Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért fogadta anyám negatívan...

Miért fogadta anyám negatívan a hírt?

Figyelt kérdés
21 vagyok, a párom 19, 4,5 éve járunk; pár napja derült ki, hogy állapotos, tegnap átmentünk a szüleimhez elmondani, de csak anyu volt otthon. ilyeneket mondott, hogy biztos nem is tőlem van a baba, biztos csal a teszt (3 is), nem fogunk tudni megélni úgyse stb. kicsit bántó is volt. külön, saját lakásban lakunk, dolgozom, az érettségi mellé van 5 szakmám, a barátnőm is a terhesség alatt le tud tenni 2 szakmát levelezőn még, még ha a kormány is ennyire akarja, hogy legyenek babàk, biztos valamivel honorálja, épp ma olvastam neten.

2012. máj. 10. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A kormányban a helyedben nem bíznék.:)

Szerintem anyukád csak azért fogadta így a hírt mert elég fiatalok vagytok.Egyébként én 22 vagyok a párom pedig 25.

Mi is most várjuk az első babánkat 5 éve vagyunk együdt 2 éve külön lakunk.És nálunk sem ugrottak ki a szüleim a bőrükből.:D

De tudod nem érdekelnek.Nem nekik kell felnevelni a babát hanem nekünk,és mi úgy érezzük készek vagyunk rá.ne foglalkozz vele:majd megbékélnek mikor megfogják a kis unokát.

12hkm

2012. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:

Szerintem egyszerű a kérdésedre a válasz. Azért fogadta anyukád negatívan a babahírt, mert egyszerűen fiatalok vagytok még szülőnek. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne belőletek jó apa és anya. Elhiszem, hogy megbántódtál, én is azt tettem volna. Ha meglesz az unoka, úgyis a nagymama fog kibújni belőle.

Szerencsés helyzetben vagytok, hogy van állásotok, szakmátok, lakásotok, de akkor sem könnyű egy gyerek anyagilag. Bízom benne, hogy Nektek sikerülni fog :-)

Arra meg ne számíts, hogy az állam valami értelmes és kézzel fogható dologgal honorálja a gyermekvállalást, hiszen a családi pótlékot sem emelte 2009. óta.

2012. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

kérdezd meg anyádat, hogy miért ilyen rosszindulatú veled? Hogy miért bánt titeket?

klassz lesz a csajnak ilyen anyóssal....

Kérdezd meg anyádat hogy ő is erre vágyott volna hasonló helyzetben az anyósától amit ő ad most nektek? És akkor viselkedjen így, ha valóban ezt a bánásmódot szerette volna annak idején.

Felé se mennék. A gyereket se mutatnám meg neki.

2012. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A GYED meg ezek édes kevés hozz. Bár ebben a világban tényleg jól meg kell gondolnia az embernek ha gyereket akar. Mi a párommal már idősebbek vagyunk 24 évesek vagyunk mindketten. Már mi is szeretnénk gyereket mert saját házunk van (örökség) nincs albérlet, MÉG megtudunk élni normálisan mert nekem van állandó munkahelyem igaz 3 műszak de legalább van plusz hétvégén másodállásban futárkodok is. Barátnőm 9 órát dolgozik egy irodában szépen keres de ha nincs munka ami manapság elég gyakori akkor jó formán semmit nem kap, csak valami nagyon alapbért :S Mi is akarunk gyereket de ilyen bizonytalanság miatt még többször is meggondoljuk mert nem merünk belevágni. Én cégem is döglődik talán még nyárig biztos a helyem de utána bizonytalan. Szerintem anyukád örül a dolognak csak ő ezért aggódik.
2012. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát 21 évesen azért túlzás hogy 5 szakmád van szerintem...

De mindegy.. kérdésedre válaszolva aggódik, mert fiatalok vagytok és elég nehéz megélni manapság.

Abban meg ne nagyon bízz hogy a kormány honorálja a gyerekvállalást... (olvastam a cikket én is) az csak duma...


24 hkm

2012. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért aggódik mert reálisan látja a helyzetet.barátnőd dolgozik? Vagy még suliba jár? Ha a barátnőd nem dolgozott eddig még akkor jó ha 30 ezret kap majd havonta.ha meg abban bízol hogy az állam többet fog segíteni akkor tényleg naiv vagy.
2012. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
levelezőn tettem le őket, érettségi után elkezdtem infós suliba járni, de nem jött be, de közbe diákszövetkezet. által letettem uszodamesterit, és ahogy adódott àllás, eljöttem a suliból. közben levelezőn letettem vízgépész szakmát, hogy bebiztositsam magam, aztán találtam egy egész kedvező árú bolti eladó és boltvezető tanfolyamot, ez rögtön 2 szakmát adott (levelező), aztán beiratkoztam egy vagyonőr okjre, ez 6 hét alatt lement, múlt héten volt az írásbeli, most szombaton délelőtt lesz a szóbeli, tehát még tényleg nincs 5 szakmám, mert szombaton lesz ez csak még, még a bizonyítványt amíg megkapom legalább 2 hét...
2012. máj. 10. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:
mondjuk egy jó szakmákhoz azért kell egy két év minimum...na de ez nem is lényeges.a lényeg az az hogy annyit keress vele amivel három embert el tudsz tartani pár évig.
2012. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem Anyukád félt Téged. A meny-anyós viszonyban van egy kis féltékenység is, ami természetes. Lehet, azt szeretné, hogy az Ő "kisfia" legyél még sokáig, ám ha lesz egy új kisbaba, változnak a szerepek, biztosan Anyukád is formálódik!

Az én szüleim sem igen bíztak bennem, aztán 3 gyereket szültem, és én csak gyest kapok, de van ház a fejünk felett, nem éhezünk, és télen fűteni is tudunk...tehát biztonságban vannak a gyermekeink.Hidd el, minden jó lesz, főként ha több szakmát is szereztél, talpraesett lehetsz, és aki dolgozni akar, annak adódik is vmi!

Azt kívánom, örüljetek a Gyermeknek!

2012. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!