Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valójában mikor is kell...

Valójában mikor is kell együtt lenni, hogy nagy esély legyen a babára?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a dolgokkal. Tudom, hogy 2-3 naponta jó együtt lenni. Azt is tudom, hogy tüszőrepedés előtt kell, hogy legyenek ott már kiskatonák, mikor odaér a kiszabadult pete. Viszont arról igen csak megoszlanak a vélemények, hogy ha lement a hő, vagy amikor már felment?. Én úgy tudom, hogy amikor hirtelen megugrik a hő, akkor megtörtént már a tüszőrepedés (amit abból tudunk később, hogy fennt marad a hő). Eddig sajna nem sikerült babát összehozni (cirka 4 év). Lehet, hogy nem működöm úgy, mint ahogy a hőm azt mutatja. Lehet, hogy előbb van pém, mint hogy a hőm lemegy. 3. clostys hónapon vagyok túl. Talán ebben a szünetmentes hónapban összejön. Nem is értem, miért kellett szednem. Nekem volt pém mindig. Rendben volt nagyjából a ciklusom. De hát azt mondta a doki, hogy ezt még felírja, aztán ha ezzel sem fog sikerülni, akkor már csak a Kaáli intézetben tudnak segíteni. Ezt az évet még megadtuk magunknak a férjemmel. Megpróbálok nem ezen agyalni állandóan, de ilyenkor pé körül, meg mikor nem kellene megjönnie, akkor akaratlanul is ezen jár az agyam. Nem lehet erre nem gondolni és kikapcsolni. Sajnálom, hogy hosszú lett és eltértem a lényegtől, de ilyenkor előtörnek belőlem a gondolatok.

A lényeg, hogy ha lement a hő, vagy ha felment már akkor kell belehúzni még?


2012. márc. 25. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
szerintem ha már 4év alatt nem jött össze,akkor teljesen mindegy hogy,le vagy felment a hőd! miért nem fordultok egy másik dokihoz?
2012. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy már 4 éve nem jön nektek a baba. :( Nekünk pedig lassan 2 és fél éve nem jön...:( Szóval mi is régóta várjuk már. :(

Amikor már fent van a hő az azt jelenti, hogy már dolgozik a progreszteron hormon, ami ugyebár az ovuláció bekövetkezte után lép működésbe, az tartja fent a hőt, az felelős a baba megtartásáért, ha sikerül. Egészen a menstruációig van fent a hő ezáltal, ha pedig baba van, akkor továbbra is dolgozik a progreszteron és a mensi meg kimarad. Szóval szerintem a legesélyesebb az, ha közvetlenül ovuláció előtt minél többet együtt vagytok, valamint az ovuláció napján és még utána is az első megemelkedett hőjű napon mindenképp!

Egy kis érdekesség még:

Nekem a dokim ezt mondta, tanácsolta: Mensitől az ovulációig tartsunk szünetet és ha elkövetkezik az ovuláció akkor nagyon húzzunk bele, akár napi többször is együtt lehetünk! Azt mondta, hogy így van a legtöbb esély...De mi ezt nem tartjuk be, férjem képtelen rá, ő még 1 napot se bírna ki szex nélkül...na nekünk meg lehet hogy pont ezért nem sikerül, mert állandóan szeretkezünk, napi többször is...Én kibírnám, csak a férjem nem bírja ki. :(

2012. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Váltsunk dokit? Köszi a tanácsot. Ez már a 4. doki akinél vagyok. Eddig még egyik sem végezte 100%-an a munkáját. És mindegyik olyan volt, hogy ismerős ajánlotta, mert nála nagyon bevált. Szerintem idén megint megpróbálok egy másikat. Úgy gondoltam, hogy akinél most voltam az jó. Egészen addig, amíg megcsinálta a hsg-t és magánrendelésre hívott. Felírta csak a closty-t. Akkor 8000 ft lesz. Mikor mondtam neki, hogy be tudok hozzá menni a kórházba is. De ez a kisebbik baj. Felírta a closty-t. Szedje be. Ha ezzel sem sikerül, akkor nem tudok már segíteni. Kérdezem: Peteérést ilyenkor nem kell nézni? Nem. Szedjem csak be.

Ennyit az orvosokról.

Előző orvos, azzal nyitott mikor először találkoztunk, hogy ő tudja a problémát: Le kell fogyni. (nem vagyok egy nádszál alkat, de kövér sem vagyok. De ha még az is lennék, akkor sem nyitok így, főleg hogy mélyen a zsembembe kell nyúlnom azért, hogy elmegyek hozzá. Majdnem lefordultam a székről. Felhoztam neki számtalan példát, hogy sógornőm, meg barátnőim nálam sokkal teltebbek és mégis elsőre sikerült nekik. Válasz: szerencsések.

Többet nem akartam látni a dokit.


De tovább keresgélek, hátha végre sikerül találnom egy olyan orvost, aki lelkiismeretes és látom rajta, hogy tényleg megtesz mindent annak érdekében, hogy kisbabánk lehessen.


És 4 év után sem mindegy, hogy fel vagy le megy a hő.

2012. márc. 25. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi 1 és után elmentünk a Kaáli meddőségi központba és nem bántam meg, mert az eddigi nődokik nem igen tudtak segíteni (én is soknál jártam). Nekem a progeszteronnal van a baj. Jelenleg 3 hetente nézik vérvételből és addig emelik a bromo nevű gyógyszert amíg be nem áll rendesen.
2012. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hány kg vagy? és milyen magas? Persze, ha nem akarsz ne válaszolj!

