Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki elmagyarázná nekem ezt...

Valaki elmagyarázná nekem ezt a domináns tüsző dolgot?

Figyelt kérdés
Szerdán a doki egy darab 13 mmes tüszőt látott, illetve nem tudta megmondani hogy csak egy van, vagy a takarásában van e mégegy, mert részben egy kicsit szabálytalan alakú volt. de azt nem mondta hogy az az egy domináns lenne, vagy ha egy van csak, akkor automatikusan az lesz a domináns, és nem kell külön hangsúlyozni, vagy így kisebb az esélye a teherbeesésnek? egyáltalán normális az hogy csak egy tüsző érik?
2012. máj. 4. 23:08
 1/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az a normális, ha egy tüsző érik. Őt nevezik domináns tüszőnek. A szervezetünk annyi hormont termel jó esetben, hogy az egyre elég. Akkor érik több, ha plusz hormonokat kap valaki. Ritkán spontán is bekövetkezhet, hogy több indul növekedésnek. Ha mindegyik szépen megérik és megreped,akkor van esély két- (vagy ahány petesejt kiszabadult) petéjű ikrekre. :-)

Normál esteben havi egy tüsző, abból egy petesejt, egy baba, ha sikerül :-)

2012. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi manka, kicsit megnyugtattal, olvasom itt egyfolytaban, hogy jobb oldalon, bal oldalon is erik tuszo, nem is egy, en meg a magam kis egyevel hulyen ereztem magam. nem kapok hormont semmit pluszba.
2012. máj. 5. 07:45
 3/4 Manka68 ***** válasza:
Azért olvashatsz ezen az oldalon olyan sokat erről, mert sokan vagyunk, akik hormonkezelésen esnek át. :-) De amikor épp normál ciklusban vagyunk, nekünk is csak egy tüszőnk van. :-) sokaknak sajnos egy sem...
2012. máj. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen tudom, ez nagyon sajnalatos, tudom megint a sablon, de annyira igazsagtalan, hogy a kis "hulye" tiniknek egybol bejon, hacsak egyszer nem vedekeznek, es sorra mennek ab-ra, mas meg aki akarja, akar evekig is kuzdhet. sokat olvastam mar rolad is, ug tudom most majusban is mentek lombikozni, hogy alltok. sajnos eg nagyon kozeli ismerosomek is 3 eve probalkoznak mar hiaba, novemberben volt egy lombikuk mar de nem sikerult ok is most majusban mennek legkozelebb, ja es allitolag nekik "csak" annyi gondot talaltak eddig hogy a lany megoli a fiu spermait, es ezert nem tud megtermekenyitodni. igazsagtalan az elet.
2012. máj. 7. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!