Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmenjek meddőségi vizsgálatra?

Elmenjek meddőségi vizsgálatra?

Figyelt kérdés
3,5 éve volt1 abortuszom, A jelenlegi párommal már 3 éve vagyok együtt. Szeretnék babát,ő azt mondja nem érzi magát késznek. Ő 26 én 24. Mivel volt ez a műtét attól tartok nem esek teherbe. Nem akarok várogatni,mert nagyon szeretnék már és később meg nehezebb lenne,meg ha nem esnék teherbe akkor mindenféle próbálkozások,lombik meg ilyenek... Ezt nem akarom.Lehet ilyet egyeltalán? Mármint hogy ilyen miatt vizsgálatot?
2012. ápr. 10. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először a nőgyógyászodhoz menj el. Ő majd megvizsgál, esetleg Uh, vér/vizelet stb, és majd javasolja a további vizsgálatokat, ha úgy látja, hogy szükséges.
2012. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a párod most még nem akar babát, felesleges nekiállni a vizsgálatoknak, mert ha most minden rendben is van, nem azt jelenti, hogy két-három év múlva is úgy lesz, és akkor elölről kezdheted az egészet. A kivizsgálás menete kötött, a dokid pedig valószínűleg elhajt azzal, hogy akkor menj vissza hozzá, ha egy év próbálkozás után sem sikerül teherbe esni. A kivizsgálás tb alapon csak így megy, magánban pedig elég drága, és némelyik elég kellemetlen tud lenni. Nem egy ultrahangról és sima nőgyógyászati vizsgálatról van szó, hanem hormonlaborról, andrológiáról a párodnak, amire nehéz lesz rábeszélni, ha ő még nem szeretne babát (némelyik pasit még akkor is nehéz rávenni, ha amúgy benne van a babavállalásban). Ezután jön a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, és az magánban már húzós összeg, és nem szívesen csinálja meg egy doki sem komoly indok nélkül.

Szerintem mindezt hagyd meg arra az időre, amikor valóban szükségetek lesz rá, így csak fölösleges tortúra és pénzkidobás lenne.

2012. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A meddőségi centrumban a kérdőíven az is szerepel, hogy mindketten szeretnétek-e. nem beszélve arról, hogy a férjedet is el fogják küldeni különböző vizsgálatokra. Ha 1-1,5 év alatt semmi, érdemes szerintem jelentkeznetek, de csak ha mindketten szeretnétek. Elég hosszú folyamat, amihez szükségetek van kitartásra és egymás támogatására...
2012. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,hasznos volt! Még várunk 1 évet és aztán próbáljuk meg. A gyógyszert mennyivel előtte ajánlott abbahagyni?
2012. ápr. 13. 18:02
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A gyógyszer azonnal kiürül a szervezetből, akkor hagyd abba, amikor úgy döntötök, jöhet a baba. Rögtön a tabi abbahagyása után még nagyobb is az esély a teherbeesésre, mert a gátlás alól felszabadult hormonok igen csak nekilódulnak. :-)

2012. ápr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!