Hol laksz? Én tudok pesten egy nagyon jó orvost. Lelkiismeretes. Én egy év után lettem terhes, de rengeteget ájultam, és azokon a napokon nem akart fejlődni a baba, így a második hónaptól kórházba kerültem, és Ő volt ott az orvosom. Hónapokig kérdéses volt, hogy egészséges lesz e a baba, de szerencsére a kis súlyon kívül nem volt semmi baja! Tehát neki köszönhetem a kis makikámat.

2012. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

azt nem írtad,hogy a párod volt-e vizsgálaton-lehet,hogy vele van a probléma!


és téged teljesen kivizsgáltak?

2012. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre én azt tudom mondani, hogy fél év sikertelenség után kezdtem orsos után kajtatni. A 6. doki segített teherbe esnem. Így egy évet vártunk a babára. Tudom hogy neked az 1 év nem sok.. Én már fél év után bediliztem, hogy nem jön össze.

A 6. doki vizsgálatai:

A clostyt 5 orvos beszedette velem, de mindegyik máshogy! Volt aki napi 1 szemet a ciklus 5. napjától , volt aki a ciklus 2. napjától napi 1 szemet... stb.

Tiszta cirkusz volt!

Aztán az utolsó doki kért tőlem hőgőrbét, 2 cikluson át, hogy megnézze mi a helyzet.. Hát kiderült, hogy alacsony a progeszteronom egy picikét, ezért kaptam bromocriptint, és mellé a clostyt a ciklus 2. napjától 2 szemet 5 napig. Az első hónapban sikerült!! Majd, a pozitív teszt után utrogestant, hogy a hormonok rendben legyenek, ez vetélés ellen van.


Az első öt orvosnak eszébe sem jutott hormonvizsgálatot végeznie, csak szedették velem a clostyt össze-vissza! mint a bolondok! Komolyan! És az sem mindegy, hogy mikor nézik a progeszteront! Aztán javasolta még, hogy a ciklus 8-17 napjáig napi egy szex legyen! Ezt betartottuk!


Gondolatban én sem tudtam kizárni, hogy minden nap ne azon agyaljak, hogy mikor leszek terhes! Pszichésen is lehet befolyásolni a ciklusod. Nekem ez miatt 30-32 naposak voltak.

Csak a gyógyszeres kezelés segített.


Most 2 év 8 hós a kisfiam.

2012. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.

1 év sikertelenség után 24 évesen mentünk el a Kaáliba. Akkor az első 25.000 ft konzultációs díj után, meg az információk után, hogy melyik vizsálat mennyibe kerül, akkor úgy döntöttünk, hogy még ennek nem jött el az ideje. (meg sajnos pénz sem volt rá).

Következő évben nagyon beteges voltam. Akkor nem is csodálkozom, hogy nem sikerült.

Ennek ellenére a 2.évben sor került a hormonvizsálatokra, peteérést néztek, férjemet vizsálták.

Ezekkel az eredményekkel ismét visszamentünk a Kaáliba, hogy legalább ezekre ne kelljen annyi pénzt kifizetni. Erre a doki: minden rendben van mindegyiküknél, de azért a biztonság kedvéért megcsinálnánk mi őket. (Ja kérem: a biztonság kedvéért! Ja persze. A lóvéért). Akkor azt mondtam , ez egy pénzéhez banda. Kiábrándultam.

Tavaly új orvos, újra hormonvizsgálat, újra peteérés nézés, újra férjem vizsgálata. Minden rendben van. Hormonjaim tökéletesek, férjemnek volt egy kis baktériuma, kapott rá antibiotikumot, meg egy picit alacsony volt a progeszteronja, kapott arra is gyógyszert. (de mondta a doki, hogy ez olyan minimális, hogy ez nem befolyásolja a teherbeesést. )

Voltam hsg, petevezetékeim átjárhatók. Ezek után kaptam closty-t. És azt mondta a doki, hogy ha ezzel sem sikerül, akkor már csak a Kaáli tud segíteni.

Röviden ennyi a történetem.

2012. márc. 27. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

22:05-ös vok:


Megkérdezhetem hogy szedted a clostyt? És az együttlétek milyen gyakoriak?

esetleg az ovu tesztet is próbáltad? mert az sajnos itt nem olvastam...

2012. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ciklus 5.napjától 7 napig.

1. hó: 2*fél szem

2.-3.hó: 2*1 szem


Együtt vagyunk 2 naponta. Hőmérőzőm. Ovutesztet korábban használtam már (sajnos nem sikerült azzal sem), de mostanában nem. De most úgy gondoltam, hogy veszek és ezzel próbálkozunk ebben az évben. Hátha.

Van PG 53 mikroszkópom is, de nekem az nem vált be.


Bár nem vagyok orvos, de a sok utánaolvalás, meg orvoshozjárás után én nekem van egy gyanúm. Szerintem nem tud megtapadni a baba. Rövid szokott lenni a pé utáni időszakom. (10-l1 nap). De a doki szerint az jó.


Ebben a hónapban nagyon megkeveredett a szervezetem. Most vagy az utolsó adag closty-tól vagy valami más volt. Amikor meg kellett volna jönnie, szinte alig volt valami. Utána folyamatosan voltak tüneteim, ezért gyanakodtam is, hátha mégis sikeürült. De csináltam tesztet és sajna negatív lett. Rá két napjára ciklusom 17. napján újra megjött. De nagyon. Eléggé görcsöltem és nagyon sok volt. Jól megijedtem, de aztán megnyugtattam magam, hogy biztosan a gyógyszer kavart be. Bár ott motoszkál bennem, hogy lehet, hogy megfogant a kisbabám, de elment?

Vagy hormonzavar lehet!

A héten elmúlik, aztán elmegyek orvoshoz.

2012. márc. 30. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!