Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a tini mamikról?

Mit gondoltok a tini mamikról?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam és láttam utcán is fiatal kismamikat és a legtöbbjük felelőtlen a gyermekükkel szemben. Például a minap is ott ült a megállóban egy talán velem egykorú csaj (19 év ) és energiaitalt iszogatva gyermekére rá se nézve ült a padon. Elég elkeserítő látvány volt. Engem ez a kérdés most különösen foglalkoztat hiszen már volt gyanúm arra, hogy én is terhes vagyok de szerencsére csak a gyógyszer kavart be. De szerintetek aki fiatalon szül és még tanulni akar az felelőtlen? Anyukám sokszor mondja nekem is, hogy óvatosan mert "gyereknek gyereket szitu" nem éppen helyénvaló és, hogy még magamat se tudnám ellátni teljesen nem, hogy egy kisbabát. Bár én úgy voltam vele ha összejött volna és egészséges megtartottam volna. Felelőtlenségnek gondoljátok? 19/L
2012. ápr. 13. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, ez nem korfüggő. Persze itt nem a kifejezetten tinikre gondolok akik 15-16-17 évesen szülnek, hanem a 19-20 évesekre. Ha eléggé érett a feladathoz, talpraesett, meg van a biztos háttér, az anyagiak, akkor miért ne ?! Mellesleg a tanulás is megoldható, rengetegen teszik le a diplomát, vagy akár csak egy szakmát kicsi mellett. Ha így vállal valaki fiatalon gyereket, felelősségtudatosan, az egy cseppet sem elítélendő szerintem.
2012. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia.

19 éves lány már nem gyerek.!

Vannak lányok akik még 24-25 évesen sem alkalmasak az anyaságra és vannak akik már 19 évesen nagyszerű anyák lesznek.20 évesen szültem a lányomat 27 évesen a fiamat.Mindkettő nagyszerű döntés volt egy pillanatig sem bántam meg.DE hozzáteszem én már 17 évesen megtaláltam a szerelmemet aki 2 év járás után gyűrűt húzott rám,1 év múlva elvett és még mindig Ő az én csodálatos nagy nagy szerelmem a férjem és a gyermekeim apja.

Tehát kell egy alap amire falakat lehet húzni...anélkül a tető sem lóghat a levegőbe.

Ha nem lett volna mellettem a férjem,akkor nem vállalom a babát sem 19 sem 27 évesen.

2012. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban tényleg nincs elég türelmük, kitartásuk a tinimmiknak a babáikhoz.

De mindig vannak kivételek.

A környezetemben egyszerre szült két 16 éves lány. Egyiküknek sincs igazán segítsége, mégis különböző módon élik meg az anyaságot. Az egyik csak rövid ideig szoptatott, hogy ne legyen a baba mellé kötve, és a kicsire leginkább az apuka vigyáz. Ahogy hazaér, a lány már megy is, alig foglalkozik a gyerekkel. Ha akad valaki, akire le tudja passzolni, él a lehetőséggel. A másik mintaanyuka. 1 éves múlt a babája, mindig vele van, még szoptatja, és rengeteget tanítgatja, foglalkozik vele.

Látszik is a különbség a két gyereken.

2012. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van aki megérett rá,hogy gyereke legyen,és sajnos van aki nem,de mégis van neki!!!
2012. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Én azt gondolom a tini mamikról, hogy idióták!!!!!!!!! Bocs. Aki nem szeretne még kisbabát, az figyeljen oda, és akkor nem csúszik be. Ha gond volt a védekezésnél, még esemény után is lehet... Ismerek én is olyat aki viszonylag fiatalon szült, de úgy nevelte a picit, mint ahogy azt kell. Dolgozott, tanult: szívott is eleget. Akkor kell szülni, amikor a körülmények már alkalmasak. 19 évesen kevesen vannak azzal a párral, akivel 30 évesen is együtt lesznek. Egy gyereknek pedig normális család kell, és elég neki egy apuka. Így tudod neki megadni azt, amit valóban szeretnél.
2012. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akinek rendes párkapcsolata van, lehetőleg saját lakás, anyagiak rendben vannak és értelmileg elég érett az oké. De akinek csak úgy becsúszik, meg rakatra szüli a gyerekeket, de nem figyel rá,pl ordít a gyerek az utcán, az egész feje sáros, nyálas, kakis, kajás áááá meg tudok őrülni ilyenektől:)

Én 19 vagyok és most tervezünk babaát, nekünk minden adva van mikor betöltöm a 20 at kezdünk neki a dolognak:)

2012. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!