, enyhén szólva is időpocsékolás! Ne add fel, keress másik dokit! Tuti van megoldás! (első voltam)
2012. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Sokat segítetek. Nem adom fel,csak már el voltam keseredve. Nagyon sok dokinál voltam,de egyik azt mondta,hogy soványság miatt nem pco,a másik lapart akart,harmadik meddőségi. Most keresgélek még.Hátha valaki írna metformint és végre sikerülne rendezni mindent. :)
2012. máj. 14. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a válaszotokat. Remélem hamar elmegy ez a két hét és tudok menni a dokimhoz. Ő egyébként nőgyógyász és endokrinológus is.

Kicsit félek... :(

Kérdező remélem hamar találsz magadnak egy jó orvost.

Tudom messze van, de én hozzá fogok majd menni, ha esetleg nem találsz a közeledben orvost. Róla sokan jó véleménnyel vannak.

[link]

2012. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves utolsó szorítok Neked is,hogy minden rendben legyen,és a pcos nagyon jól gyógyítható,ha megfelelően kezelik. Bármilyen messze képes vagyok elmenni,hogy végre kezeljék,és legyen babánk. Már nagyon várjuk. :)
2012. máj. 14. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!